0 850 241 81 81 Türkiye'nin 81 İlindeyiz!


Sağlıklı Bir Uyku ve Daha Uzun Ömürlü Yataklar İçin Alez Kullanın

Yatak üzerinde kaymadan durması için tıpkı çarşaflarda olduğu gibi lastikli alez çeşitleri yatağın üzerine doğrudan serilmektedir. Sıvı geçirmez, kapitoneli, pamuk ve elyaf silikon çeşitleri ile geniş bir çeşitliliğe sahip olan alezler son yıllarda evlerde ve otellerde sıkça kullanılmaya başlanmıştır.

Pamuklu alez ile alacağımız rahat bir uyku, sağlığımız için çok önemlidir. Rahat ve konforlu uykunun yolu her ne kadar doğru yatak seçiminden geçse de en az yatak seçimi kadar önemli olan bir diğer husus da yatağın hijyenidir. Antibakteriyel özelliğe sahip olan yatak koruyucu olarak bilinen alezler sağlığınız için görünmez bir etkiye sahiptir.

Yatak koruyucu olarak tercih edilen alezlerin çeşitli amaçlara hitap ettiği görülmektedir. Alezlerin en yaygın tercih edilme nedeni olarak yatak temizliğini korumak gelmektedir. Alez sayesinde yatağın çabuk kirlenmesi önlenir, kir ve bakterilere karşı koruma sağlanır. Yatağın toz akarlarını destekleyen alezler yatakların ömrünü uzatmaktadır. Alezler, sert yataklar üzerinde konfor sağlamak isteyen kişiler tarafından tercih edilmektedir. Mağazalarda dolgun ve yumuşak özellikli alezler bulmak mümkündür. Özellikle pamuklu alez sayesinde hassas bir uyku geçirmek rahatlatıcı olmaktadır.

Yatak Koruyucu Olarak En Doğru Alez Tercihi Nasıl Yapılır?

Yatak ölçüsüne göre tek kişilik alez ya da çift kişilik alez tercih edilmektedir. Battal boy alez ile büyük yataklarda da alez kullanılmaktadır. Bebek ve çocuk yataklarında kullanılması gereken bebek sıvı geçirmez yatak alezi ile hem bebekler hem de yataklar olası durumlara karşı korunmaktadır. Sıvı geçirmez çarşaf görevi gören alezler bebeklerin rahat bir uyku uyumasını sağlar.

Uykuda terleme problemi yaşayan kişiler için en doğru tercih olarak terletmeyen alez olarak bilinen sıvı geçirmez alezler, vücut terine karşı korumalıdır. Yatakta kötü koku oluşmasını istemeyen kişiler için amaca uygun alezler bulunmaktadır. Yatağınızı tüm kirlere karşı korumak ve uyku konforunuzu iyileştirmek istiyorsanız alez kullanmanız şiddetle tavsiye edilmektedir.

Yünden yapılan alezler, genellikle kış mevsiminde tercih edilirken; pamuklu alez ise hava akışı sağlaması ile kullanım çeşitliliği sağlamaktadır. Yün alezler, uykuda vücudu sıcak tutmak için kullanılmaktadır. Dolayısıyla yün alezleri yaz mevsiminde kullanmak doğru olmayacaktır. Pamuklu alez ise sahip olduğu yapı gereği hava akışına olanak sağlamaktadır. Bir diğer alez çeşidi olan silikon elyaf alezler her mevsim kullanılabilmektedir. Yaz ve kış mevsimlerinde dengeli bir kullanım sunan alez modelleri uyku için ortalama bir denge sağlamaktadır. Tek kişilik alez veya çift kişilik alez tercihi yapacak kişilerin alezlerin malzemesine dikkat etmesi gerekmektedir.

Bebek Sıvı Geçirmez Yatak Alezi Nasıl Temizlenir?

Bebek sıvı geçirmez yatak alezi, kullanılan modele göre farklılık göstermektedir. Her alez modelinin yıkama yöntemi farklı olmaktadır. Alezler için en doğru ve etkili yıkama yöntemi, aleze özel olarak üretilmiş yıkama talimatında yazmaktadır. Alezler, çamaşır makinesinde yıkanabildiği gibi elde de yıkanabilmektedir. Alez temizliği yapılırken aşırı soğuk sudan kaçınmak gerekir. Alez temizliğinde en önemli nokta, alezlerin her ay en az bir kere yıkanmasıdır.

İster lastikli alez, ister battal boy alez isterse bebek sıvı geçirmez yatak alezi kullanın, sahip olduğunuz tüm alez çeşitlerini hijyenik olarak kullanmanız gerekmektedir. 

aZall`da beğeninize sunulan tek kişilik alez, çift kişilik alez, battal boy alez, pamuklu alez, lastikli alez ve sıvı geçirmez çarşaf olmak üzere tüm alez modelleri sağlınız için tasarlanmıştır. Uyku dostu alezler bütçenize uygun bir şekilde aZall`da sizleri bekliyor.

Daha fazla göster
Marka
    Tümünü göster (11)
Cinsiyet
Renk
Mağaza
    Tümünü göster (7)
Fiyat

 – 

  • 130.4
  • 895.15