0 850 241 81 81 Türkiye'nin 81 İlindeyiz!

MUTFAKTA BÜYÜK KOLAYLIK: ALÜMİNYUM FOLYO, STREÇ FİLM

Gıdaların korunması ve hatta bazı yiyeceklerin pişirilmesinde kullanılan alüminyum folyo, tek kullanımlık olması sebebiyle mutfakta sıklıkla tercih edilir. Yiyeceklerin saklanmasında koruma amaçlı kullanılan alüminyum folyo, pişirme sırasında yüksek ısıya maruz kalmasından dolayı sıklıkla tercih edilmemelidir. 

Alüminyum folyo ile sarılarak fırında pişirilebilecek yemeklerde yüksek ısı etkisiyle oluşan buhar, alüminyum folyo ile reaksiyona girer ve yiyeceklere zararlı bulaş olabilir. 

Streç Film Nasıl Üretilir? 

Elastik yapısı sayesinde yiyeceklerin hava ile temasını azaltan streç film mutfakta kapak olarak da tercih edilir. Hijyenik bir ortam sağlaması sebebiyle ve tek kullanımlık olmasından dolayı sıkça tercih edilen streç film, yüzeyinde biriken statik elektrik sayesinde çok sayıda yüzeye kolaylıkla tutunur. 

Tamamen hijyenik ortamlarda üretilen streç film; plastik, naylon, polyester gibi maddelerin üretilmesinde rol alan BPA türevi zararlı plastikler içermez. Buzdolabına konulacak yiyeceklerde de tercih edilen streç film, hava geçirgenliği olmaması sebebiyle yiyecek kokularının birbirine karışmasını da önler. 

Büyük yükleri paketlemek için de kullanılan streç film, birçok gruba ayrılır. Mutfakta kullanılan streç film çeşidi ise el streç film olarak geçer. Özel kesme kutuları ile de satılabilen streç filmler kapaksız tencerelerde, tabaklarda ve  hamur mayalanma sırasında mayanın aktifleşmesi için bile kullanılır. 

Her Cins Kumaşı Ütülerken Kullanılabilir: Ütü Tabanlığı 

Her ütüye kolayca takılan ve her tür kumaşı ütülerken yanma, yapışma gibi durumlarla karşılaşılmamasına sebep olan ütü tabanlığı, en hassas kumaşlarda bile rahatça kullanılabilir. Buharı tüm ütü yüzeyine yayan ve buhar basınç kaybını minimuma indiren ütü tabanlığı, kumaşları kirletmez ve kumaş yüzeylerinde iz bırakmaz. Unutkanlığın sebep olduğu bazı sakarlıkların önüne geçer.  Ütü tabanını korurken ütünün daha uzun ömürlü olmasını sağlar. Zamandan da tasarruf ettiren ütü tabanlığı, kaygan zemin sayesinde ütülemeyi zevkli bir iş haline getirir. 

Mutfakta Her Şeyi Toplayan Tek Kullanımlıklar: Kilitli Poşet, Çöp Torbası 

Mutfakta büyük kolaylık sağlayan ve hava geçirmez özelliği sayesinde sık sık tercih edilen kilitli poşet çeşitlerinde; 1.8 cm sızdırmaz ağız ve kendiliğinden kapanan arka sıkıştırma zinciri bulunmaktadır. Kendiliğinden yapışan kilitli poşet çeşitlerinin üretimi aslında tek film çapraz kesim, her iki tarafta ısıyla yapıştırma ile üretilir. Küçük eşya, takı, hırdavat, oyuncak ve bir çok şey için de kullanılabilen kilitli poşet ve buzdolabı poşeti çeşitleri, gıdaya uygun hammaddelerden üretilir. Nem geçirmez ve koku önleyici olması sebebiyle mutfakların demirbaşı olan kilitli poşet çeşitleri, açılıp tekrar kapanma özelliği sayesinde tekrar tekrar kullanılabilir.

Kilitli poşet ve çöp torbası çeşitleri çocuklar için duyusal etkinliklerde ve hatta plajda bile kullanılabilir. Telefona kum ve su gelmemesi için kilitli poşet kullanılabilir. 

Gerek ev içi gerekse ev dışı çoğu ortamda gıda ve yiyecek tüketimi ile temizlik gibi bir çok faaliyetler sonucunda biriken çöpleri, çöp torbası ile kolayca toplayabilir. Çöp torbası, market poşetlerine göre daha dayanıklıdır ve hatta farklı koku içeriklerine sahip olan çeşitleri de vardır. Kovaların temiz kalmasını ve kolayca boşaltılmasını sağlayan çöp torbası çeşitleri, çöplerin etrafa yayılmasını ve ortamda kötü kokuların oluşmasını da önler. 

Yeni teknolojilerden etkin şekilde yararlanarak üretilen yeni döneme uygun çöp torbası, kilitli poşet, buzdolabı poşeti; kazalara sebep vermeyen ütü tabanlığı ve mutfağın demirbaşları haline gelen streç film, alüminyum folyo gibi birçok ürüne kolaylıkla ulaşmak ve çeşitli kokular ve esanslara sahip çöp torbası çeşitlerine göz atmak aZall ile artık çok kolay. Birçok çeşit ürün tek tıkla kapınızda. 

Kazancınız 10%
Promosyon
120.00 TL 84.60 TL
Kazancınız 7%
Promosyon
142.11 TL 132.16 TL
Kazancınız 7%
Promosyon
900.00 TL 781.10 TL
Kazancınız 9%
265.00 TL 240.00 TL
Kazancınız 7%
Promosyon
221.89 TL 205.63 TL
Kazancınız 8%
Promosyon
100.00 TL 91.08 TL
Kazancınız 7%
145.00 TL 135.00 TL
Kazancınız 7%
Promosyon
219.92 TL 204.53 TL
Kazancınız 27%
550.00 TL 401.00 TL
Daha fazla göster
Marka
    Tümünü göster (90)
Adet
Mağaza
    Tümünü göster (52)
Fiyat

 – 

  • 15.37
  • 4030