0 850 241 81 81 Türkiye'nin 81 İlindeyiz!

Giyilebilir Teknoloji Aksesuarları

YENİ MODA SAAT KORDONU MODELLERİ

Saat kordonu saatlerin kadranlarının takılı olduğu, farklı renklerde, tarzlarda ve şekillerde çeşitleri olan tamamlayıcı ve şık ürünlerdir. Saat kordonu modelleri kol saatlerinin kola kalabilmesini sağlayan ana parçalardır. Saat kordonuna sahip olmayan bir kol saatine kol saati demek zordur.

Saat kordonu modelleri farklı maddelerden üretilebilir. Farklı renklere, farklı tarzlara ve farklı biçimlere sahip olabilirler. Bu ürünler temelde 3 adet ana maddeden oluşturulurlar. Bu maddelerden ilki silikon, ikincisi metal, üçüncüsü ise deri maddeleridir. En yaygın olanları silikon olmakla birlikte metal ve deri kordon modellerinin kullanımı da son derece yaygındır. Bu üç ana madde dışında hasır ve örme gibi başka maddelerden de saat kordonu üretilebilmektedir. Ancak silikon saat kordonları, metal saat kordonu modelleri ve deri kordon modelleri şu anda piyasada en çok üretilen ve en çok satın alınan saat kordonları arasında en başta gelirler.

Silikon Saat Kordonu Modelleri

Silikon saat kordonu modelleri, isimlerinden de kolaylıkla anlaşılabileceği gibi silikon bazlı maddelerden üretilen saat kordon modellerine verilen isimdir. Silikonun saat kordon maddesi olarak kullanılması son derece yaygın bir uygulamadır. Hatta piyasada genel anlamda bir kıyaslama yapıldığında en fazla sayıda silikon maddesinden üretilmiş saat kordonuna sahip kol saatlerinin bulunduğu görülecektir.

Silikon kordon, işlemesi ve şekil vermesi diğer iki maddeye göre çok daha kolay, çok daha zahmetsiz ve çok daha ucuzdur. Üstelik bu kolaylığa ve ucuzluğa rağmen silikon maddesinden oldukça sağlam ürünler üretilebilmektedir. Silikon maddesinden üretilen sağlam ürünler arasında saat kordon modelleri de bulunur. Silikon saat kordon modelleri piyasada, global anlamda ün yapmış, bugün hepimizin bildiği bir çok saat markasının kol saati modellerinde sıklıkla kullanılmaktadır.

Silikon saat kordonu modelleri genelde gündelik ve spor hayatı için kullanımları ile öne çıkarlar. Kullanım açısından kullanıcısına rahatlık, konfor ve basit bir şıklık sunarlar. Ancak genel anlamda silikon saat kordonu modelleri için durum bu olsa da daha abartı ve daha canlı silikon saat kordonu modelleri de bulunmaktadır. Siz de bu modellere göz atmak için internet sitemiz üzerinden sizler için hazırlamış olduğumuz ürün listelerimizi inceleyebilir, buradan beğendiğiniz ürünü kolaylıkla alışveriş sepetinize ekleyebilirsiniz.

Metal Saat Kordonu Modelleri

Metal saat kordonu modelleri çeşitli metal maddelerinden elde edilen, bu maddelerin tasarlanması, işlenmesi ve şekil verilmesi ile oluşturulmuş saat kordon modelleridir. Metal saat kordonu modelleri farklı metal maddelerden üretilmiş olabilirler. Örneğin kol saatinizin takılı olduğu metal saat kordonu, demirden, çelikten, gümüşten hatta altından bile üretilmiş olabilir. 

Metal saat kordonu modellerinin kalitesi, sağlamlığı ve bunlarla dolaylı olarak fiyatı üretildiği metale göre oldukça büyük bir oranda değişim gösterebilir. Bu durum saatin, saat üreticisinin ve üretim şeklinin olduğu kadar metalin kendisi ile de ilişkili haldedir. Altın bir saatin fiyatı çelik ya da gümüş bir saate göre doğal olarak daha yüksek olacaktır.

Deri Kordon Modelleri

Deri kordon modelleri farklı hayvanlardan ya da sentetik yollar aracılığı ile elde edilen deri ya da imitasyon deri maddelerinden üretilen saat kordonu modellerin verilen isimdir. Deri kordon modelleri farklı biçimlerde, renklerde ve tarzlarda olabilirler. Bu durum, aynen metal saat kordonu modellerinde olduğu gibi saat kordonu ürününün üretilmiş olduğu deri maddesi ile çok ilgilidir. 

Deri kordon modeli üzerinde belirlenen fiyat bu modelin kalitesi, sağlamlığı ve kullanım alanı ile ilgilidir. Bu faktörlerin de ana belirleyicisi, ürünün üreten firma ve üretim şekli olduğu kadar saat kordonu modelinin üretilmiş olduğu hammadde, yani üretimde kullanılmış olan deri çeşididir.

aZall olarak siz kullanıcılarımız ve yeni ziyaretçilerimiz için en kaliteli maddelerden, en iyi üreticiler tarafından üretilmiş en kaliteli ürünleri topluyoruz. Siz de erkek kol saati ürünlerimize, saat kordonu modellerimize ve diğer ürünlerimize ulaşmak için hemen web adresimiz üzerinden bizleri takip edin ve ürün listelerimizi inceleyin.

Marka
Renk
Mağaza
Fiyat

 – 

  • 59
  • 399