0 850 241 81 81 Türkiye'nin 81 İlindeyiz!

Vakumlu Torba

VAKUMLU TORBA MUTFAKLARDA HAYATINIZI KURTARIR

Mutfakların en büyük sorunu gıdaların korunmasıdır ve bunun da yolu vakumu torba kullanmaktır. Son derece kullanışlı bir ürün olan vakumlu torba gıdaların hava ile irtibatını keser ve daha uzun süre dayanmalarını sağlar. Vakum torbası özellikle et, balık ve süt ürünleri için kullanılmaktadır. Süt ürünleri çok çabuk bozulan ürünlerdir. Hava temas etmeleri bu süreci daha da hızlandırmaktadır. İşte bu aşamada devreye vakumlu poşet girmektedir. Et ve balık ürünleri de kolay bozulan gıda maddelerindendir. Bu nedenle saklanmak istenen kırmızı ya da beyaz et ürünleri ile balıkların vakumlu torba ile ömürleri uzatılır, uzun süre sağlıklı bir şekilde korunmaları sağlanabilir.

Vakumlu Torba Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Vakumlu torba alırken dikkat edilmesi gereken bazı özellikler bulunmaktadır. Bunun en önemli unsuru da kilit bölümü olmaktadır. Kilitli torba kalitesini bu bölümünün sağlamlığından almaktadır. Kilitli torba mutlak suretle hava akışını kesecek kalitede olmalıdır. Hava akışını kesmeyen, bir süre sonra özelliğini yitiren vakumlu torba amaca hizmet etmeyecektir. Vakumlu torba hava alırsa içine konan gıda maddesi bozulabilir. Vakumlu torba kullanılacaksa mutluk suretle vakum makinası da alınmalıdır. Saklanmak istenen gıda maddesi kilitli poşet içine konulmadan önce mutlak suretle elden geçirilmeli, taze olduğundan emin olunmalıdır. Eğer gıda maddesi yıkanması gereken bir ürünse uzun soluklu saklanma için vakumlu torba içine alınmadan önce titizlikle yıkanmalı, temizliğinden emin olunmalıdır. Vakumlu torba içine gıda maddesinin yerleştirilmesinin ardından vakum makinası ile içindeki hava çekilmeli, kilitli poşet tamamen kapalı hale getirilmelidir. Bu aşamadan sonra kilitli poşet içindeki gıda maddesi gönül rahatlığı ile saklanabilir.

Kilitli Poşet Boyutları Sağlıklı Bir Saklama İçin Önemli

Kilitli poşet alınırken içine konulacak gıda maddelerine göre boyut olarak sınıflandırılmalıdır. Küçük kilitli poşet, daha az miktardaki gıda maddeleri için tercih edilmelidir. Gereğinden büyük alınan kilitli poşet ürünü sağlıklı bir şekilde korumayacaktır. Kilitli poşet modelleri kapanma noktalarına göre de farklılıklar gösterebilmektedir. Özel kilitli poşet modellerinin yanı sıra fermuarlı kilitli poşet çeşitleri de çok tutulan ürünlerdendir. Fermuarlı kilitli poşet, kullanım kolaylığı açısından diğer modellerin bir adım önüne geçmektedir. Saklanmak istenen gıda ürünü kilitli poşet içine alınıp, havası vakumlandıktan sonra uygun saklama koşulları da yaratılmalıdır. Gıdanın hangi koşullarda, hangi soğukluk derecesinde bulundurulması gerektiğinin bilinmesi, en az vakumlu torba kadar önem taşımaktadır. Uygun vakumlu poşet ve uygun saklama koşulları ürünün dayanıklılık süresini belirleyen unsurlardır.

Vakumlu Poşet Modellerinin Güvenilirliğinden Emin Olunmalıdır

Vakumlu poşet hayat kurtaran bir ürün olmasının yanında kolay kullanılabilir özelliğe de sahip olmalıdır. Mutfakta geçirilen sürenin kısalığı, vakumlu poşet hazırlanmasının hızlılığı ile doğru orantılıdır. Kullanıcı kısa süre içinde gıda maddesini vakumlu poşet içine alabilmeli ve işlemi tamamlayabilmelidir. Vakumlu torba ya da kilitli poşet alınacaksa mutlaka güvenilir bir firmanın ürünleri tercih edilmelidir. Sağlıklı bir vakumlu torba modeli arıyorsanız aZall ürünlerini tercih edebilirsiniz. Kilitli torba kolay ve fonksiyonel olmalıdır ki bu da ancak güvenilir marka ürünleriyle sağlanabilir. Sizin ve sevdiklerinin sağlığını doğrudan etkileyecek bir üründe tanınmayan bir marka denenerek riske atılmamalıdır. Kilitli poşet fiyatları ürünün kalitesi ile doğru orantılıdır. Vakumlu poşet fiyatları , ürünün sertifikalı olması halinde diğer ürünlere nazaran daha yüksek olacaktır. Ancak, vakumlu torba kullanımında öncelik sağlık olacağından, gıda ürünlerini saklamada sertifika almış markaların ürünleri tercih edilmelidir. Bu aşamada kilitli poşet fiyatları ikinci aşamada kalmalıdır. Vakumlu torba ve kilitli poşet ürünlerine aZall sitemizden ulaşabilir, güvenerek edinebilirsiniz.

Bu kategoride henüz bir ürün bulunmuyor