0 850 241 81 81 Türkiye'nin 81 İlindeyiz!

Oyun Hamurları

OYUN HAMURU İLE ÇOCUKLARINIZI GÜLÜMSETİN 

Oyun hamuru ile oynamanın çocuklarınız için saatlerce eğlenceli vakit geçirmelerine ek olarak, çocuk gelişimine çeşitli şekillerde yardımcı olan sayısız faydası da vardır. Oyun hamuru ile oynamanın faydalarını sizler için listeledik. Siz de bu faydaları çocuğunuz için sağlamak istiyorsanız web sitemizden bir oyun hamuru seti satın alarak çocuğunuzu mutlu edebilirsiniz.

Çocuklarınız oyun hamuru setini farklı şekillerde şekillendirirken, aslında minik ellerinde güç kazanıyorlar. Ezme, yuvarlama, düzleştirme ve daha fazlası, çocuklarınızın kalem tutmak veya makas kullanmak gibi gelecekte yararlı olacak ince motor hareketler için ellerinde kullanılacak kasları geliştirmelerine yardımcı olur.

Oyun Hamuru İle Oynamanın Faydaları

Az önce de bahsettiğimiz gibi oyun hamuru ile oynamanın çocuklar için çok sayıda faydası vardır. 

Oyun hamuru ile oynamanın faydaları aşağıda verilmiştir.

  • İnce motor becerilerini yani yuvarlama, çekme, sıkma, kesme, ince motor becerilerini geliştirir.
  • Yaratıcılığı ve hayal gücünü teşvik eder. Basit oyun hamuru bir kurabiye, kale, canavar, robot, kek ve daha birçok yaratıcı şey olabilir.
  • El-göz koordinasyonunu geliştirir. Nesneleri sokmak ve onları uzaklaştırmak, el-göz koordinasyonunu geliştirmek için harikadır.
  • Sosyal becerileri geliştirir. Oyun tarihlerinde oyun hamuru harikadır ve işbirlikçi oyun becerilerinin geliştirilmesine yardımcı olur.
  • Yazma öncesi becerileri geliştirir. Oyun hamurunun esnek özelliği, bu küçük el kaslarında güç oluşturmak ve onları kalem kontrolüne hazır hale getirmek için mükemmeldir.
  • Konsantrasyonlarını geliştirmelerine yardımcı olur.
  • Çocuklar için sakinleştirici bir etkisi vardır.

Saatlerce oyun oynamanın ve yol boyunca ortaya çıkan birçok öğrenme fırsatının tadını çıkarmak için kaliteli oyun hamuru ve oyun hamuru araçlarına yatırım yapmanızı tavsiye ederiz.

Neden Oyun Hamuru Almalısınız?

Elinizde ne kadar renk olursa olsun, çocuklarınızın bir oyun hamuru seti ile yapabileceği sınırsız sayıda kreasyon vardır. Sıfırdan nesneler oluşturmak, çocuklarınızın hayal güçlerini geliştirmeye ve yenilikçi yollarla hareket etmeye teşvik eder. Bunun yanı sıra çocuklarınızın bütün gün televizyon karşısında oturmasına izin vermek yerine, onlara oyun hamuru verin ve bağlantısız zaman geçirmelerini teşvik edin. Oyun hamuru, süreçte bir dizi duyu ve beceriyi kullanırken çocukların yavaşlamasına ve oynamaya odaklanmasına yardımcı olur. Muhtemelen oyun hamuru setinin yanı sıra oklava ve kurabiye kalıbı gibi farklı malzemeler ve aletler de almışsınızdır. Çeşitli boylarda gelen bu araçlar, çocuğunuzu, malzemeleri kendi fikirlerine göre yönlendirmeye zorlayarak el-göz koordinasyonunu geliştirir.

Çocuklarınıza Sakin Oyun Tecrübesi Yaşatmak İçin Oyun Hamuru Almalısınız!

Zaman zaman çıkardığınız yumuşacık stres topu gibi, oyun hamuru sıkmak da çocuklarınızı sakinleştirmeye yardımcı olmak için harikadır. Kil ile oynamak, gerginliği hafifletmeye, fazla enerjiyi serbest bırakmaya, odaklanmayı iyileştirmeye ve duyguları ifade etmeye yardımcı olabilir. Çocuğunuz stresli hissediyorsa, onu bir kap oyun hamuru ile oturtun ve endişelerinin kaybolup gitmesini izleyin. Özellikle matematik ve yeni okumayı öğrenmek gibi zor konular hakkında çocukları öğrenmeye teşvik etmek zordur. Oyun hamuru çocuklarınıza sakin bir şekilde saymayı, şekilleri, açıklamaları ve daha fazlasını öğretmek için harika bir araçtır. Ayrıca çeşitli renkleri, araçları ve malzemeleri paylaşmak ve birlikte tartışmak ve işbirliği yapmak için bolca zaman geçirmek arasında, çocuklarınız sosyal becerileriyle ilgili harika pratikler yapacaklardır. Çocuklarınızdan rahatlık alanlarından çıkmalarına ve başkalarıyla etkileşim kurmalarına yardımcı olmak için oyun oynarken yaşadıkları süreci açıklamalarını isteyin.

Çocuğunuz için bu artıları sağlamak ve güvenilir bir aktivite oluşturmak için oyun hamuru seti satın almanın tam zamanı. aZall web sitemizi ziyaret ederek en uygun fiyata en kaliteli oyun hamuru setlerini bulabilirsiniz.

Bu kategoride henüz bir ürün bulunmuyor