0 850 241 81 81 Türkiye'nin 81 İlindeyiz!

Akülü&Pedallı Araçlar

YAZ AYLARININ EĞLENCELERİ: ÇOCUK SCOOTER VE AKÜLÜ ARABALAR

Çocukların en sevdiği oyuncaklardan olan akülü arabalar, yaz aylarında vakit geçirmek için uygun oyuncaklardan biridir. Arabalarda da olduğu gibi çocuk akülü arabalarında da çeşitli modeller, farklı boyutlar ve renk seçenekleri mevcut. 

Hem fiziksel hem de el-ayak koordinasyonunu sağlamaya yardımcı çocuk akülü arabalarının yanı sıra 3 tekerlekli bisikletler de yürümeyi yeni öğrenmiş ya da 3 yaş çocuklar için tercih edilebilir. Çocukların yer yön duygusunu da olumlu yönde etkilemeye yardımcı bu oyuncaklar, uzun sürekli kullanım sağlar. 

Çocuk Akülü Araba Alırken Nelere Dikkat Etmeli? 

Öncelikle bir ürün satın almadan önce sağlıklı olmasına dikkat etmeliyiz. Kullanılan plastiğin özellikleri çocuğa zarar vermeyecek şekilde olmalıdır. 

Akülü arabalar doğru şekilde kullanıldığı takdirde yeterince güvenlilerdir. Garanti süreleri genelde 2 senedir ve bu süre zarfında zarar gören akülü araba parçaları satıcı firma tarafından değiştirilebilir. 

  • Küçük yaş grupları için alınacak akülü araba modellerinde aranması gereken başlıca özellik uzaktan kumandalı olmasıdır. Çocuk, akülü araba sürerken gereken yerde ve zamanda ebeveynlerin de devreye girmesi gerekebilir.
  • Çocuk için alınan akülü arabada mutlaka güvenlik için emniyet kemeri olmalıdır. 
  • Akü modelinin kaç volt güçte olduğunu bilmek de önemlidir. Çünkü engebeli ve zor yollarda sürülecek çocuk akülü araba modellerinde 12V akü tercih edilirken, düz ve temiz yüzeyde gidecek akülü arabalarda 6V yeterli olacaktır.
  • Kaç kişilik olduğuna dikkat etmekte fayda var. Tek bir akülü arabanın 2 koltuğu olması, 2 çocuğunuzu da aynı anda mutlu etmek anlamına gelebilir.  

Akülü araba fiyatları; kullanılan malzeme, koltuk sayısı, kullanılan akünün gücü ve marka modeline bağlı olarak 600 TL ile 25 Bin TL arasında değişmektedir. 

Son zamanlarda akülü arabaların yanı sıra, parkta sahilde ve cadde üzerlerindeki kaldırımlarda bile sıklıkla gördüğümüz çocuk scooter çeşitleri içinden de çocuğunuz için en kullanışlısını seçmek gereklidir.

2-5 Yaş Çocuklar İçin Scooter Ve Bisiklet Seçimi 

2-5 yaş arasındaki çocuklar dengesini henüz yeni kazanmış olduğu için 3 tekerlekli bisiklet ya da 3 tekerlekli scooter tercih etmek gerekmektedir. 

3 tekerlekli yapılan bu seçimlerde fazladan olan 1 tekerlek sayesinde daha dengeli ve güvenli hareket edebilir. Bunun yanında 3 tekerlekli scooter seçiminde ayaklarını koydukları platformun yere yakınlığı da oldukça önem taşımaktadır. Yerdeki ayak sayesinde gitmeyi başarabilen çocuklar daha dengeli yol alması için platform alçak olmalıdır. Platformun çok geniş olması da dengeyi zorlaştırdığı gibi, çok ince olması ayaklarını koyamayıp yol almasına engel olacaktır.

Hafif olduğu ve kolayca taşınabildiği için sıklıkla tercih edilen 3 tekerlekli scooter modelleri ile çocuğunuza uzun yıllar kullanabileceği bir oyuncak almış olursunuz. 

6 Yaş Ve Üzeri Çocuklarda Scooter Kullanımı 

Tekerlekli scooterın doğru şekilde tutulabilmesi ve sürülebilmesi için ayarlanabilir direksiyonu olması da gereklidir. Çocuk scooter çeşitleri içinden, çocuğa uygun olarak seçilen scooterdaki boya göre ayarlanabilen direksiyon hem senelerce kullanım rahatlığı hem de çocuğun ideal dengede durmasını sağlar. 

2 yaşından itibaren kullanılabilen 3 tekerlekli scooter, 3 tekerlekli bisiklet ve akülü arabalar; çocuğun psikomotor gelişimine ve öğrenmesine destek olur. El, ayak ve göz koordinasyonu sağlayan bu oyuncaklar, çocukların doğal hareketlerini kısıtlamaz ve onlara uyumlu şekilde hareket eder. 

Başarılı tasarımları ve her bütçeye uygun modeller içerisinden, çocuğunuza uygun olanı seçmek aZall ile çok kolay. Hafif, rahat ve katlanabilir modeller içerisinden çocuğunuza en uygun olanı bulun ve sokakların tadını çıkarın.

Kazancınız 9%
959.19 TL 869.66 TL
Kazancınız 18%
45,000.00 TL 37,000.00 TL
Daha fazla göster
Marka
    Tümünü göster (21)
Cinsiyet
Mağaza
    Tümünü göster (8)
Fiyat

 – 

  • 356.97
  • 39984