0 850 241 81 81 Türkiye'nin 81 İlindeyiz!

Modem & Ağ Ürünleri

MODEM VE AĞ ÜRÜNLERİ

Günümüzde keyfi bir unsur olmaktan çıkıp neredeyse elektrik kadar önemli bir ihtiyaç haline gelen ve modem tarafından sağlanan internet tüm dünyayı etkisi altına almış durumdadır. İnternetin yayılması da modem adı verilen küçük kutular aracılığıyla gerçekleşmektedir. Modem denilen küçük kutucukların internete bağlanmak, bilgisayarı uzaktan kontrol etmek ve iletişimi sağlamak gibi birkaç işlevleri vardır. Modem adı verilen internet sağlayıcısına yalnızca bilgisayarlar bağlanmaksızın akıllı telefonlar, tabletler, televizyonlar ve bunlar gibi olan dijital aletlerin çoğu bağlanabilmektedir. Böylelikle modem cihazına bağlanan tüm teknolojik aygıtlar tek bir cihazla yönetilebilir. Modemler, ihtiyaç ve isteğe göre kablolu ve kablosuz modem olarak ikiye ayrılmaktadır.

Kablolu Modem

Kablolu modemler harici modem adıyla da bilinmesinin yanı sıra en çok kullanılan modem çeşididir. Kablolu modem, genellikle masaüstü bilgisayar kasasından ayrı bir yerde tutulur ve kablo aracılığıyla kasaya bağlanır. Bu sayede internet en hızlı şekilde bilgisayara aktarılmış olmaktadır. Kablolu modem çeşitlerinde ısınma sorunu en az seviyede olduğu için buna bağlı olarak bilgisayarın performansında herhangi bir sorun olmamaktadır. Harici modem türleri, sabit bir ev telefonuna ya da telefon hattına bağlanarak çalışmaktadır. Böylelikle de herhangi bir arıza durumunda kolayca sökülüp tamir edilebilmektedir.

Kablosuz Modem (Wİ-Fİ)

Kablosuz modem türüne sahip olanlar, ev, okul, iş yeri, cafe vb. gibi alanın herhangi bir yerindeyken kablo veya başka bir bağlantı aracı olmaksızın yalnızca sinyaller aracılığıyla internete bağlanabilmektedirler. İnsanlar tarafından kablosuz modem yani wifi ye sahip olan mekanlar her zaman daha çok tercih edilmektedir. Bu durumun en basit nedenlerinden biri kafeye  fotoğraf çekip sosyal medyada paylaşmak istenildiğinde, ödev yapmak veya önemli bir iş için gidildiğinde öncelikle internet olup olmadığı sorulmasıdır. Eğer ilgili mekanda kablosuz modem veyahut wi-fi varsa müşteriler memnun kalabilmektedir. Fakat aksine yoksa da belki de bu mekan bir daha tercih edilmeyebilir. Bu nedenle kablo ya da kablosuz olsun modem internet ve çoğu iş için oldukça önemli bir unsurdur.

Kablosuz Modem Sinyal Yükseltici İle Her Yerde İnternet Kullanımı Mümkün

İnternete ulaşmayı sağlayan en temel cihaz olan modem kablolu ve kablosuz olarak ikiye ayrılmasının yanı sıra birçok çeşidi de bulunmaktadır. Kablosuz modem, diğer adıyla wifi bulunulan mekanda kullanılan telefon, bilgisayar gibi teknolojik aygıtlarda kablosuz ağa bağlanma özelliği olduğu sürece bağlanabilir. Fakat modem tarafından gönderilen sinyallerin de belli bir kapsama alanı bulunmaktadır. Bazı modem çeşitlerinin kapsama alanları küçük bir alanla sınırlıyken; bazı modem çeşitlerinin kapsama alanı da oldukça geniştir. Kapsama alanı dar olan bir modem çeşidine sahip olan insanlar genellikle wifi sinyal yükseltici kullanımına başvurmaktadır. Bu sayede internete erişim tek bir modem sayesinde gerçekleşir ve böylelikle internet sinyalleri geniş bir alana yayılır. Ayrıca, bu aparat sayesinde cihaz ve modem arasında hızlı bir veri akışı sağlanır ve internet hızınızda artış olabilmektedir.

Birçok insan internet kullanımını daha konforlu hale getirmek için yardımcı cihazları tercih etmektedir. Bu nedenle de teknoloji ve internetin hızlı gelişimi sayesinde modem çeşitlerinin iyileştirilmesi için birçok aparat üretilmektedir.  Örneği Wi-Fi adaptör kullanımıyla kablosuz internet erişimi sağlayan modem wifi çeşitleri bu iyileştirmelerden biridir. Yukarıda bahsedilen sinyal yükseltici cihazlar da hayatı oldukça kolaylaştırırken birçok insan tarafından kullanılan bir cihazdır. Bunların yanında wifi dağıtıcı cihazlar geliştirilmiş olup bu cihazlar da kablosuz internet modem kullanımını daha basit ve konforlu hale getirmektedir. Modem çeşitleri aynı zamanda yazıcı gibi cihazlara da bağlanabilir ve wifi üzerinden bilgisayarla kontrol edilebilmektedir. Bunlar sayesinde hayat daha konforlu ve basit bir hal almaktadır. Modem çeşitliliğinin oldukça çok olmasının yanında modem fiyatları da çeşitlilik göstermektedir. Her ihtiyaca ve bütçeye göre modem çeşidi bulunmaktadır.  İnsanlar en kaliteli ve bütçesine en uygun olan modem veya yardımcı cihazları aramaktadır.  aZall internet sitesine girilerek internet modem fiyatları kısmı incelenebilir ve uygun fiyatlardan yararlanılabilir.

 

Kazancınız 81%
2,199.00 TL 415.00 TL
Kazancınız 60%
2,399.00 TL 959.00 TL
Kazancınız 42%
2,500.00 TL 1,459.00 TL
Kazancınız 15%
2,000.00 TL 1,693.00 TL
Kazancınız 3%
Promosyon
694.60 TL 673.76 TL
Kazancınız 3%
Promosyon
2,679.94 TL 2,599.54 TL
Kazancınız 3%
Promosyon
798.65 TL 774.69 TL
Kazancınız 3%
Promosyon
1,617.47 TL 1,568.95 TL
Kazancınız 3%
Promosyon
1,464.61 TL 1,420.67 TL
Kazancınız 3%
Promosyon
1,511.94 TL 1,466.58 TL
Kazancınız 3%
Promosyon
1,679.96 TL 1,629.56 TL
Kazancınız 3%
Promosyon
3,518.67 TL 3,413.11 TL
Kazancınız 3%
Promosyon
699.98 TL 678.98 TL
Kazancınız 3%
Promosyon
3,319.99 TL 3,220.39 TL
Daha fazla göster
Marka
    Tümünü göster (48)
Renk
Wi-Fi Desteği
USB Desteği
Mağaza
    Tümünü göster (26)
Fiyat

 – 

  • 28.83
  • 35627.8