0 850 241 81 81 Türkiye'nin 81 İlindeyiz!

Gıda Ürünleri

MERCİMEK, NOHUT VE FASULYE BAKLİYAT ÜRÜNLERİNİN VAZGEÇİLMEZİ

Bakliyat, insan yaşamında çok önemli bir yere olan mercimek, nohut ve fasulye çeşitleri gibi gıda gruplarına verilen isimdir. Bakliyatlar besleyici gıda ürünleri olmalarının yanı sıra insan sağlığı açısından da önemli etkilere sahiptir. Nohut ve fasulye çeşitleri bol miktarda vitamin ve mineral sağlar, içerdiği lif ile kolesterolü düşürmeye yardımcı olur. Bir tarım ülkesi olan Türkiye’de mercimek, nohut ve fasulye çeşitleri yeterli miktarda üretilemese de yine de etkili bir rekolteye sahip denilebilir. Geleceğin gıdası olarak görülen mercimek, nohut ve fasulye sofraların vazgeçilmezi, damat tadı sahiplerinin ayrı kalamadığı gıda ürünlerindendir.

Bakliyat ürünleri içinde ön önemli gıdalardan biri fasulye çeşitleri olarak ön plana çıkmaktadır. Diğer bakliyatlara oranla karbonhidrat ve lif açısından daha zengin olan fasulye, aynı zamanda da folik asit kaynağıdır. Fasulye çeşitleri sofralardan eksik edilmemesi gereken bir gıda maddesidir. 100 gram fasulye tüketildiğinde günlük folik asit ihtiyacının yüzde 35’ini, mangan ve bakır ihtiyacının ise yüzde 25’e yakın bölümünü karşılamaktadır.

Mercimek ile Sofralar Renkleniyor

Mercimek, birçok farklı renge sahip, bakliyatların önemli ürünlerinden biridir. Genellikle kırmızı mercimek tercih edilse de yeşil, siyah, sarı ve turuncu gibi renklere de sahip mercimek bulunmaktadır. Çorbasından köftesine, yemeğinden mezesine birçok yemeğin ana maddesi olan kırmızı mercimek fiyatı diğer bakliyat ürünlerine oranla daha hesaplı olabilmektedir.

Nohut, özellikle orta doğu ve Akdeniz mutfağının vazgeçilmez bakliyatlarından biridir. Nohut, zeytinyağlı yemek çeşitleri damak tadı sahipleri için vazgeçilmez lezzetlerden biri olarak kabul edilmektedir. Siyah nohut kullanım alanları bakımından farklılık gösterse de klasik nohut humus başta olmak üzere bazı mezelerin de ana maddesini oluşturmaktadır. Nohut, mangan, folik asit ve bakır açısından diğer bakliyat ürünlerine oranla daha güçlüdür. 100 gram nohut, başka bir gıda maddesine gerek kalmaksızın vücudun ihtiyacı olan katkıları sağlayabilmektedir. Garnitür de sofraların vazgeçilmez ürünlerinden biri olarak ön plana çıkmaktadır. Un üretiminde kullanılan buğday ve bunun bir başka versiyonu olan bulgur Türk mutfağı için önemli besin kaynaklarıdır. Un ile hazırlanan özellikle pasta, börek ve çörek gibi gıdalar hem kahvaltıların hem de günlük yaşamın vazgeçilmezlerindendir. Bulgur çeşitleri boyutlarına göre sınıflandırılmaktadır. Bulgur çeşitleri içinde ince olan köftelik bulgur olarak tanımlanırken, daha iri olan bulgur pilav için idealdir.

Yemek Sonrası Puding Vazgeçilmez Bir Tattır

Yemeklerin hemen ardından tatlı yemek, eğer mümkünse puding yemek Türk kültürünün son dönemlerdeki alışkanlıklarından biridir. Tatlı ihtiyacını karşılayan hafif bir ürün olan puding çok farklı aromalarda hazırlanmaktadır. Evde puding yapmak çok kalış bir süreçtir. Puding kalori bakımından diğer tatlılara oranla daha hafif olduğu için tercih edilmektedir. Puding fiyatları diğer ağır şerbetli tatlılara oranla çok daha idealdir, tercih edilmesinin en önemli nedenlerinden biri de budur.

Susam Tahin ile Mucizeye Dönüşüyor

Susamın işlenerek mucizeye dönüştüğü gıdanın adıdır tahin. Susamın ezilerek bazı işlemlerden geçirilmesiyle ortaya çıkan tahin faydaları saymakla bitmez. Halk arasında tahin pekmez ikilisi en çok tutulan karışım olan bu tahin besin değeri olarak da çok güçlüdür. Mitamin ve mineraller açısından zengin olan tahin kalori açısından ise hayli cimridir. Tahin fiyat olarak değişkenlik göstermektedir. Ana maddesi olan susamın üretim miktarı tahin fiyatları için belirleyici unsurlardan biridir. Bakliyat ürünlerine ilişkin bilgi almak, güvenilir bir markadan puding ve tahin tedarik etmek isteyenlerin adresi aZall olacaktır. Bakliyat, tahin ve puding ile ilgili aradığınız her ürüne aZall internet adresinden ulaşabilirsiniz.

Kazancınız 6%
Promosyon
51.26 TL 48.18 TL
Kazancınız 6%
Promosyon
66.86 TL 62.85 TL
Kazancınız 6%
Promosyon
71.36 TL 67.08 TL
Kazancınız 6%
Promosyon
48.19 TL 45.30 TL
Kazancınız 6%
Promosyon
48.19 TL 45.30 TL
Kazancınız 6%
Promosyon
53.36 TL 50.16 TL
Kazancınız 7%
Promosyon
100.62 TL 83.93 TL
Kazancınız 7%
Promosyon
104.38 TL 87.14 TL
Kazancınız 40%
464.00 TL 280.12 TL
Marka
    Tümünü göster (6)
Mağaza
Fiyat

 – 

  • 45.3
  • 760