Defter, Ajanda,

DEFTER ÇEŞİTLERİ

Hayatın her alanında kullanılan defter ve ajanda çeşitleri, kullanım amacına uygun satın alınmalıdır. Bu şekilde alınan defter ve ajanda kullanım kolaylığı sunar. Not defteri, imza defteri, müzik defteri, güzel yazı defteri, ajanda defter olmak üzere birçok çeşidi bulunan defter çeşitleri, iş ve eğitim olmak üzere birçok alanda kullanılıyor. Birçok alanda kullanılan defter yapımı için öncelikle kâğıt yapmak gerekir. Spiralli defter, ajanda defter, çizgili ve kareli defter olmak üzere birçok çeşidi olan defterlerin hammaddesi kağıtlar için öncelikle küçük parçalı ağaçlar hamur yapılmak üzere su ile birleşir. Hamurun içine kâğıdın oluşumunda bulunan en önemli madde selüloz konur. Suda eritilen selüloz, kâğıt hamuru olmadan önce beyazlatmak için mürekkep eklenir. Böylece defter yapımındaki en önemli madde olan kâğıt üretilmiş olur. Defter çeşitleri: Resim defteri, ajanda defter, çok amaçlı çizgili ve kareli defter, güzel yazı defterleri, imza defteri, evrak kayıt defterleri, müzik defteri, not defteri, spiralli defter vb. Defter fiyatları, defter özelliğine ve yaprak sayısına göre değişir. Sayıca daha az yapraklı defter çeşitleri, daha uygun fiyatlıdır. Her bütçeye uygun defter bulmak mümkündür. Defter fiyatları defterde kullanılan kapak ve spirale göre de değişebilir. 

Akademik Ajanda Nedir? Ne Amaçla Kullanılır? 

Ajanda defter çeşitlerinden akademik ajanda, eğitim zamanı boyunca kullanılabileceği gibi, birçok farklı alanda da kullanılabilir. Tarihleri akademik zamanlamaya göre uyarlanmış ajanda olan akademik ajanda içerisinde; ders programı sayfalarından tatil günlerine, özel günlerden tüm genel bilgilere kadar yer alır. Özel bilgilerin de eklenebileceği yazı bölümleri olan akademik ajanda, günü planlamak için de kullanılabilir. Akademik ajanda kullanırken, renkli kalemler de dahil edilirse göze de hitap etmesi sağlanabilir. Sosyal hayatla ilgili planları ve notları farklı renkte kalemler ile not almak kafa karışıklığı da önlemiş olur. Akademik ajanda üzerine not alırken titiz olmak gerekir. Ajanda içerisinde renkli etiketler ya da yapışkanlı kağıtlar kullanılabilir. Bu sayede alınan notların asla atlanmaması da sağlanmış olur. 

Ajanda Tutmanın Faydaları Nelerdir? 

Doğrudan ve dolaylı olarak işyerindeki verimin artmasını sağlayan ajanda defter çeşitleri, kişisel gelişim bakımından da ayrı bir önem taşır. Programlı ve disiplinli çalışmayı hedef alan ajanda, daha başarılı planlar yapabilmek adına gereklidir.

Ajanda tutmanın diğer faydaları aşağıda verilmiştir.

 • Yapılan işlerin ciddiye alınmasını sağlar. 
 • Planlamalar yaparken ihtiyaç olan detaylara daha rahat ulaşmasını sağlar. 
 • İş planlamasının daha rahat ve iyi bir psikoloji ile yapılmasına yardımcı olur. 
 • Psikolojik olarak sorumluluk duygusu arttırmaya yardımcıdır. Daha verimli çalışmayı sağlar. 

Ajanda Tutma Teknikleri Nelerdir? 

Daha verimli not tutmak için ajanda tutma teknikleri de bilinmelidir. Ajanda tutma teknikleri aşağıda verilmiştir.

 • Dikkat dağılmamalıdır.
 • Kısa ama önemli notlar ajanda defter üzerine not alınmalıdır. 
 • Tarihe dikkat edilerek not tutulmalıdır. 
 • Notların en önemli kısımlarına, bir bakışta göze çarpacak şekilde renkli kalemler ile işaret konulmalıdır. 

Kırtasiyelerin de son zamanlarda online olarak satış yapmaya başlaması kullanıcılar açısından büyük kolaylık olmuştur. En yakın kırtasiyede bulunamayan ya da uçuk fiyatlara satılan ürünlere internet üzerinden erişim kolaylaşmıştır. Bu sebeplerle günlük hayatta çantada kolaylıkla taşınan not defteri, okullarda kullanılan spiralli defter ve iş hayatında kolaylık sağlayan ajanda defter çeşitliliği de artmış bulunmakta. Unutulmamalı ki, söz uçar fakat yazı kalır. Kalite ve kullanım rahatlığını eşsiz bir deneyim ile tatmak siz değerli müşterilerimizin de hakkı. Her amaca ve her bütçeye uygun defter çeşitleri için aZall’a göz atabilir, sizin için en uygun defteri arama butonunda filtreleme yaparak bulabilirsiniz.

Kazancınız 8%
Promosyon
1,549.00 TL 1,418.88 TL
Kazancınız 8%
Promosyon
149.00 TL 136.48 TL
Kazancınız 8%
Promosyon
499.00 TL 457.08 TL
Kazancınız 6%
Promosyon
150.00 TL 79.56 TL
Kazancınız 6%
Promosyon
140.00 TL 117.00 TL
Kazancınız 6%
Promosyon
250.00 TL 154.44 TL
Kazancınız 6%
Promosyon
100.00 TL 50.54 TL
Kazancınız 18%
Promosyon
49.00 TL 41.28 TL
Kazancınız 6%
Promosyon
120.00 TL 98.28 TL
Kazancınız 8%
Promosyon
125.00 TL 81.52 TL
Kazancınız 8%
Promosyon
199.00 TL 182.28 TL
Kazancınız 8%
Promosyon
146.44 TL 134.14 TL
Kazancınız 8%
Promosyon
400.00 TL 357.23 TL
Daha fazla göster
Marka
  Tümünü göster (99)
Mağaza
  Tümünü göster (25)
Fiyat

 – 

 • 18.63
 • 4616.38