0 850 241 81 81 Türkiye'nin 81 İlindeyiz!

Bebek Odası Mobilya

Bebek Odası Mobilyaları 

Anne baba olacağını öğrendiğiniz andan itibaren tüm zamanınızı bebeğiniz için harcarsınız. Dünyaya geldiğindeki koşulları iyi olsun diye elinizden geleni yaparsınız. Bebeğinizi kucağınıza aldığınız andan itibaren onun huzurlu bir ortamda olduğundan emin olmak istersiniz. Anne baba olmanın en eğlenceli yanlarından biri bebek odası hazırlamaktır.  Bebeğinizin bilişsel, duygusal ve fiziksel gelişimi için bebeğinizin odasını özenle oluşturmalısınız.  

Bebek odası bebeğinizin en çok vakit geçireceği yerlerdendir. Bu nedenle her şeyi eksiksiz olmalıdır. Bebek odasında genel olarak beşik, dolap, şifonyer ya da komodin yer alır. Bunlardan farklı olarak anne sandalyesi veya bebek salıncağı da bebek odası mobilyalarındandır. Bebek odası mobilyaları ürünleri için sitemizde detaylı bir inceleme başlatabilirsiniz. 

Bebek Odası Modelleri 

Bebek odası takımları bebek odası şifonyeri, bebek odası yatakları ve bebek odası dolaplarından oluşur. Bu mobilyaların ölçüleri standart değildir. Odanızın büyüklüğüne göre mobilyaların ölçüsünü seçebilirsiniz. Bebeğinizin cinsiyetine kız bebek odaları ve erkek bebek odaları olarak bebek odası modelleri değişiklik gösterir. Bebek odası seçerken çok fazla mobilya kullanmak istemeyebilirsiniz. Bu gibi durumlarda anne babalar beşik ve dolaptan oluşan bebek odası takımlarını tercih ederler.  

Mobilyaları ayrı ayrı almak estetik bir bütünlük oluşturmayabilir. Ayrı ayrı alınan mobilyalar fiyat olarak daha fazladır. Bebek odasını takım halinde alarak hem bir uyum yakalamış olursunuz hem de bebek odası alışverişinizi daha ekonomik hale getirmiş olursunuz.  

Hijyenik Odalar Sağlıklı Bebekler 

Bebekler oldukça hassas canlılardır. Yeni doğan bebeklerin bağışıklık sistemleri yetişkin bireyler kadar güçlü değildir. Bu nedenle bulundukları odanın mutlaka steril olması gerekir. Bebeklere alınan mobilyaların onların sağlığı için gerekli olan materyallerden üretilmiş olması gerekir. Organik bebek odası takımları bebeğinizin sağlığı için gerekli olan materyallerden üretilmiştir. Örneğin bebeğinizin kullandığı mobilyaların boyalarının kurşun içermemesi gerekir. Organik bebek odası takımlarının boyaları kurşun içermediği için bebeğinizin sağlığıyla uyumludur.  

Çocuk yatak odası modelleri arasında seçim yaparken mobilyaların doğal maddelerden yapılıp yapılmadığına dikkate etmeniz gerekir. Ahşap bebek odası takımları doğal maddelerden yapıldığı için bebek odası takımları arasında en çok tercih edilen ve en sağlıklı setlerdir.  

Bebek Odası Takımı Ürünleri 

Bebek odası için en çok tercih edilen ürünlerden ilki yataktır. Çocuk odası yatak modelleri çocuğunuzun rahat bir uyku süresi geçirmesi açısından oldukça önemlidir. Erkek yatak odası modelleri veya kız yatak odası modellerine göz atabilirsiniz. Bebek odası için yatak seçerken seçtiğiniz ürünün üretildiği materyale, ürünün ölçüsüne, rengine ve fiyatına dikkat etmelisiniz. Bebeğinizin sağlığı için doğal ürünler tercih etmelisiniz. Bebeğinizin güvenliği için yanları tül kaplı yatak modellerini tercih edebilirsiniz. Parmaklıklı ürünler tercih edecekseniz parmaklıklar arası mesafeye dikkat etmeniz gerekir. 

Bebek odası şifonyer veya bebek odası komodin tercih etmeniz gereken bir diğer üründür. Bebeğinize ait birçok kıyafet olacak ve bunları koymanız gereken bir komodine ihtiyacınız olacak. Seçtiğiniz komodinin ortalama 3-4 çekmeceli olması yeterlidir. Bebek şifonyer çeşitlerini sitemizden inceleyebilirsiniz. 

Çocuk odasında bebeğiniz kadar siz de vakit geçireceksiniz. Bu nedenle yatak dışında bir de koltuk olması sizin için faydalı olacaktır. Çocuk odası koltuk modelleri koltuğun kullanım amacına göre değişir. Seçtiğiniz koltuğun diğer koltuklarla uyumlu olması için yapılan malzemelerin aynı olmasına dikkat edin. İsterseniz aynı renk isterseniz uyumlu renkler tercih edebilirsiniz. 

Bebek Odası Mobilyaları Fiyatları 

Bebeğiniz için ihtiyaç duyduğunuz ürünlerinin maliyetli olabileceğini biliyoruz. Bebeğiniz için en iyi markaların kaliteli ürünlerini ararken bir yandan da uygun fiyatlı olanları seçmek isteyebilirsiniz. En iyi markaları uygun fiyatlara bulabilmek için sitemizde detaylı bir inceleme yapabilirsiniz. Her bütçeye uygun ödeme seçenekleri ile sizlere kaliteyi uygun fiyata satıyoruz. 

Çocuk odası takımı fiyatları alacağınız takımın içindeki mobilya sayısına, markasına, modeline göre değişkenlik gösterir. Fiyattaki bir diğer ölçüt ise mobilyaların boyutlarıdır. Mobilyaların büyüklüklerini odanızın alanına göre seçebilirsiniz. Ucuz bebek odası fiyatları için sitemizde detaylı bir inceleme yapabilir, kaliteyi uygun fiyata alabilirsiniz. 

Ucuz bebek dolapları seçerken dolabın büyüklüğü, markası, modeli, kaç bölmeli olduğu, hangi materyalden yapıldığı önem arz eder. Bebeğinize seçeceğiniz mobilyaları takım halinde alırsanız hem daha uygun fiyata almış olursunuz hem de odada bir uyum yakalamış olursunuz.  

Bebek Odası Hakkında Merak Edilenler  

Bebek Odası Takımı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli? 

 • Büyük metal ürünlerden uzak durmalısınız. Metal ürünler insan organizması için zararlıdır. Büyük metal ürünler bebeğinizi rahatsız eder ve uykusunun kaçmasına sebep olur. 
 • Bebek odası için seçilen ürünlerin kanserojen maddelerden yapılmadığına, doğal ürünler kullanıldığına emin olmak gerekir. 
 • Bebek odası için kullanılan ürünlerin antialerjik ve antibakteriyel olması gerekir. 
 • Bebeğinizin rahat bir uyku süresi geçirmesi ve uykuya dalarken sorun yaşamaması için sakin tonlar tercih edilmeli. Soft renkler bebeğinizi sakinleştirir. Uykuya dalmasını kolaylaştırır. 
 • Bebekler dünyayı ilk olarak odasında keşfederler. Bu nedenle bebek odası mobilyalarında doğa motifleri kullanmanızda fayda var.  
 • Bebek mobilyalarının sağlam ürünlerden yapıldığından emin olmalısınız. Vida ve benzeri aksesuarların eksiksiz olduğundan emin olmalısınız.  
 • Bebek mobilyalarının boyalarının organik boya olduğuna ve kurşun içermediğine dikkat etmelisiniz. Kurşun içeren boyalar bebeğinizin sağlığı için zararlıdır.  
 • Bebek odası takımları aşırı kaba ürünler olmamalıdır. Bebeğinizin odasını olabildiğinde zarif ürünlerden seçmeye dikkat ediniz. 
 • Bebek odası mobilyalarının kenarları sivri olmamalıdır. Yuvarlak kenarlı ürünler almaya dikkat ediniz. Köşeli ürünler bebeğinize zarar verebilir. 

Bebeğimin Odasını Ne Zaman Hazırlamalıyım? 

Bebek odasının doğumdan önce hazır olması gerekir. Mobilyaları daha rahat seçebilmek için bebeğinizin cinsiyetini öğrendikten sonra odayı oluşturmaya başlayabilirsiniz. Bebek odası hazırlamak oldukça uzun bir zamanınızı alacağı için son haftalara bırakmamaya özen göstermelisiniz. Çocuk odası takımı modelleri ile ilgili yüzlerce ürün vardır. İçinize en çok sinen bebek odasını kurmak için yeterli zamanı kendinize vermiş olduğunuzdan emin olmalısınız. Genel olarak hamileliğin 25. haftasından itibaren bebek odası hazırlamaya başlamanız sizin için yeterli olacaktır. 

Bebeğimin Odası Ne Renk Olmalı? 

Bebekler ilk aylarında duygusal, fiziksel ve bilişsel gelişimi için günde 16-17 saat uykuya ihtiyaç duyarlar. Bu nedenle zamanın çoğu bebek odalarında geçer. Bebek odalarının renk seçimi bebeğinizin uykuya geçişini kolaylaştıracak soft tonlarda olmalıdır. Huzur verici renkler seçmek adına pastel renklere yönelebilirsiniz. Sakinleştirici renkler olarak turuncu, mavi, yeşil, beyaz, pembe renkleri bebek odaları için ideal renklerdir. 

Bebek Odası Nasıl Döşenmeli? 

Bebek odası hazırlarken dikkat etmeniz gereken ilk şey odanızın toplam alanıdır. Toplam alana göre mobilya boyutlarını seçmelisiniz. Böylelikle odada kalabalık bir görüntü oluşmaz. Bebek odaları döşerken seçimlerinizi sadelikten yana kullanmanızda fayda var. Ayrıca mobilya seçimleri yaparken köşeleri sivri mobilyalar yerine yuvarlak kenarlı mobilyaları tercih etmelisiniz. Kaba görünümlü mobilyalardan ziyade zarif görünümlü mobilyalar bebek odaları için daha uygundur. 

Bebek Odası Takımında Neler Bulunur? 

Bebek odası takımları genelde yatak, dolap ve şifonyerden oluşan üçlü takımlardır. Bebeğinizin odasında fazla eşya kullanmayı tercih etmiyorsanız sadece yatak ve dolaptan oluşan takımlardan alabilirsiniz. Bebeğinizin odasında neler bulunacağı tamamen sizin hayal gücünüze kalmış durumda. Örneğin bebeğinizin odasına bir oyun alanı yapabilir, çocuk salıncakları satın alabilirsiniz. Kendiniz için bir koltuk koymanızda da fayda vardır. Bunun yanında halı, perde ve aydınlatıcılar da bebek odası takımlarını tamamlayıcı ürünlerdir. 

Bebek Odası Mobilya Temizliği Nasıl Olmalıdır? 

Bebek odasının temizliği bebeğinizin sağlığı için oldukça önemlidir. Bu nedenle bebek odasındaki ürünleri yerleştirmeden önce mobilyaların temiz olduğundan emin olmalısınız. Dolap içi ürünleri veya bebeğinizin yatağını yerleştirmeden önce bebek mobilyalarını, bebeğinizin sağlığına zarar verecek kimyasallar içermeyen temizleyicilerce temizlemelisiniz. Ürünleri yerleştirdikten sonra odayı havalandırmalısınız. Mobilyaların belli aralıklarla tozunu almalısınız. Odanızda bir temizlik yaptıktan sonra belli bir süre bebeğinizi o odada tutmamaya özen göstermelisiniz. Böylelikle bebeğiniz odadaki temizlik ürünlerini solumamış olacaktır. 

 

 

 

 

 

 

Kazancınız 39%
390.00 TL 239.00 TL
Kazancınız 10%
Promosyon
30,000.00 TL 20,457.97 TL
Kazancınız 25%
400.00 TL 299.90 TL
Kazancınız 20%
305.00 TL 244.00 TL
Kazancınız 20%
Promosyon
1,336.78 TL 1,069.42 TL
Kazancınız 20%
Promosyon
1,840.74 TL 1,472.59 TL
Kazancınız 20%
Promosyon
1,896.52 TL 1,517.22 TL
Kazancınız 20%
358.75 TL 287.00 TL
Daha fazla göster
Marka
  Tümünü göster (21)
Renk
  Tümünü göster (25)
Materyal
Mağaza
  Tümünü göster (20)
Fiyat

 – 

 • 64.63
 • 20458