Yabancı Dil Kitapları (Foreign Languages)

YABANCI DİL EĞİTİM KİTAPLARI

Kitap, her yaştan insanın hayatında yer alması gereken, insanların hayal gücünü ve ufkunu genişleterek yeni dünyalar ve hayatlar sunan, insana anlama yorumlama gibi özellikler katan kişisel gelişim en çok katkı sağlayan araçtır. Bu sebepledir ki kitap yalnızca gece uyumadan önce okunan hoşça vakit geçirilmesini sağlayan ya da boş vakitleri değerlendirmeye yarayan bir nesne değildir.

Kendi başına bir dünya olan kitap birçok türde, dilde ve ebatta olabilmektedir. Kullanım amacına göre türü, içeriği değişmektedir. Yapılan yolculukları okura aktaran gezi veya anı kitapları, serüven ve maceralar anlatan romanlar hikaye ve öyküler, herhangi bir konuda nesnel bilgiler sunan kitaplar, çocukların hayal dünyasını geliştirmeye ve zenginleştirmeye yönelik çocuk kitapları, yabancı dillerdeki çeşitli kitaplar, ders kitapları, sözlükler gibi bir sürü kitap çeşidi saymak mümkündür. 

Bu yazımızda ise daha çok dil eğitim kitapları grubuna giren İngilizce ve Türkçe eğitim kitaplarını inceleyeceğiz.

Dil Eğitim Kitapları

Dil eğitim kitapları, anadilimiz olmayan yabancısı olduğumuz bir dilin özelliklerini, gramer bilgilerini, okuma ve yazma tekniklerini öğreten ders kitabı niteliğindeki kitap türüdür. Dünyanın en çok bilinen ve en yaygın dilinin İngilizce olması nedeniyle genellikle bu dil eğitim kitapları İngilizce yazma, okuma ve gramer bilgilerini anlatmaktadır. Her yaştan okura İngilizceyi öğretmeyi hedefleyen bu kitaplar yetişkinler için daha sade ve bilgi odaklıyken çocuklar için yabancı dili sevdirmek ve öğrenmelerini kolaylaştırmak amacıyla daha renkli, resimli ve kolay bir anlatım seçmektedir.

Dil eğitim kitapları ile öğrenmek istedikleri dilin gramer özelliklerine ve kelime anlamlarına hakim olan yetişkin ve çocuklar için öğrendiklerini pekiştirmek, konuşma ve yazmayı da ilerletmek için yabancı dilde romanlar ve hikaye kitapları bulunmaktadır. Çocuklar için yazılmış İngilizce okuma kitapları genel anlamda daha renkli ve resimli bir tasarıma sahiptir. Yazı puntosunun büyük olduğu ve olay örgüsünün çok da karışık olmadığı basit hikâyelerin yer aldığı bu metinler genelde çokça bilinen masalların İngilizce versiyonlarıdır.

Çok daha küçük yaş gruplarının yani bebek ve okul öncesi çocukların yabancı dile aşina olması ve temel kavramları bilmeleri, ilerleyen yaşlarda görecekleri dil eğitimine hazır olmaları için yazılmış İngilizce okuma kitapları da mevcuttur. Bu kitaplar genel olarak hayvanları, taşıtları, meyveleri, günleri, sayıları, şekilleri, mevsimleri ve renkleri tanıtan çok da kapsamlı olmayan kısa fakat oldukça çekici ve renkli kitaplardır. Ayrıca çok daha küçük çocukların sayfaları yırtıp kağıtları yutma riskini önlemek ve aynı zamanda daha da ilgi çekici olabilmek adına kumaştan İngilizce okuma kitapları seçeneği de mevcuttur. Kumaş kitaplar ile çocuklar İngilizce’ye yatkınlık kazandıkları gibi zihinsel ve fiziksel bir aktivite de yapmış oluyorlar.

İngilizce bilen veya İngilizcesini geliştirmek isteyen yetişkinler için de İngilizce okuma kitapları mevcuttur. Bu kitaplar genelde romanlardır. Genel olarak dünya klasiklerini ana dilinde okumak isteyen, çeviri metinden hoşlanmayan ya da dilini okuyarak geliştirmek isteyen yetişkinler için ideal bir yöntemdir. 

Türkçe Eğitim Kitapları

Yalnızca yabancı dil öğrenmek isteyenlerin değil kendi anadilinin tüm ayrıntı ve inceliklerini öğrenmek isteyenler de dil eğitim kitapları ile amaçlarına ulaşabilirler. Türkçe eğitim kitapları ile dilbilgisi ve dil anlatım kurallarına hakim olarak kendini geliştirmek isteyen okuyucular bu sayede okuduklarını daha iyi anlayıp yorumlayabileceklerdir. 

Yabancı Dil Kitapları Artık Ayağınıza Geliyor!

Yabancı dilinizi geliştirmek ya da anadilinizin inceliklerine hakim olmak için bir kitap arayışındaysanız doğru adrestesiniz. aZall ile yetişkin ve çocuk yabancı dildeki romanları ve dil eğitim kitapları çok kolay bir şekilde uygun kitap fiyatları ile satın alabilirsiniz. Hızlı ve güvenli kargo hizmetiyle aZall sizlere en ekonomik hizmeti de sunmaktadır. Keyifli ve mutlu alışverişler dileriz.

Kazancınız 8%
Promosyon
110.00 TL 100.76 TL
Kazancınız 8%
Promosyon
189.39 TL 156.13 TL
Kazancınız 8%
Promosyon
18.00 TL 16.49 TL
Kazancınız 6%
Promosyon
172.60 TL 161.55 TL
Kazancınız 6%
Promosyon
127.50 TL 119.34 TL
Kazancınız 8%
Promosyon
90.00 TL 82.44 TL
Kazancınız 6%
Promosyon
58.00 TL 54.29 TL
Kazancınız 8%
Promosyon
150.00 TL 109.92 TL
Kazancınız 6%
Promosyon
127.50 TL 119.34 TL
Kazancınız 6%
Promosyon
146.80 TL 137.40 TL
Kazancınız 6%
Promosyon
72.00 TL 67.39 TL
Kazancınız 20%
Promosyon
300.00 TL 247.31 TL
Daha fazla göster
Marka
    Tümünü göster (19)
Mağaza
    Tümünü göster (8)
Fiyat

 – 

  • 16.49
  • 2967.84