Ütü Masası

Ütü Yaparken Daha Az Yorulmanın Sırrı Kaliteli Ütü Masasında Gizli 

 

Yeni yıkanmış kıyafetlerimizin kokusu çoğumuz için harikadır. Tertemiz kıyafetlerin ihtiyaç duyduğumuz an hazır olduğunu bilmek bizlere büyük bir rahatlık sağlar. Artık tek soru kalır: en şık kombinleri nasıl yapacağımız. Önemli bir toplantıya veya buluşmaya gideceksiniz. Gün boyu giyeceğiniz kıyafetleri hayal ettiniz. E biraz da aceleniz var ama biliyorsunuz ki kıyafetiniz yeni yıkandı. Dolabı açıyorsunuz ve görüyorsunuz ki gömleğiniz ya da pantolonunuz buruş buruş. Aslında meselenin temizlemekle bitmediğini bir de ütü aşaması olduğunu hatırlıyorsunuz. Bu gibi durumlarda iyi bir ütü ve kaliteli ütü masası sayesinde işiniz çok hızlanacak. Elbette ütü masası deyip, geçmemek gerek! İşlevine göre herkesin beğenisi kazanan birçok ütü masası modeli bulunmaktadır.  

 

Ütü Masalarının Hayatımızdaki Yeri Eskiye Dayanıyor 

 

Bir tek günümüzde değil, geçmişte de insanlar düzgün kıyafetler giymeye önem veriyorlardı. Ütünün üzerinde yapılacağı yer olarak ütü masası oldukça önemli bir yere sahip. Ütüler sayesinde kırışıklar giderilmekte, ütü masası sayesinde ise ütü yapmak bir eziyet olmaktan çıkmaktadır. Tarihi eskiye dayanan yardımcımızın kullanımı ve işlevleri günümüzde oldukça çeşitlilik kazanmıştır. Ütü ve ütü masası hayatlarımızın ayrılmaz parçası haline gelmiş durumdadır. Çok kaliteli bir ütünüz olsa bile yapacağınız ütünün sonucu kötü olabilir. Çünkü, ütü kadar ütünün yapıldığı zemin de önemlidir. Hatta çoğu kez kıyafetlerin deforme olmalarının nedenleri arasında başı çekmektedir. Düzgün olmayan zeminde düzgün bir ütünün yapılması mümkün değildir. 

 

Ütünün En Büyük Dostu 

 

Evlerimizin vazgeçilmezlerinden biri olan ve ütü yaparken yardımımıza koşan ütü masaları ayakları yüksek olan ve boyumuza göre ayarlayabildiğimiz bir üründür. Büyük çoğunlukla açılır kapanız özelliğe sahip bu ürün kıyafetlerimizin daha düzgün ütülenmesini sağlar. Ütü masası kılıfı sayesinde kırışıklıklar daha hızlı açılır. Kılıfın ısı geçirgenliği yüksek olmasından dolayı ütünüz daha kısa sürecektir. Uzaktan bakıldığında basit bir eşya gibi görünmektedir. Ancak görüntüsü basit olsa da işlevi büyüktür. Ütü masaları üzerine düşünülüp doğru şekilde tasarlandığında ütü sürecinde daha az zahmet yaşamanızı sağlar. Sizler de ütünüzü uygun olmayan zeminler üzerinde yapıp bu işi işkenceye çevirmeyin. Sitemizden en uygun, en ucuz ütü masası çeşitlerine göz atın. 

 

Ütü Masası Doğru Ütünün Anahtarıdır 

 

En iyi ütü masası sizin ütüyü işlemini en rahat ve başarıyla yapabileceğiniz ütü masasıdır. Güzel bir ütü için ütü masalarında çeşitli aksesuarlar bulunmaktadır. Örneğin, dolaplı ütü masası sayesinde çamaşırları kurutmanızda mümkün. Ütü masalarında bulunan kılıflar sayesinde kıyafetleriniz yıpranmayacaktır. Çeşitli aksesuarlar sayesinde ütü yapma işleminiz hem daha kolay hem daha kısa süreli hale gelecektir. Kablo kilitleme ve yaylı anten işlevleri gibi birçok farklı özellik ütü masasının fiyatlarını belirlemektedir. 

 

İyi Bir İzlenim İçin Doğru Ütü Ve Ütü Masası 

 

Her ne kadar zaman alıcı bir iş olsa da her birimiz jilet gibi giyinmenin önemini biliriz. Gideceğimiz buluşmalarda, toplantılarda hatta sokakta düzgünce ütülenmiş kıyafetler giyinmek önemlidir. Buna dikkat ettiğimizde insanlar içindeki itibarımızı da güçlendirmiş oluruz. Düzgün eşarplar, baş örtüleri, kırışıksız gömlekler, pantolonlar kendimize gösterdiğimiz özeni belli eder. Toplumda bu durumda size karşı daha saygılı davranacaktır. Ütülü kıyafetlerle insanlar içinde pırıl pırıl ve saygıdeğer bir yere sahip olacaksınız. Her düzgün kıyafet iyi yapılmış bir ütüye, her iyi ütü de kaliteli bir ütü masasına bağlıdır. En uygun ütü masası seçenekleriyle sizler de sitemizden alışverişinizi yapabilir, toplum içinde çok daha iyi görünmenin yolunu keşfedebilirsiniz. 

 

Ütü Masası Doğru Kullanımı Nasıldır? 

 

Daha önce de söylediğimiz gibi ütü masaları gelişen teknolojiye bağlı olarak farklı çeşitlerde üretilebilir olmuştur. Farklı ütü masaları farklı işlevlerle kullanıcısının ütü yaparken geçireceği zamanı ve harcayacağı enerjiyi belirlemektedir. 

 

 • Ütü yapacağınız yeri belirleyin. İş sağlığı açısından olabildiğince düşük riskli yerler seçin. 
 • Ütü ve varsa ütü masanızdaki priz aksanının en sağlıklı şekilde kullanılabileceği yerleri tercih edin. 
 • Ütü yapmak için belirlediğiniz en uygun yere ütü masanızı getirin. 
 • Ütüyü boyunuza göre ayarlayın. Bu bel, sırt, boyun sağlığınız için gereklidir. 
 • Ütü masanızı havadar bir yere kurmanız ütü buharından rahatsız olmanızın önüne geçecektir. 
 • Ütü masası modelleri  arasından tekerlekli olanı seçebilirsiniz. Bu taşıma ve kurma, kaldırma işlemlerinizi kolaylaştıracaktır. 

 

Ütü Masası Modelleri Ve Çeşitleri Nelerdir? 

 

Sitemizde göreceğiniz üzere oldukça farklı ütü masası modelleri ve fiyatları bulunmaktadır. Yaptığınız ütünün sizlere verdiği zahmeti en aza indirmeyi amaçlayan ütü masası faklı modellere sahiptir.  Dolaplı, çekmeceli, aynalı, tekerlekli, kapaklı ütü masaları farklı fonksiyonlarıyla sizlerin beğenisine sunulmaktadır. Bunların yanı sıra keçe yüzeye sahip ütü modelleri, klasik, standart ve lüks ütü masası modelleri de bulunmaktadır. Tüm bu ütü masası çeşitlerini sahip oldukları malzemelerin kalitesi, çeşitleri ve fonksiyonların zenginliği belirlemektedir. Dolaplı ütü masası sayesinde kıyafetlerinizi kurutma işlemini de yapabilir, yerden tasarruf sağlayabilirsiniz. Çekmeceli ütü masası aynı zamanda eşyalarınızı koyabileceğiniz bir alan da sağlayacaktır. 

 

Ütü Masası Seçiminde Nelere Dikkat Etmeliyim? 

 

 • Ütü masasının fonksiyonlarına bakın. Bildiğiniz gibi farklı fonksiyonlar sizlerin ütü yaparken eliniz kolunuz olurlar. 
 • Az yere sahipseniz mini ütü masası ya da dolaplı ütü masası tercih edebilirsiniz. 
 • Taşıma konusunda bana kolaylık sunsun düşünceniz varsa tekerlekli ütü masası ürünlerimize göz atabilirsiniz. 
 • Dolaplı ya da çekmeceli ütü masaları da temizlik ve düzen konusunda hassas kullanıcılarımızın imdadına yetişecektir. Daha derli toplu bir görüntüye ulaşabilirsiniz. 

 

Ütü Masası Bakımını Nasıl Yapabilirim? 

 

 • Ütülerin bakımı kadar ütü masalarının bakımı da oldukça önemlidir. 
 • Ütü işleminin sağlıklı şekilde tamamlanmasını sağlar. 
 • Masa kılıfının kontrolü yapılmalıdır. Kılıf temizliği eşittir temiz ütüdür. Kirlenmiş, bakımı yapılmamış, değişmesi gerekiyorsa değiştirilmemiş kılıflar kıyafetlerinize zarar verebilir. 
 • Kirli kılıflar kıyafetlerin de kirlenmesine, sararmasına neden olabilir. 

 

Ütü Masasının Neden Kaliteli Olması Gereklidir? 

 

Ütü yaparken kıyafetlere herhangi bir zarar gelmemesi öncelikli hedefiniz olmalıdır. Geri dönüşü olmayan zararlardan sizleri koruyacak önemli bir unsur ütü masasının kalitesidir. Ütü yaparken kırışlıkların hızlı düzelmesi, konforlu bir ütü işleminin yapılabilmesi buna bağlıdır. Sitemizden Arçelik ütü masası, tefal ütü masası, gazelle ütü masası çeşitlerini inceleyebilirsiniz. 

 

Kaliteli Bir Ütü Masasının Avantajları Nelerdir? 

 

 • Zamandan tasarruf etmenizi sağlar. 
 • Daha hızlı yapacağınız ütü sayesinde elektrik faturalarınızda düşüş gözlemleyeceksiniz. 
 • Ütü deyince aklınıza zorluklar değil, aldığınız keyif gelecek.  
 • Ayrıntılı ütü gerektiren kıyafetleriniz daha düzgün görünecek. 
 • Portatif ütü masası çeşitleriyle hızla kurup kaldıracaksınız. 

 

Daha fazla göster
Marka
  Tümünü göster (16)
Renk
  Tümünü göster (19)
Materyal
Mağaza
  Tümünü göster (10)
Fiyat

 – 

 • 53.91
 • 3563.01