0 850 241 81 81 Türkiye'nin 81 İlindeyiz!

Bebek Taşıma ve Yardımcı Araçlar

BEBEK ARABASI ALIRKEN NELERE DİKKAT ETMEK GEREKİR?

Bebek arabası , aileye yeni katılan bireyin öncelikli ihtiyacıdır. Bebek sahibi ailelerin sosyal yaşamdan kopmamaları, günlük rutinlerini devam ettirmelerinin en önemli yardımcısı olan bebek arabası seçimi süreci ciddi anlamda titizlik gerektirmektedir. Bebek arabası için araç içi düzenleyici modelleri de aynı ciddiyetle seçilmelidir. Unutulmamalıdır ki bebeğin rahatı ile güvenliği de önemlidir. Bebek arabası deyip geçmemek gerekir. Aileye yeni bir birey katılmışsa, tıpkı kıyafetleri gibi öncelikli ihtiyacı bebek arabası ve aksesuarları olacaktır. Bebek arabası seçerken dikkat edilmesi gereken hayati kurallar vardır.

Bebek Arabası Seçiminde Güvenlik Ön Planda Tutulmalı

Bebek arabası seçerken öncelik mutlak suretle güvenliğe verilmelidir. Ailelerin en kıymetlilerinin içinde olacağı bebek arabası alınırken metal aksamlar titizlikle kontrol edilmelidir. Daha hafif ve kolay taşınabilir özellik katmak için bazı modellerde dayanıksız malzemeler kullanılmakta, bu tarz bebek arabası modelleri hem bebeğin güvenliğini tam anlamıyla sağlayamamakta, hem de kısa ömürlü olmaktadır. Bebek arabası için aranan bir başka özellik ise emniyet mekanizması olmalıdır. Mekanizma kolay açılıp kapanmamalı. Çocuk biraz büyüdükten sonra kendisi açabilirse sağlığı tehlikeye girecektir. Alınacak bebek arabası güvenlik testinden geçtikten sonra ikinci önemli konu bebeğin rahatlığı olacaktır. Bebek arabası konforlu bir yolculuk sağlamalı, aynı zamanda içine bebek rahat oturabilmelidir. Oturma bölümünün kalınlığı, sırt bölümünün kademeli olması bebeğin konforunu artıracaktır. Sırt bölümündeki kademe sistemi sayesinde bebek arabası çocuk uyurken yatak, uyanıkken koltuk konforu sağlayabilmelidir.

Bebek Arabası Alırken Sosyal Yaşam Dikkate Alınmalı

Bebek arabası alırken ebeveynlerin sosyal yaşamdaki hareketlilikleri belirleyici olmalıdır. Doğa yürüyüşlerine tutkun ve bebeği ile sık sık araziye çıkacak olan ebeveynlerin tercihleri büyük tekerlekli bebek arabası modelleri olmalıdır. Büyük tekerlekli bebek arabası, zorlu doğa koşullarında rahat hareket etme imkânı sağlayacak, aynı zamanda da bebeği koruyacaktır. Bebek arabası alacak ebeveynler zamanlarının çoğunu şehir merkezinde ve kent sokaklarında geçiriyorsa o zaman tercih değişecektir. Bu kez devreye kolaylık unsuru girecektir. Bebek arabası şehir sokaklarında rahat hareket edebilmeli, kolay kullanılabilmelidir. AVM gibi yerlere girildiğinde tek elle kontrol edilebilen, kolay katlanabilen ve kolay taşınabilen bebek arabası modelleri tercih edilmelidir.

Bebek Arabası Kadar Aksesuarları Da Önemlidir?

Bebek arabası kadar aksesuarları da önemlidir. Ebeveynler bebek arabası düzenleyici aksesuarları seçerken bebeğin dış etkenlerden maksimum seviyede korunmasını sağlamaya yönelik tercihler ortaya koymalıdır. Bebek arabası minderi tamamlayıcı aksesuarların başında gelmektedir. Bebek arabası aksesuarları içinde puset örtüsü seçimi de zorunludur. Bebek, yaz döneminde güneşten, kış döneminde de yağmur ve soğuktan puset örtüsü ile korunacaktır. Bebek arabası ile birlikte bir de puset almak otomobili olan aileler için elzemdir. Puset, bebeğin otomobilde rahat ve güvenli bir şekilde seyahat etmesine imkân verecektir. Unutulmamalıdır ki bebeğin sağlığı her şeyin önünde yer alır. Puset minderi ve puset çarşafı mutlak bulunması gereken aksesuarlar olarak ön plana çıkmaktadır.

Bebek arabası fiyatları kalitesiyle orantılıdır. Güvenli ve konforlu bir bebek arabası seçimi yapılmışsa bebek arabası fiyatı da o denli yüksek olacaktır. Puset fiyatları için de aynı özellikler geçerlidir. Pusetin araç içinde bebeğe sağlayacağı konfor ve güvenlik puset fiyatları için kriterdir. Puset örtüsü fiyatları ise daha esnek olacaktır. Malzemenin güneş ve yağmurdan bebeği koruma özelliği, yapıldığı malzeme burada da etkilidir. Bebek arabası ihtiyacı doğmuş, araç içi düzenleyici aksesuarlar aranıyorsa aZall en doğru adres olacaktır. Bebek arabası aksesuarları içinde öne çıkan bebek arabası minderi, puset minderi , puset çarşafı gibi ürünlere aZall internet adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Kazancınız 5%
Promosyon
981.31 TL 819.40 TL
Kazancınız 5%
Promosyon
716.17 TL 638.49 TL
Kazancınız 5%
Promosyon
981.31 TL 819.40 TL
Kazancınız 3%
Promosyon
480.99 TL 466.56 TL
Daha fazla göster
Marka
    Tümünü göster (100)
Taşıma Kapasitesi
    Tümünü göster (13)
Emniyet Kemeri
Mağaza
    Tümünü göster (40)
Fiyat

 – 

  • 2
  • 21876.4