0 850 241 81 81 Türkiye'nin 81 İlindeyiz!

Organik Gıda

ORGANİK GIDA İLE VÜCUDUNUZA İYİ BAKIN

Organik gıda, gıdaların üretim sürecinde kimyasallar, hormonlar, ilaçlar veya antibiyotikler kullanılmamasından elde edilen gıdalardır. Bir gıdayı organik gıda ürünleri kategorisine sokmak için o üründe tatlandırıcı, koruyucu, lezzet arttırıcı gibi katkı maddeleri olmamalıdır. Organik tarım yönetmeliğe uygun ve sertifikalı olmalıdır. Kaliteli büyümesi için yapay kimyasallardan ziyade gübre kullanılmalıdır. Bu tip ürünler organik gıda ürünleri kategorisine girmektedir.

 

Organik Gıda Ürünleri Tüketiminin Faydaları

Hayatta en önemli şey sağlık olduğundan dolayı günlük hayattaki beslenme rutinimizde organik gıda tüketmek oldukça önemlidir. Organik gıda, herhangi bir katkı maddesi veya koruyucu içermediği için vücudumuzdaki organların çalışmasını iyileştirir ve hastalıklardan olumsuz etkilenme derecesini düşürür. Bu sayede sağlıklı ve kaliteli çalışan bir vücuda ve güçlü bir bağışıklık sistemine sahip oluruz. Bunun yanında günlük hayatta vücut enerjisini arttırarak dirençli bir sisteme sahip olmamızı sağlar.

 

Organik Gıda Çeşitleri Nelerdir?

Organik gıda denilince genelde çoğu insanın aklına sıkça tüketilen birçok meyve ve sebze gelmektedir ancak bunun yanında daha birçok gıda için organik gıda terimini kullanabiliriz. Tatlılardan örnek vermek gerekirse lokum, fıstık, kozalak şurubu veya keçi boynuzu özü diyebiliriz. Tuzlu ürünler için ise fıstık, kaju, İngiliz tuzu örneğini verebiliriz. Organik lokum içinde herhangi bir tatlandırıcı veya lezzet arttırıcı ürünler bulundurmaz. Lokumun tatlı tadını içine koyulan beyaz pancar şekerinden veya farklı meyve parçalarından alır. Bunun yanında lokumun içine organik fındık veya fıstık da koyularak enfes bir tada ulaşılabilir.

Organik Gıda Ürünleri Neye İyi Gelmektedir?

Kozalak şurubu birçok hastalığa iyi gelmektedir ancak önemli olan bu kozalak şurubunun organik gıda kategorisine girmesidir. Kozalakların tencereye konularak üstüne su ilave edip kaynatılmasıyla elde edilen kozalak şurubu solunum yolları hastalıklarına iyi gelmektedir. Bunun yanında kozalak şurubu sakinleştirici etkisiyle stresli anlarınızda sizi rahatlatma özelliğine sahiptir. Keçi boynuzu özü, kozalak şurubu gibi birçok farklı tatlının içine konulabilir. Keçi boynuzu özü, suda bekletilir, sıkılır, ısıl işlemden geçer ve damıtılır bu sayede organik bir keçi boynuzu özü elde edilir. Kansızlığa iyi gelen keçi boynuzu özü gıdasının kozalak şurubu gibi en önemli ayrıntısı organik olmasıdır çünkü organik olmayan bir keçi boynuzu özü veya kozalak şurubu vücudunuza iyi gelmez, içinde bulunan yapay kimyasallarla organlarınıza zarar verir.

Öğle veya akşam yemeklerinde oldukça sık tercih edilen gıdalardan biri de salatalardır. Salatalara katılan her bir sebzenin organik olmasına dikkat ederiz. Bunun haricinde üstüne dökmek için kullanacağınız organik çörek otu yağı salatanıza enfes bir tat katabilir. Herhangi bir koruyucu içermeyen çörek otu yağı, organlarınızda yağlanmaya sebep olmaz ve sindirim sisteminize iyi gelir. Bağırsaklarınızda oluşabilecek parazit gibi organizmaları vücuttan atmayı sağlaması veya baş ağrısını rahatlatması için organik çörek otu yağı kullanmak çok önemlidir.

Organik Gıda Ürünleri Satın Alırken Neye Dikkat Edilmelidir?

Organik gıda ürünleri seçiminde gıdanın hem kaliteli olmasına hem de uygun fiyatlı olmasına dikkat edilmelidir. Her organik gıda sattığını iddia eden siteye güvenip alışveriş yapılmamalıdır. Özellikle çocuklar için organik gıda çok önemlidir. Çocukların büyümesinde ve gelişmesinde, vücudun sahip olduğu bütün sistemlerde büyük etkisi olan gıdaların seçiminde organik olmasına önem verilmelidir. Bir gıdanın organik olup olmadığını anlamak için dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Bir kişi veya kurum organik gıda üretip sattığını söylüyorsa öncelikle bu kişi veya kuruma sertifika sorulmalıdır. Bir gıdanın organik gıda olmasında sertifika oldukça önemlidir. Bu yüzden birçok organik gıda markaları içeren en iyi organik gıda sitesi olan aZall’ı ziyaret ederek organik gıda ürünleri kategorisini inceleyebilir ve güvenle sitemizden organik gıda siparişi verebilirsiniz.

 

Kazancınız 5%
Promosyon
150.00 TL 102.60 TL
Kazancınız 5%
Promosyon
129.00 TL 66.50 TL
Kazancınız 30%
50.00 TL 35.00 TL
Kazancınız 23%
1,141.63 TL 875.49 TL
Kazancınız 5%
Promosyon
89.00 TL 76.00 TL
Daha fazla göster
Marka
    Tümünü göster (68)
Mağaza
    Tümünü göster (15)
Fiyat

 – 

  • 9.88
  • 4572.39