0 850 241 81 81 Türkiye'nin 81 İlindeyiz!

Okul Çantası

Kaliteli Kırtasiye Ürünleri Ve Okul Çantası 

Tüm öğrencilerin hatta yetişkinlerin dahi bakınca dalıp gittiği, baktıkça bakasının geldiği, renk renk, çeşit çeşit, yüzlerce kırtasiye malzemesi mevcut. Rengarenk boya kalemleri, her derse uygun milyonlarca çeşit desende defterler ve okulun olmazsa olmaz en önemli unsurlarından birisi de sırt çantaları... Çocuklarımız çok erken yaşlarında bu maceraya kreş ile başlar ve daha o ilk andan itibaren ebeveynleri düşündüren ve endişelendiren kırtasiye okul ürünleri seçimi de başlar. Fakat size sunduğumuz binlerce çeşit ürün ile artık kafanızın karışmasına veya endişelenmenize hiç gerek yok. Oturduğunuz yerden seçeceğiniz modellerle bütçenize en uygun fiyatıyla sizi buluşturuyoruz! Kırtasiye ve okul alışverişleri hiç bu kadar kolay olmamıştı! 

Okul Çantası Modelleri 

Okul çantası modelleri cinsiyet ve yaş grubuna bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Okul çantaları konusunda sayısız alternatif ve model mevcut olmakla birlikte en güzel okul çantalarını da hiç çıkıp arama zahmetine katlanmadan güvenle internet üzerinden sipariş verebilir ve gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Sırt çantaları; ilkokul çantası, anaokulu çantası, kreş çantası, modern okul çantası vs gibi yaş grubuna oranla değişmektedir. Öğrencilerin müfredatları gereği taşımak zorunda kaldıkları kitapların ağırlıkları vücut sağlıkları açısından da büyük önem taşır. Bu yüzden küçük yaştaki öğrenciler için genellikle tekerlekli çanta modelleri tercih edilebilir.  

Okul Çanta Fiyatları 

Her bütçeye ve zevke uykun okul sırt çantalarından faydalanmak ve herkese hitap eden bir sırt çantası veya kol çantası bulmak mümkün. Bu konuda birçok marka ve model alternatifi olduğu gibi fiyatlar da bu açıdan çeşitliliğe sahiptir. Hem uygun fiyatlı hem kaliteli çantalara sahip olmak ve çocuklarımızın sağlığını, mutluluğunu düşünmek bu konuda en önemli ilkemizdir. En güzel okul çantaları en uygun fiyatlarıyla satın alıp, günlük hayatınızda dahi sırtınızdan çıkarmak istemeyeceksiniz! Dilerseniz orijinal okul çantası modellerine dilerseniz ucuz okul çantası modellerine istediğiniz an erişim sağlayıp, tek bir tık ile sahip olabilirsiniz.  Erkek okul çantası, kız çocuk okul çantası alternatiflerinin en uygun fiyatlı modellerine erişim sağlamanız adına sizin için buradayız. 

Doğru Okul Çantası Seçimi 

Doğru sırt çantası seçimi oldukça önem taşır çünkü uygunsuz yapıda olmaları durumunda çocuklarımızın sağlığını ciddi oranda tehdit edebilir. Çanta ağır olursa ve taşıma süresi de uzarsa boyun kısmı öne doğru eğileceği için duruş bozukluklarına sebebiyet verebilir. Bu yüzden çanta seçimi yapılırken mutlaka rahatlık baz alınmalıdır. En uygun fiyata en kaliteli, en rahat çantaları bulmanız adına sizin için çalışıyoruz! Okul çanta modelleri arasından cebinizin ve sağlığınızın dostu olmakla kalmayıp aynı zamanda gözünüze de hitap edecek bir sürü renk ve model seçeneği sunuyoruz. Eğlenceli ve birbirinden güzel çanta modelleri arasından dilediğiniz fiyat aralığında ürünü gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. 

Sık Sorulan Sorular 

  • Sırt Çantası Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyim? 

Öncelikle kullanmak istediğiniz alana ve yaş grubuna hitap edecek bir çanta seçmeniz gerekmektedir. Kreş eğitimi alan bir çocuğun büyük çantalar kullanmaması gerektiği gibi okul hayatına alışması ve ilerde sık deneyimleyeceği için rahat ama taşımaktan da sıkılmayacağı, sevdiği renklere ve ilgi alanlarına yönelik bir çanta seçmekte fayda var. Bu önermeye uygun modern sırt çantası modellerimizden yararlanabilirsiniz. Ders kitapları taşıyacak ilköğretim, ortaokul, lise öğrencileri için de her fiyat skalasında bulabileceğiniz boyun ve bel destekli çantalar, taşıyacakları ağırlıklar ve taşıma süreleri bakımından sağlıkları için çok daha faydalı olacaktır. 

  • Okul Çantaları İçin Uygun Kullanım Nasıl Olmalıdır? 

Eğer çantanın uzunluk seviyesi çok uzun ve salaş bırakılırsa ağırlık komple bir bölgeye verileceği için bel kısımlarında aşırı ağrıya sebebiyet verebilir. Bu nedenle çantanın kolları uzun bırakılmamalı ve iki taraf da eşit oranda olmalı. Böylelikle ağırlık eşit oranda yayılır ve taşımak çok daha kolay, çok daha sağlıklı olur. 

  • Okul Çantasını Nasıl Temizlemeliyiz? 

Okul çantaları sürekli kullanıldığından ötürü çok fazla kirlenebilir ve çantaları yıpratmamak adına temizlerken de elde yıkamayı öneririz. Öncelikle çantanın içerisini iyice kontrol edip bütün malzemeleri çıkartmalıyız.  Sonrasında önceden hazırladığımız ılık ve sabunlu bir suya çantamızı batırıp 15-20 dakika kadar beklemeliyiz. Yeterince bekledikten sonra çantayı çıkarıp eğer aşırı hassas bir kumaşa sahipse mutfak süngeri, değil ise halı fırçası yardımıyla ovalayabiliriz. En son çantamızı sıkmadan asarak kurutmaya bırakabiliriz. 

  • Okul Çantasının Boyutunun Nasıl Olması Gerekir? 

 

Öncelikle okul çağındaki çocuğuzun çantasının boyutu, vücut ağırlığının max %10 /15’i ağırlığında olabilir. Bu orandan fazlası bel ağrılarına, ve duruş bozukluğuna sebep olabilir. Örneğin eğer çocuğunuz 30 kilo ise taşıyabileceği en fazla yük oranı 3 ila 4,5 kilodur. Bu yüzden tercih edeceğiniz çanta da bu ağırlıkta eşyayı taşıyabilecek bir çanta olmalıdır. Ayrıca çantanın boş olduğu halindeki ağırlığını da göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Gelişim çağındaki çocuklar için tüm bu özellikler mutlaka dikkate alınmalıdır. Mümkünse daha hafif materyalli çantalar tercih etmelisiniz. İlk öğretim çağındaki çocuğunuz için tekerlekli okul çantası modellerinden yararlanabilirsiniz. 

Kazancınız 10%
Promosyon
1,233.37 TL 790.72 TL
Kazancınız 10%
Promosyon
2,540.90 TL 1,631.28 TL
Marka
Mağaza
Fiyat

 – 

  • 78
  • 1631.28