0 850 241 81 81 Türkiye'nin 81 İlindeyiz!

AKVARYUM AKSESUARLARI KEYFİNİZE KEYİF KATAR

Evinize ya da işyerinize akvaryum kuracaksanız, alacağınız akvaryum aksesuarları keyfinize keyif katacaktır. İyi bir ürün içinde bulunan balıklara konforlu bir yaşam sunarken, akvaryum aksesuarları da görselliğini artıracak, aynı zamanda balığın uzun ve sağlıklı bir yaşam sürmesini sağlayacaktır. Akvaryum aksesuarları kullanıcısının zevkine göre geniş bir yelpazeye yayılmaktadır. Akvaryum balık kepçesi mutlaka alınması gereken bir ürün olarak ön plana çıkmaktadır.

İyi bir akvaryum için akvaryum aksesuarları büyük önem taşımaktadır. Akvaryum, süs balıklarının evlerde ya da işyerlerinde beslenmesine imkân veren düzeneklerdir. Genellikle dikdörtgen ve büyük olanlar tercih edilse de akvaryum aksesuarları az olacaksa daha küçük ürünler de kullanılabilmektedir. Akvaryum tam anlamıyla bir keyif işi olduğu için akvaryum aksesuarları da tamamen kullanıcısına zevkine kalmış demektir. Ancak, akvaryum ısıtıcısı olmazsa olmazdır. Suyun ısısının balık için ideal derecede tutmak hayati önem taşımaktadır. Eğer su ideal olanından soğuk ya da sıcaksa balık ölecektir. Akvaryum ısıtıcısı bu tehlikeyi ortadan kaldıran en önemli akvaryum aksesuarı olarak ön plana çıkar.

Balık Yemi Dikkat Edilmesi Gereken Bir Üründür

Akvaryum aksesuarları içinde ön önemlisi balık yemi olacaktır. Balık yemi, akvaryum içindeki hayvanın beslenmesini, ihtiyacı olan gıdaları almasını sağlayacak özellikte üretilmelidir. Balık yemi satın alınacaksa beslenen balığın ne tür yeme ihtiyacı olduğu bilinmelidir. Her balığa aynı balık yemi verilmemektedir. Balık yemi toz olarak bulunabileceği gibi tablet yem olarak da piyasaya sürülmektedir. Toz yem akvaryum içinde hızla çözüleceği için ihtiyaca çok fazla cevap vermeyebilir. Bu aşamada devre tablet yem girer. Su içinde uzun süre hacmi bozulmadan kalabilen tablet yem, balıkların beslenmesinde de etkili bir üründür. Balık yemi fiyatları alacağınız ürünün kalitesi ile orantılıdır. Besleyici ve balığın tüm ihtiyaçlarını karşılayan balık yemi fiyatları yüksek olacaktır.

Akvaryum Tuzu Dikkatli Seçilmeli

Akvaryum tuzu, akvaryum aksesuarları arasında hayati önemi sahip bir üründür. Sofrada kullanılan tuzdaki iyotun bulunmadığı kaya tuzundan elde edilen akvaryum tuzu, balığa doğal bir ortam oluşturulması için kullanılmaktadır. Bu sayede balık doğal ortamında olduğunu düşünecek ve yaşam konforunu kaybetmeyecektir. Akvaryum tuzu olarak iyotlu tuz kullanılması durumunda istenmeyen sonuçlar ortaya çıkabilecektir. Bazı balık türleri iyotlu tuza karşı hassastır ve ölürler. Ayrıca, su içindeki yararlı organizmalar da iyotlu tuzdan olumsuz etkilenmektedir. Akvaryum tuzu kullanımı kadar dozajının ayarlanması da çok önemlidir. Fazla tuz kullanımı balığa zarar vermektedir. 100 litrelik suya bir kaşık akvaryum tuzu karıştırmak yeterli olacaktır. Akvaryum dekoru kullanıcısının keyfine keyif katar. Akvaryum içine kaya parçaları, yapay su bitkileri koymak, akvaryumun görsel güzelliğini artıracaktır. Akvaryum dekoru yalnızca görsellikle ilgili değildir. Uygun akvaryum dekoru balık için bir yuva olacak, onun uyuyabileceği, yavrulayabileceği korunaklı yuvalar olacaktır.

Cep Çakısı Nedir ve Ne işe Yarar?

Cep çakısı çok fonksiyonlu el aletleridir. Özellikle doğa ve av tutkunları için vazgeçilmez olan cep çakısı için aranan en önemli özellik kesici ve kolay taşınabilir olmasıdır. Yaylı cep çakısı kullanım kolaylığı sağlaması açısından önemlidir. Cep çakısı tavsiye edilecekse öncelik doğanın zorlu koşullarına karşı dayanıklı olmasıdır. Cep çakısı en fazla ihtiyaç duyduğunuz anda sizi yarı yolda bırakırsa hem avınız hem de doğa geziniz hüsranla sonuçlanmış olacaktır. Cep çakısı fiyatları değişkendir. Ürünün kalitesi, kullanılan malzeme, tarzı ve markası cep çakısı fiyatları için belirleyicidir. Eğer avcıysanız, cep çakısı alırken fiyatından önce kalitesine bakmak faydalı olacaktır. Akvaryum aksesuarları ya da cep çakısı arıyorsanız aZall internet mağazası ürünlerini incelemenizde fayda olacaktır. aZall internet mağazası ürünlerine tek tıkla ulaşabilir, alışverişin keyfini çıkarabilirsiniz!

Daha fazla göster
Marka
    Tümünü göster (73)
Mağaza
    Tümünü göster (10)
Fiyat

 – 

  • 30.82
  • 10403