0 850 241 81 81 Türkiye'nin 81 İlindeyiz!

Kadın Topuklu Ayakkabı

Kadın Topuklu Ayakkabı Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Topuklu ayakkabıların birçok modeli bulunmaktadır. Kadınlar neredeyse bu modellerin hepsine sahip olmak isterler. Kadınların favori ayakkabı modellerinden biri olan topuklu ayakkabılar, stil sahibi olmak için altın vuruşu yapan parçalardır. Güzel seçilmiş bir çift topuklu ayakkabı, yapılan kombinin şıklığını belkide üç, dört tık arttırabilir. Günlük giyim için çok uygun olmasa da kadınlar bu ayakkabı modeline alıştıkları zaman, çok rahat edebilirler.

Çok yönlü olarak üretilen kadın topuklu ayakkabı modelleri, gece veya gündüz, her ortamda dikkat çekmenizi sağlayacak ürünlerdir. Teknolojinin de bu kadar gelişmiş olması nedeniyle ayakkabıların tasarımları gelişmiş ve model çeşitliliği de artmıştır. 

Kadın topuklu ayakkabılar, renk çeşitliliği açısından da çok fazla modele sahiptir. Renk yelpazesinin geniş olmasının birçok avantajı bulunmaktadır. Kişisel zevke göre seçilen renkler farklı farklı birçok kombin oluşturmanızı sağlar. Kombin oluşturmak gibi kişisel zevklerin ön planda olduğu bir aktivitede, renk ve model çeşitliliği kadınlara çok büyük kolaylıklar sağlamaktadır. 

Topuklu ayakkabılar aynı zamanda kadınlara, ekstra bir feminenlik kattığı göz ardı edilemeyen bir gerçektir. Bu nedenle kadın topuklu ayakkabı seçerken birçok faktör göz önünde bulundurulmalıdır. Topuklu ayakkabının nerede giyileceği, rahatlığı, rengi ve stili 

dikkat edilmesi gereken önemli konulardan bazılarıdır. 

Çok eski tarihlerden beri, kadınlar arasında en çok tercih edilen modellerden birisi olmasına rağmen, hala modasını korumakta olan kadın topuklu ayakkabı modelleri birçok modelle beraber azall.com’da sizler için satışa sunulmaktadır.

Kadın Topuklu Ayakkabı Modelleri Nelerdir?

Gün geçtikçe, kadın topuklu ayakkabı modellerinin çeşitleri de artmaktadır. Bir çok çeşide ev sahipliği yapan bu ayakkabı modeli, kadınlarda kombin oluşturmakta çok büyük bi rahatlık sağlamaktadır. Aşağıda açıklamalarıyla birlikte kadın topuklu ayakkabı modelleri listelenmiştir.

 • Kalın topuk ayakkabı: Eski zamanlardan beri tercih edilen bu topuklu ayakkabı modeli, kadınların hala en çok tercih ettiği modellerden biridir. Adı üstünde kalın bir topuğa sahiptir. Çok şık ve her ortamda kullanıma uygun bir topuklu ayakkabı modelidir.
 • İnce topuk ayakkabı: İnce topuk ayakkabı modelleri, çok şık ve feminen görünmek için mükemmel tercihlerdir. İnce uzun topuklar, bacaklarınızın da çok şık görünüme sahip olmasını sağlayacaktır.
 • Platform topuk ayakkabı: Ayakkabının önünde ekstra bir platform şeklinde taban eklentisi bulunmaktadır. Bu ayakkabı çok rahat ve konforlu bir yükselti sağlamaktadır. Rahat bir yükselti sağlayan bu model akşamları dışarı çıkarken tercih edilebilecek bir modeldir.
 • Dolgu topuk ayakkabı: Dolgu topuk ayakkabı modelleri, tok görünüme sahip büyük ve ihtişamlı bir topukla beraber üretilmektedir. Daha çok yaşça büyük bayanlar tarafından tercih edilmektedir.

Kadın Topuklu Ayakkabı Modeli Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Kadınların vazgeçilmezi topuklu ayakkabıları seçerken dikkat edilmesi gereken bir çok husus vardır. Çeşit çeşit, renk renk modeller kadınların ayaklarında görülmektedir. Topuklu ayakkabıların birçok modeli bulunmaktadır. Kadınlar neredeyse bu modellerin hepsine sahip olmak istemektedir fakat topuklu ayakkabı satın alırken dikkat edilmesi gereken hususları bilmemektedir. Eğer bu hususlara dikkat edilmezse ayaklarda ağrı, acı ve yaralanmalara sebep olabilir. 

Dikkat edilmesi gereken belki de en önemli husus doğru numara seçimidir. Ayak numaranızı doğru seçmediğiniz vakit, hem ayaktaki konforu kaybedersiniz, hem de ayakkabının şıklığını yitirmesine sebep olabilirsiniz. Aynı zamanda ayaklarınızda yaralara sebep olabilir bu da ayak sağlığınızı kötü etkileyebilir.

Sivri burunlu ve çivi topuğa sahip olan ayakkabılardan uzak durulması gerekmektedir. Bu tarzdaki modeller sizin için daima bir risk unsurdur. Ayak şeklinizi bozması muhtemel olan sivri burun ayakkabılar çok sık giyildiği takdirde özellikle ayak parmaklarında istenmeyen kalıcı bir görüntüye neden olabilir. Çivi topuklu ayakkabılar ise bel ve omurganıza kalıcı zararlar verebilirler. 

Topuklu ayakkabının parmak ucundaki yüksekliği ayakkabının içinde parmaklarınızı kıvırmanıza yetecek düzeyde olmalıdır. Ayak bileği burkulması gibi bir sıkıntı yaşamak istemiyorsanız daha geniş yapıda ve kısa topuklu ayakkabı modellerini tercih etmelisiniz.

Ayakkabı alırken tek bir ayakla değil her iki ayağınızla da ayakkabı modelini denemelisiniz. Bunun en büyük sebebi iki ayağınızın da boy ve genişliğinin farklı ölçülere sahip olmasıdır. Böylelikle ayaklarınızın arasındaki farklılıklar sizlerin konforunuzu kaçırmasını engelleyebilirsiniz.

Kadın Topuklu Ayakkabı Fiyatları Ne Kadar?

Kadın topuklu ayakkabı fiyatları çeşitli faktörlerden etkilenmektedir. Bayan topuklu ayakkabıların yapıldığı malzemeler, üretildiği fabrika, ayakkabının markası veya ayakkabıda kullanılan özel işçilik ayakkabı fiyatlarını değiştirmektedir. 

Daha özenli bir şekilde el işçiliğiyle yapılmış ayakkabılar, seri üretim fabrika mallarına göre daha pahalı olacaktır. Aynı şekilde gerçek deriden yapılmış bir ayakkabının fiyatı, suni deriden yapılmış bir ayakkabıya göre daha yüksek olacaktır.

Azall.com da çeşitli fiyatlarda, her bütçeye uygun topuklu ayakkabıları bulabilirsiniz ve gönül rahatlığıyla satın alabilirsiniz.

Uygun Fiyatlı Kadın Topuklu Ayakkabı Modelleri Nelerdir?

Azall.com da bir çok uygun fiyatlı topuklu ayakkabı bulabilirsiniz. Topuklu ayakkabıları, her statüden kadın tercih ettiği için uygun fiyatlı modeller de üretilmektedir. Aşağıda uygun fiyatlı topuklu ayakkabılar listelenmiştir.

 • Kalın topuk
 • İnce topuk
 • Platform topuk
 • Dolgu topuk

Ucuz ve Pahalı Kadın Topuklu Ayakkabı Modelleri Arasındaki Farklar Neler?

Ucuz ve pahalı kadın topuklu ayakkabı modelleri arasındaki farklar saymakla bitmez. Fakat belli başlı farklar diğerlerine göre çok daha net bir şekilde fark edilebilir. Bu farklar malzeme kalitesi, marka, işçilik kalitesi ve ürünün rahatlığıdır. Pahalı kadın topuklu ayakkabı modelleri kullanılan malzemenin kalitesinden dolayı ayak sağlığınızı ucuz modellere göre daha olumlu yönde etkiler.

Pahalı bayan topuklu ayakkabı modellerinin, ucuz modellere kıyasla ömrü daha uzun olmaktadır. Ömrü uzun ayakkabılar tercih etmek sizi uzun vadede, büyük masraflardan kurtarabilir.

Kadın Topuklu Ayakkabı Bakımı Nasıl Yapılır?

Kadın topuklu ayakkabıların bakımları aslında çok basittir. Ayakkabılarınızı giydikten sonra direkt güneş görmeyen bir yerde havalandırmak, ayakkabılarınızın malzemesine iyi gelecektir ve güzel kokmasını sağlayacaktır. 

Ayakkabılarınızı giydikten sonra hafif nemli bir bezle silip, kurumaya bırakmanız da ayakkabılarınızın renklerinizi korumanızı sağlayacaktır. Aynı zamanda ayakkabıların içine sinen kötü koku da ayakkabı parfümleri ile birlikte ortadan kaldırılabilir.

Kadın topuklu ayakkabıların şekillerini korumak için giyilmediği sürede ayakkabıların içerisine kağıt, gazete, pet şişe gibi şeyler koyarak kalıplarını bozulmadan korunmaları sağlanabilir.

Kadın Topuklu Ayakkabı Nasıl Kombinlenir?

Rahat ve fit bir görünüm için topuklu ayakkabıları, kot gibi spor parçalar ile tercih edebilirsiniz. Kot gömlekler, kot pantolonlar, şortlar ile topuklu hasır sandaletleri tercih edebilirsiniz. Dar tayt ve pantolonları kadın topuklu ayakkabılar ile kullanarak ofis şıklığına dönüştürebilirsiniz. İnce bir bedene sahipseniz deri pantolon ve deri ceketler ile topuklu ayakkabıları birlikte kullanabilmeniz mümkün. Doğal güzelliğinizi ön plana çıkaran kadın topuklu ayakkabı kombinleri sayesinde daha özgüvenli bir duruş sergileyebilirsiniz.

Yazlık mekanlarda, tatil köylerinde, kültürel gezilerde kot şortlar, askılı badiler, hasır el çantaları ile bağlamalı topuklu ayakkabıları kombinleyebilirsiniz. Yaz akşamlarında düzenlenen partilere bu kombin ile katılabilmeniz mümkün.

Şık, rahat ve cool bir stil oluşturmanızı sağlayan bayan topuklu ayakkabılar ve şortlarla oluşturacağınız kombinler daha fit görünmenize yardımcı olabilir. Mom jean pantolonlar ile küçük topuklu ayakkabıları tamamlayarak farklı bir tarz yaratabilirsiniz. Büstiyer bluzlar, boyfriend pantolonlarla beraber, uzun blazerlar topuklu ayakkabılar ile mükemmel kombinler oluşturabilirsiniz.

Kazancınız 10%
Promosyon
244.99 TL 220.49 TL
Kazancınız 10%
Promosyon
284.99 TL 256.49 TL
Kazancınız 10%
Promosyon
299.99 TL 269.99 TL
Kazancınız 10%
Promosyon
259.99 TL 233.99 TL
Kazancınız 10%
Promosyon
264.99 TL 238.49 TL
Kazancınız 10%
Promosyon
359.99 TL 323.99 TL
Kazancınız 49%
758.98 TL 389.99 TL
Kazancınız 10%
589.90 TL 530.91 TL
Kazancınız 14%
579.00 TL 498.00 TL
Kazancınız 10%
589.90 TL 530.91 TL
Kazancınız 10%
Promosyon
299.99 TL 269.99 TL
Kazancınız 9%
329.00 TL 298.00 TL
Kazancınız 10%
Promosyon
314.99 TL 283.49 TL
Kazancınız 10%
Promosyon
299.99 TL 269.99 TL
Kazancınız 10%
Promosyon
299.99 TL 269.99 TL
Daha fazla göster
Marka
  Tümünü göster (52)
Renk
  Tümünü göster (100)
Numara
  Tümünü göster (17)
Topuk Tipi
Mağaza
  Tümünü göster (26)
Fiyat

 – 

 • 134.99
 • 4320