0 850 241 81 81 Türkiye'nin 81 İlindeyiz!

Eğitici&Ahşap Oyuncaklar

EĞİTİCİ OYUNCAK SETLERİ İLE ÇOCUĞUNUZUN BİR FARKI OLSUN

Eğitici oyuncak setleri çocuklar için önem taşır niteliktedir. Sadece vakit geçirsin diye verilen oyuncaklardan farklı olduğu aşikârdır. Vakit geçirirken öğrenmesi çocuk için daha iyidir. Ayrıca oyun oynayarak öğrenme becerilerinin gelişmesi çocuk için güzel bir ilerlemedir. İnsanlar için öğrenme hayatın her yerinde olduğu için bu işe hemen bebek eğitici oyuncak ile başlayabilir. Böylece eğitim hayatı başladığında yaşıtlarından daha iyi ve hızlı düşünme kabiliyeti de kazanmış olur. Eğitici oyuncaklar bebeklik dönemi için olduğu gibi çocukluk dönemi içinde vardır. Yaş gruplarına göre zorluk seviyeleri değişen eğitici ve öğretici oyuncak setleriyle birlikte çocuğa hızlı düşünme, sorgulama yaparak soru sorma, neden ve niçin sorularına cevap bulma yetileri kazandırılır. Bu eğitici setlere erkenden başlanılması önerilir. Bu nedenle eğitici oyuncak setleri bebeklikten itibaren kullanılmalıdır. Bunun için bebeklere özel yapılmış eğitici oyuncak setleri tercih edilmelidir.

 

Eğitime Hemen Başlamak İçin İlk Adım: Bebek Eğitici Oyuncak

Bebek eğitici oyuncak hayatımıza giren bu küçük bebeğin eğitime başlaması için ideal bir yoldur. Eğitime başlamak için bebeğin en sevdiği şeylerden biri olan oyuncakları kullanmak iyi bir seçenektir. Bebekler daha çok hareket, renk ve şekle odaklı oldukları için onlara uygun olan bebekler için eğitici oyuncak setleri seçilmesi daha yararlı ve doğru bir tercih olur. 

Daha iyisi olsun, daha hızlı öğrensin diye çocuğunuzu çok zorlayacak zekâ geliştirici oyunlar edinmek yanlış bir seçim olacaktır. Çünkü eğitici oyuncak olmaktan çıkıp onun için sadece vakit geçirdiği sıradan bir oyuncak durumuna geçer ki bu da anne ve babanın amaçladığı yoldan çıkarak istenmeyen bir hal alır. Bu yüzden eğitici oyuncak setleri yaşına göre uygun olarak seçmek büyük bir önem taşır niteliktedir. Bebek eğitici oyuncak seçerken bebeğin duyu organlarına hitap eden oyuncaklar almak gerekir. Ses çıkaran oyuncaklar, farklı renk ve şekillerdeki bebek eğitici oyuncak çeşitleri, farklı olanı bul gibi birçok oyuncak seçeneği bulundurur. Ayrıca plastik gibi bebeğin sürekli temas etmesini istemeyeceğiniz maddelerden üretilmiş oyuncaklar istemiyorsanız bunlar yerine ahşaptan yapılan çocuk oyuncakları da tercih edebilirsiniz. Bebeğin ağzına götürmesi durumunda bir sorun çıkarmayan çocuk sağlığı dostu doğal ahşap çocuk oyuncakları son yıllarda anne ve babalar tarafından sağlıklı ve uzun ömürlü olmaları nedeniyle sıklıkla tercih edilmeye devam ediyor. İstek çok olunca birçok oyuncak ahşaptan yapılmaya başlandı. Ahşap domino taşından tutun da ahşap puzzle bile üretilmektedir.

 

Çocuk Oyuncakları ile Zekâ Geliştirici Hamleler

Çocuk oyuncakları bebekliği geçirmiş ve artık daha karmaşık oyunları çözebilme durumuna gelmiş çocuklar için üretilmeye başlanmıştır. Zeka geliştirici oyunlar artık hareket, renk ve şekilden ibaret olmaktan çıkar. Daha çok sorgulama yetisini kazanarak anne ve babaya soru sorarak öğrenmeyi tetikler. Grup halinde oynanan oyuncaklar ile başka çocuklarla iletişime geçmesi sağlanarak çocuğun iletişim kabiliyeti geliştirilmiş olur. Bu tarz çoklu kişilerle oynanan oyunlarla birlikte oyuncak paylaşımı gibi yetişkinlere çok basit ve kolay gibi gelen bir eğitim bile çocuğun ileriki yaşlarında ona büyük bir artı kazandırır nitelikte bir özellik olacaktır. İşte bu yüzden çocuk oyuncakları aslında anne ve babanın titiz bir şekilde davranması gereken bir konu durumundadır.

 

Ailecek Puzzle Yapmak İçin Vakit Kaybetme

Puzzle aslında bebek, çocuk, genç, yetişkin demeden her kesimden insanın ilgilenmesi gereken bir vakit geçirme aracıdır. Puzzle kişinin ki bu bebek, çocuk fark etmez odaklanmasını sağlayarak ihtiyaç duyulan parçaya uygun olanı araştırıp çözüm bulmasını sağlıyor. Bir bakıma çocuğun aile ile vakit geçirmesini en iyi sağlayan yollardan biri olabilir. Ailecek yapılan bir puzzle aile içi bağların ve iletişimin güçlendirilmesini sağlayabilir. Sürekli olarak düşünmeye yöneltmesi ve problem çözmesiyle çocuğun ya da puzzle yapan kişinin IQ geliştirmesine olanak sağlar. Çocuklar için ise şekillerin olması gereken yerlerini bulma ve parçayı doğru yere yerleştirme ile beceri kazandırır ki bu ileride çocuk için akla gelen birçok alanda işe yarayacak olan iyi bir odaklanma ile hızlı düşünmeyi getirecektir. Oyuncaklar için aZall internet sitesini ziyaret edip çeşitli oyuncakları inceleyerek eğitici ve ahşap oyuncaklardan istediğinizi seçerek çocuğunuza yararlı bir oyuncak edinebilirsiniz.

Kazancınız 17%
150.00 TL 125.00 TL
Kazancınız 10%
Promosyon
39.00 TL 26.10 TL
Kazancınız 5%
Promosyon
235.00 TL 204.02 TL
Kazancınız 12%
219.77 TL 192.50 TL
Kazancınız 43%
92.57 TL 52.41 TL
Kazancınız 5%
Promosyon
99.00 TL 75.05 TL
Kazancınız 5%
Promosyon
399.00 TL 284.05 TL
Daha fazla göster
Marka
    Tümünü göster (100)
Karakter / Tema
    Tümünü göster (14)
Yaş
    Tümünü göster (38)
Mağaza
    Tümünü göster (47)
Fiyat

 – 

  • 17.61
  • 2038.8