0 850 241 81 81 Türkiye'nin 81 İlindeyiz!

Dalış Malzemeleri  

 

Su altı dalış ekipmanları dalış yapmanız için ihtiyacınız olan en temel ekipmanlardır. Herhangi bir dalış ekipmanına sahip olarak dalışınızı çok rahat bir şekilde gerçekleştirebilir ve herhangi bir sorunla karşılaşmadan, güvenli bir şekilde bitirebilirsiniz. Aynı zamanda dalış günümüzde oldukça yaygın bir spordur. Her geçen gün popülerliği artan dalış sporu için pek çok farklı kaliteli malzemeler bulunmaktadır. Dalış sporu için gerekli olan dalış ekipmanları şunlardır; 

 

 • Balık dizgesi  
 • Çanta  
 • Çorap  
 • Dalış ağırlığı  
 • Dalış eldiveni  
 • Dalış feneri  
 • Dalış kemerleri  
 • Dalış maskesi 
 • Dalış patiği  
 • Dalış sırt ağırlığı  
 • Dalış şamandırası  
 • Dalış yeleği 
 • Deniz gözlüğü 
 • Elbise (dalış için özel kıyafet) 
 • Gözlük seti 
 • Kulak tıkacı 
 • Palet  
 • Palet 
 • Plastik makara  
 • Serbest dalış bıçağı 
 • Şnorkel  
 • Tam yüz maskesi  
 • Zıpkın için kamera bağlama aparatı  
 • Zıpkın makarası 

 

Bütün bu ekipmanlar yaptığınız dalışlar boyunca sizlere kolaylık sağlar. Eğer siz de dalış yapmaya başlamak istiyorsanız yapmanız gereken ilk şey bu ekipmanlardan en gerekli olanları temin etmek! Gerekli olan dalış ekipmanlarınızı satın aldıktan sonra dalışınızın keyfini çıkarabilirsiniz. 

 

İşinize Yarayacak Dalış Ekipmanları 

 

Dalış, oldukça dikkat edilmesi gereken bir spor dalıdır. Dalış aletleri bu sporu kolaylaştırmak adına tasarlanmıştır. Dalış ekipmanları denince akla gelen ilk ürün ise şnorkel olur. Şnorkel sayesinde hem dalabiliyor hem de nefes alabiliyorsunuz. Çok fazla dibe inmeden neredeyse suyun yüzeyinde olacak bir şekilde yüzerek şnorkel yardımı ile suyun dibini görebilme fırsatı elde ediyorsunuz. Şnorkel kullanırken ağız açık olmalı ve dişler ağızlık kısmını iyi bir şekilde kavramalıdır. Aynı şekilde ürünün kafanızın şekline uygun olması ve başınıza rahat bir şekilde oturması gerekir. Bu küçük ama önemli olan detaylara dikkat ettikten sonra şnorkeli çok rahat bir şekilde kullanabilirsiniz.  

 

Güvenli ve Sorunsuz Bir Dalış İçin İhtiyacınız Olan Ekipmanlar 

 

Oldukça eğlenceli olan hobilerinize hiç ara vermeden, yaralanmadan devam etmek ve süreklilik sağlamak istiyorsanız, mutlaka gerekli olan dalış ekipmanları ya da dalgıç ekipmanları türlerinden ihtiyacımızı karşılayacak olan malzemeleri en kısa sürede almalısınız! Dalış malzemeleri arasında dikkat edilmesi gereken konulardan birisi de dalış elbiseleridir. Dalış sırasında rahat hissetmeniz için gerekli olan dalış elbisesi, rahat bir şekilde hareket etmenizi sağlar. Bu özel elbiseler sayesinde hareketleriniz kısıtlanmaz. Dalış malzemeleri arasında olan bu özel elbiseler bazı kategorilere ayrılır. Bunlar jarse, smooth elbiselerdir. Eğer jarse olan dalış elbisesini tercih edeceksiniz mutlaka kendi bedeninize uygun olanı seçmeniz gerekir. Örneğin jarse dalış elbisenizin bedeni küçük geldiğinde kumaş türü sıkı ve saran bir yapıya sahip olduğu için sizi fazlaca rahatsız edebilir.  

 

Su Altının Derinliklerinde İşinize Yarayacak Malzemeler 

 

Su altı avcılığı malzemeleri, dalış ile ilgilenen her bireyin mutlaka sahip olması gereken malzemelerdir. Birkaç malzeme dalış esnasında size kolaylık sağlar ve hedefinize kolay bir şekilde ulaşmanıza yardımcı olur.  

 

 • Maske: Su altında çok daha iyi görmek için kullanılan bir dalış ekipmanı türüdür. Maske kullanımı için sakalsız, temiz bir cilt çok daha iyi olacaktır. Dolayısıyla maske kullanımında cildin durumu önem taşımaktadır. Mutlaka kaliteli ve dayanıklı maskeler almalısınız. Maskenizi satın almadan önce deneme imkanınız varsa mutlaka deneyin. Herhangi bir maskeyi denediğinizde neye ihtiyacınız olduğunu anlamış olur ve ihtiyacınız olan modeli satın alırsınız. Unutmayın, maske kullanımı su altındaki eğlenceniz maksimum düzeye ulaştırır! 
 • Bıçak: Çoğu avcılık sporunun temel ekipmanı olan bıçak zıpkın malzemeleri arasında yer alır. Bıçağın buradaki işlevi oldukça fazladır. Her türlü ihtiyacınız için kullanabilirsiniz. 

 

Zıpkın Malzemeleri Ne İçin Kullanılır?  

 

 • Zıpkıncı paleti: Su içerisinde itme gücünü arttırabilmek amacı ile kullanılan bir alettir. Paletinizi satın alırken, mutlaka ayağınıza uygun olup olmadığından emin olun. Paletinizin boyutunu ayakkabı numaranıza, boy ya da kilonuza doğru orantıda tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda zıpkıncı paleti en çok tercih edilen serbest dalış ekipmanları arasında yer alır 

 

 • Balık ipi: Su altı avcılığı malzemeleri arasında popüler olan bir üründür. Bu ürün balık avlamak için kullanılır. Oldukça pratik ve kullanımı kolay olan bir üründür. 

 

 • Eldiven ve çorap: Balık avlarken öncelikli olarak sağlanması gereken şey rahatlıktır. Rahat olmadığınız sürece asla balık yakalayamazsınız. Bu nedenle suyun içindeyken ellerinizin ve ayaklarınızın sağlığına özen göstermelisiniz. Suyun içinde ve genellikle diplerde bulunan sivri taşlardan korunmak amacıyla çorap kullanmalısınız. Zıpkın, bıçak gibi kesici malzeme yaralanmalarında karşı korunmak için de eldiven kullanmanız gerekir. Bu şekilde kendinizi herhangi bir kazaya karşı kurmuş olursunuz.  

 

Dalış Yapmak Özel Ekipmanlar Sayesinde Kolaylaşıyor  

 

Hedefinizi belirler, o alana yönelik çalışmalar yapıp size en uygun olan dalış ekipmanları kullanırsanız, hedefinize çok kısa süre içerisinde ulaşabilirsiniz. Örneğin ağırlık kemeri dalış esnasında ağırlığınızı dengeleyecek ve istediğiniz noktaya çok daha kısa süre içeresinde ulaşmanızı sağlayacaktır. Aynı şekilde uzun yıllardır kullanılan tüplü dalış ekipmanları su altında kalma sürenizin uzamasını ve nefes problemi çekmeden uzun süre boyunca dalış yapmanızı sağlar. Dalış aletleri içerisinde yer alan dalış elbiseleri de su altında vücut sıcaklığımızı dengeleyerek, üşümenizi engeller. Dalış elbiselerinin her biri kaliteli malzemelerden üretilir. Sıcak ve soğuk ayırt edebilen, her hava şartı için uygun olan bu özel kıyafetler sağlığınızı kusursuz bir şekilde korur 

 

Sık Sorulan Sorular  

 

Dalış Malzemeleri Fiyatları Pahalı Mı?  

 

Dalış yapmak diğer sporlara göre biraz daha zahmetli ve zor olarak algılanan bir spordur. Ancak bütün bunların yanı sıra oldukça eğlencelidir. Dalış malzemeleri her yerden kolaylıkla sağlanabilen yaygın ekipmanlardır. Özellikle bizim ürünlerimiz ihtiyacımızı karşılayacak en kaliteli ürünlerdir. Dalış malzemeleri fiyatları gözünüzü korkutmasın! Bizim ürünlerimiz her bütçeye uygundur, ürünlerimizi güvenle satın alabilirsiniz.  

 

Tüplü Dalış Ekipman Fiyatları Ne Kadardır? 

 

Tüplü dalış ekipman fiyatları oldukça merak edilen ve sürekli sorulan bir konudur. Dalışı diğer sporlar ile karşılaştırdığımızda çok daha farklı ekipman ihtiyaçlarının olduğunu görürsünüz. Bu nedenle pek çok kişi dalış malzemeleri fiyatları için farklı düşünüyor. Örneğin bazıları bu tür malzemelerin üretiminin oldukça zor olduğunu ve fiyatının da bu şartlar içerisinde oldukça uygun olduğunu düşünüyor. Bir diğer kesim ise hoşlandıkları bu sporu yapabilmek için malzemelerinin oldukça pahalı olduğunu düşünüyor. Dolayısıyla bu konu pek çok insan için kafa karışıklığına sebep oluyor. Ancak bizim ürünlerimizde pek çok farklı ve kaliteli alternatifler mevcuttur. Çok fazla vakit kaybetmeden bütçenize uygun olduğunu düşündüğünüz bir alternatifimizi seçerek, dalış yapmaya başlayabilirsiniz! 

Kazancınız 5%
Promosyon
299.00 TL 217.55 TL
Kazancınız 7%
Promosyon
120.00 TL 111.50 TL
Kazancınız 23%
230.18 TL 176.52 TL
Kazancınız 1%
79.21 TL 78.20 TL
Kazancınız 7%
Promosyon
135.51 TL 114.88 TL
Kazancınız 7%
Promosyon
91.19 TL 84.81 TL
Kazancınız 7%
Promosyon
137.09 TL 125.43 TL
Kazancınız 7%
Promosyon
235.45 TL 209.74 TL
Kazancınız 7%
Promosyon
258.12 TL 240.05 TL
Kazancınız 7%
Promosyon
193.75 TL 180.19 TL
Kazancınız 7%
Promosyon
135.51 TL 114.88 TL
Kazancınız 7%
Promosyon
333.25 TL 309.92 TL
Kazancınız 7%
Promosyon
337.45 TL 313.83 TL
Kazancınız 7%
Promosyon
269.45 TL 250.59 TL
Kazancınız 7%
Promosyon
182.42 TL 169.65 TL
Daha fazla göster
Marka
  Tümünü göster (28)
Mağaza
  Tümünü göster (16)
Fiyat

 – 

 • 39.9
 • 4781.7