0 850 241 81 81 Türkiye'nin 81 İlindeyiz!

DVD, Blu-Ray, Medya Oynatıcı

DVD, BLU-RAY, MEDYA OYNATICI MODELLERİMİZ

 

DVD veya Blu-Ray sistemleri her ne kadar eskisi kadar yaygın kullanılmasa da güncelliğini hala korumaktadır. Her ne kadar smart TV bu cihazların eskisi kadar rağbet görmesini engellese de bu cihazların da kendilerine göre bazı avantajları ve dezavantajları vardır.

Örneğin herhangi bir DVD cihaz Smart Tv’den oldukça ucuzdur. Eğer sürekli bir şeyler izleme alışkanlığınız yoksa, arada bir eş dost akraba gelince açıp kullanırım diyorsanız pahalı televizyonlar almak yerine bir DVD player alıp yanına da birkaç film almanızı tavsiye ederiz.

Ek olarak Blu-Ray oynatıcılar da modası geçmiş ama hala kullanılan bir diğer medya oynatıcı tipidir. Bu oynatıcılar DVD’nin aksine sadece CD’ler ile çalışmazlar. Bu medya oynatıcıları internete de bağlanarak Netflix, Amazon, Disney Plus gibi servislere ulaşmanızı sağlarlar. Ayrıca oyun konsolu olarak kullanılabilen türleri de bulunur.

DVD alırken dikkat edilmesi gerekenler

DVD sürücüsü alırken birçok farklı elemente dikkat etmeniz gerekir. Çünkü bu cihazlarda geniş bir ürün skalası vardır ve birçok farklı fonksiyonu içerirler. DVD sürücüsü satın alırken dikkat edilmesi gereken ana unsur ne için yapılmış olduğudur. Genellikle, DVD sürücüleri tasarlanırken cihazın DVD filmlerini ve ses CD'lerini oynatabilmesinin yanında DVD-Rom ve CD-Rom disklerini de okuyabilmesi de amaçlanır.

DVD teknolojisi aslına bakıldığında tam anlamıyla 20 yıldan eski bir teknolojidir.  1997, 2000 ve 2002 yıllarında Pioneer ve Phillips tarafından yapılan son ekleme ve güncellemelerle son halini almıştır. DVD sürücüleri birçok ülkede artık kullanılmamasına karşın ülkemizde hala aktif olarak kullanılmaktadır.

DVD medya oynatıcı seçeneklerine Azall.com çevrimiçi mağazamıza ziyarette bulunarak ulaşabilirsiniz. 2010’lu yıllardan güncel DVD sistemlerine sitemiz içindeki satıcılardan sipariş ederek ulaşabilirsiniz.

Blu-Ray Modelleri

 

Blu-Ray medya oynatıcı DVD sistemlerine nazaran daha yeni sistemler olmasına karşın Web 3.0 ve Web 4.0 internet gereçleriniz desteklemezler. Kısacası VR gibi sanal gerçeklik ya da Metaverse gibi sanal ortamlarda gezinmenizi veya buralarda işlem yapmanızı zorlaştırabilirler. Ancak Blu-Ray medyalar sizin bütçenizi zorlamayacaksa DVD oynatıcı yerine Blu-Ray oynatıcı alınması birçok kullanıcı tarafından önerilmektedir.

Çünkü DVD oynatıcılar için CD bulmak eskisinden çok daha zor durumda. İstediğiniz filmleri çoğu zaman DVD oynatıcınızda oynatamayabilirsiniz. Buna Blu-Ray oynatıcılar geçmişe dönük formatları da (DVD, VCD ) çalıştırabilirler. Yani evinizdeki eski DVD, VCD’leri Blu Ray alarak da kullanabilirsiniz.

Ek olarak bir 1080p HDTV‘ye sahip olmanız halinde  Blu-Ray oynatıcınız ile Full HD filmleri, filmin sunduğu en yüksek kalitede izleyebilirsiniz.

 

 

Hatta bazı üreticiler birçok Android cihazda olduğu gibi haber Facebook, Twitter gibi sosyal ağ sitelerine giriş ara yüzlerini cihazlarına ekleyerek sizlere iyi birer Blu Ray deneyimi yaşatmayı hedefliyorlar.

Diğer Medya Oynatıcı Modelleri

 

Aslına bakarsanız diğer medya oynatıcı modelleri DVD ve Blu Ray sistemlerine göre çok daha yeni ve güncel. Örneğin Xiaomi medya oynatıcı aldığınızda üzerinde USB girişi olan herhangi bir TV’nizi Smart TV’ye çevirmektedir. Bu birçok güncel içeriğe ulaşabilmenizi ve evdeki herhangi bir elektronik cihazınızı Smart Tv olarak kullanabilmenizi sağlar.

Ayrıca DVD okuyucunuzu veya Blu-Ray cihazınızı Tv’nize bağlamak için ihtiyacınız olan conventer ürünlerimiz de çeşitli fiyat aralıklarında müşterilerimizle buluşmaktadır. Ethernet bağlantısını conventer kullanarak kurabilir ve yeni medya oynatıcıları ile yapabileceğiniz birçok aktiviteyi bu cihazlarınızla da yapabilirsiniz.

Buna ek olarak bluetooth özelliği bulunan veya güncel içeriklere ulaşmanızı sağlayacak birçok medya oynatıcısı modelimiz Azall çevrimiçi mağazamızda çevrimiçi satıcılarımız tarafından siz değerli müşterilerimizin beğenisine sunulmaktadır.

Bluetooth, Wireless, DVD, VCD, Blu-Ray gibi birçok türdeki medya oynatıcı modellerimize azall.com üzerindeki teknoloji sekmemizin DVD, Blu-Ray ve Medya Oynatıcısı bölümünden bakabilir ve eğer isterseniz sipariş verebilirsiniz.

Marka
    Tümünü göster (6)
Renk
Wi-Fi Desteği
USB Desteği
Mağaza
Fiyat

 – 

  • 1199.9
  • 5366.21