Olta & Kamışlar

Olta ve Kamışlar 

 

Balıkçılıkta sıklıkla kullanılan ve elzem olan ekipmanların başında olta ve kamışlar yer alır. Oltalar avlanmak için pek çok kolaylık sağlar. Örneğin olta kamışı çok iyi tutuş özelliğine sahiptir. Bu kamışlar avınızı en iyi şekilde tutmayı sağlar. Olta kamışlarının farklı boyutları mevcuttur. Olta kamışları aynı zamanda kapanabilir. Kapanabilen olta kamışlarının avantajı ise istediğiniz her yere rahatlıkla taşıma fırsatına sahip olmanızdır 

 

Olta ve Kamış Seçiminin Balıkçılıktaki Önemi  

 

Avcılık ve balıkçılık için kullanılması mümkün olan pek çok farklı olta mevcuttur. Hangi tür oltayı satın almanız gerektiğine karar verecek olan kişi sizsiniz. Bu nedenle olta tercihini iyi bir şekilde yapabilmek için kararınızı iyi vermeniz gerekir. Eğer avcılık ve balıkçılık için uygun olta seçimi yapmazsanız, başarılı sonuçlar elde edemezsiniz ve bu sizi hayal kırıklığına uğratabilir. Balık avcılığınyeni başladıysanız size özel olta ve kamışlılarımız da mevcuttur. Yeni başlayanlara özel olarak üretilen oltaları satın alabilir ve küçük bir başlangıç yapabilirsiniz.  

 

Sıklıkla Kullanılan Olta Kamışı Çeşitleri 

 

Olta kamışı türleri pek çok farklı konuda değişiklik gösterir. Tutma alanı, taşınabilirlik, uzunluk ve kullanım rahatlığı açısından farklı markalara ait, farklı tür olta çeşitleri vardır. Web sitemizde ihtiyacınız olan en iyi, en kaliteli olta kamışı modeline ulaşabilirsiniz. Bir olta kamışı türüne örnek vermek gerekirse surf kamışı, bir diğer adıyla kamış kıyı kamışı olarak adlandırılan bu alet, uzak mesafelere atış yapabilme özelliğine sahip olan oldukça kaliteli bir kamış türüdür. En sağlam kamış olarak bilinir. Bu kamışın uzunu 300 ila 400 cm arasında değişmektedir.  

 

Spin Olta Kamışı Ne İçin Kullanılır? 

 

Spin kamış olarak adlandırılan olta kamışı ise diğer kamış türlerine oranla ince ve hafif yapıda olan kamışlardır. Bu kamış türü genellikle tekne ile avlanan bireylere rahatlık olması açısından üretilir. Dolayısıyla spin olta kamışı genellikle tekne ile avlananlar kullanır. Spin olta kamışı oldukça hafif bir yapıya sahip olduğu için tekne içerisinde herhangi bir zorluk oluşturmaz. İhtiyacınız olan spin olta kamışı gibi hafif bir olta ise bunu web sitemizden kolaylıkla bulabilirsiniz. 

 

Tekne Kamışı Ne İşe Yarar? 

 

Tekne kamışı balıkçılık ya da avcılık ile ilgilenen her bireyin sahip olması gereken bir üründür. Bu kamış canlı ya da yapay yemlerin ava en etkili şekilde ulaşmasını sağlar. Bu sayede balık avlama işlemini kolaylaştırır. Doğru kamış kullanılması balık tutulmasında büyük etki oluşturacağı için mutlaka en iyi oltayı satın almanız gerekir. Farklı kamış türleri vardır, her kamışın malzemesi ve niteliği aynı değildir. Bu nedenle hedefinize odaklı ve en uygun kamışı tercih ederseniz, işinizi kolaylaştırırsınız. Balıkçılık ve avcılık için işinizi kolaylaştırmanıza yardımcı olabilecek en iyi adres ise biziz! Her türlü olta alışverişlerinizi sitemizden gönül rahatlığıyla yapabilirsiniz. 

Kamış Malzemeleri 

 

Kamış yapımında genellikle aynı tip malzemeler kullanılsa da elbette ki farklılıklar vardır. Örneğin olta kamışı için genellikle grafitten yapılır. Bir diğer örnek olarak grafit kamışların en iyi ve en önemli özelliği çok hassas kamışlar olmasıdır. Dolayısıyla grafit kamışlar hem amatörler hem de profesyonel balıkçılar tarafından tercih edilir. Grafit kamış oldukça yaygın kullanılan bir üründür. Bizim satışa sunduğumuz her bir olta en kaliteli malzemelerden yapılmış olan olta türleridir. Kamışınızı bizden satın almayı tercih ederseniz, avlanmanız boyunca herhangi bir zorluk ile karşı karşıya gelmezsiniz. 

 

Kamış Uzunluğunu Belirlemede Dikkat Edilmesi Gerekenler 

 

Kamış uzunluğu yemin ne derece uzağa atılabileceğini belirleyen bir etkendir. Kısa olan kamışlar yakın, uzun olan kamışlar ise uzak mesafelerde avlanmak için tercih edilir. Aynı zamanda yakın mesafe için kullanılacak olan kamışlar güç ve esneklik açısından çok daha dayanıklı olabilir. Uzun olta kamışı çok fazla bükülür ancak kısa olta kamışı ise daha az bükülme hareketi gerçekleştirdiği için daha dayanıklıdır. Ancak uzun olan kamışlar daha uzak mesafelere yem atma açısından avantajıdır. Bu nedenle işinizi garantiye almak istiyorsanız uzun kamış türünü de tercih edebilirsiniz. İdeal bir olta takımı için uzunluk yaklaşık olarak 2-4 metre arasındadır. Eğer olta balıkçılığında yeni iseniz genellikle önerilen uzunluk 2,5 metre civarında olan kalmışlardır. Bu uzunluk ne çok uzun ne de çok kısa olacağından amatörler için oldukça iyi bir seçenek olacaktır.  

 

Kaliteli Olta Kamışları 

 

Tekne ve göl için kullanılan ayrı türde oltalar mevcuttur. Tekne için kullanılacak olan olta türü ile göller de kullanılacak olta kamışı türleri farklıdır. Örneğin tekne kamışı ya da sazan kamışı olarak değişik olta türleri görürsünüz. Kullanacağınız olta türü için profesyonelliğinizin derecesi de önemlidir. Eğer herhangi bir oltanın nasıl kullanılması gerektiğini bilmiyorsanız bu işte bir hayli zorlanabilirsiniz. Web sitemizde uygun fiyatlı pek çok olta türü mevcuttur, dilediğinizi satın alabilirsiniz.  

 

Sık Sorulan Sorular  

 

En Uygun Olta Kamışı Fiyatı Ne Kadardır? 

 

Her kategoride olduğu gibi bu kategori içinde fiyatlar markadan markaya, türden türe ve kaliteye göre değişmektedir. Balık oltası fiyatlarıotomatik olta fiyatları ile karşılaştırıldığında balık oltası fiyatları çok daha uygundur. Bu gibi değişiklikler teleskopik olta kamışı için de geçerlidir. Kalite arttıkça, tür değiştikçe fiyat artar ya da azalır. İyi bir şekilde fiyat araştırması yapıp ihtiyacınıza en uygun oltayı almakta fayda var.  

 

En İyi Oltayı Almak İçin Kime Güvenebilirim?  

 

Avcılık ve balıkçılık hobinizi engelsiz bir şekilde sürdürmek için web sitemiz üzerinden oldukça kolay bir şekilde sipariş oluşturabilir ve dilediğiniz oltayı güvenle satın alabilirsiniz. Web sitemizde zaman zaman indirimler gerçekleştirilmektedir. Bu indirimlerden yararlanarak, çok daha uygun fiyata bir olta sahibi olabilirsiniz. Avcılık ve balıkçılık hobiniz ise olta ve kamışlar hakkında güvenebileceğiniz tek sitede biziz! Her türlü olta çeşitleri web sitemizde mevcuttur. Bizim sayemizde istediğiniz ürünlere ulaşacaksınız! 

 

 

Kazancınız 20%
499.00 TL 399.00 TL
Kazancınız 28%
499.00 TL 358.00 TL
Marka
Mağaza
Fiyat

 – 

  • 358
  • 399