0 850 241 81 81 Türkiye'nin 81 İlindeyiz!

VİDEO KAMERA VE AKSİYON KAMERASI

Video kamera cihazları günümüz de hala birçok alan da kullanılmaya devam ediyor. Kısa film çekimi veya vlog yayınlarınız için vlog kamerası olarak bu cihazları kullanarak kaliteli içerikler hazırlamanız mümkün. Aksiyon kamerası her ne kadar video kamera cihazlarını bir zamanlar gölge de bıraksa da aslında kullanım alanları oldukça farklı. Bu farklılıklar arasında çekim süreleri ve anlık çekim görüntüsü gibi özellikler devreye giriyor. Bir aksiyon kamerası daha çok kısa süreli kaliteli kayıtlar yakalayabilirken dijital video kamera cihazları daha uzun soluklu çekimler de kullanılır. Bu çekimler de dijital ekranları sayesinde anlık görüntü aktarımı oluştururlar. Bu yüzden dijital video kamera cihazları teknoloji olarak ilerleyerek günlük hayatlarımıza girmeye devam edecekler.

Video Kamera Kullanım Alanları

Video kamera cihazları genel de dijital içerik üreticileri tarafından sıklıkla kullanılmaktadır. Çeşitli video platformlarında kullanılan bu kameralar anlık görüntü takibi ve uzun süreli çekim süreleri sayesinde kaliteli kayıtların önünü açar. Hem kaliteli ve hem uzun soluklu videolar için sizler de video kamerası seçeneklerine bakarak aradığınız ürünü bulabilirsiniz. Video çekmek için kamera ürünleri arasında önemli yere sahip dijital video kamera sayesinde sizler de içerik üreticisi olabilir veya hayalinizde ki kısa filmi çekebilirsiniz.

Aksiyon Kamerası Kullanım Alanları

Aksiyon kamerası çoğu kişi tarafından sıklıkla kullanılan mini video kamera cihazları olarak karşımıza çıkıyor. Video kamera fiyatları baz alındığında aksiyon kamerası biraz daha fazla tutara sahip. Ancak portatif olması ve drone gibi araçlara takılabilme özelliği sayesinde profesyonel bir çekim aracına dönüşmesi bu fiyatını hak ettiğini gösteriyor. Günümüz de çoğu film çekiminde kullanılan bu mini video kamera oldukça kaliteli görüntüleri küçük boyutları ile yakalayabiliyor. İster bir parkur da yüksek çözünürlüklü adrenalin dolu bir kayıt alın, ister su altında derinliklere inen bir çekim yapın. Her ikisi içinde Sony aksiyon kamerası işini en iyi şekil de yapacaktır.

Aksiyon Kamerası ve Video Kamerası Arasındaki Farklar

Aksiyon kamerası ve video kamera arasında kullanım açısından oldukça büyük farklar vardır. Aslında ikisi de farklı amaçlar da profesyonel işler çıkartmaktadır. Aksiyon kamerası daha aksiyonlu sahneler için kafa kamerası veya drone kamerası olarak kullanılıyor olsa da video kamerası daha sakin ve uzun soluklu çekimler de kendini göstermektedir. Aksiyon kamerası ve video kamera arasında seçim yaparken ihtiyacınıza uygun olanı seçmek daha mantıklı olacaktır. Bir aksiyon kamerası alarak adrenalin dolu bir bisiklet parkuru çekebilir veya profesyonel bir video kamerası ile kısa filmler çekebilirsiniz. Azall aracılığı ile hem video kamera fiyatları hem de aksiyon kamera fiyatları arasında seçeneklere göz atabilirsiniz.

Video Kamera Seçimi Neye Göre Yapılmalıdır?

Video kamera seçiminde kamerayı ne için kullanacağınız önemlidir. Uzun soluklu çekimler yapan bir Vlog üreticisi için örnek olarak Sony aksiyon kamera seçimi yanlış bir tercih olacaktır. Bunun yerine bir Vlog üreticisi için daha uygun olan Sony video kamera ürününü tercih etmelisiniz. Aksiyon kameraları genel de kısa metrajlı çekimler de yüksek performans kayıt almak için kullanılır. Bir vlog üreticisinin çekimlerinde bunu kullanması hem depolama yönünden hem düzenleme yönünden bilgisayarı ve internet kullanımını üst düzeye çıkaracaktır. Bu da hem bilgisayarınızın yorulmasına hem de video düzenleme işleminin uzun saatler sürmesine sebep olacaktır. Azall aracılığı ile en popüler video kamera ürünleri arasından fiyat karşılaştırması yaparak ihtiyacınıza uygun olanı anında alabilirsiniz.

 

Marka
    Tümünü göster (10)
Renk
Optik Zoom
Wi-Fi Desteği
USB Desteği
Mağaza
    Tümünü göster (7)
Fiyat

 – 

  • 59.9
  • 3550