Erkek Şort & Kapri

Plajın Modası Şort ve Kapri

 

Yaz aylarının vazgeçilmez erkek giyim parçalarından biri şüphesiz ki erkek şort ve kaprileridir. Erkek şortları çeşitli kalıp ve türlerde olup yaş ve giyim tarzı ve kullanım amaçlarına göre değişiklik göstermektedir. Erkek şortları kısa erkek şort, erkek kapri, erkek spor şortu, erkek diz altı kapri, erkek kapri pantolon gibi çeşitli modellerden oluşmaktadır.

Spor şortu erkek modelleri genellikle maç, tenis, yüzme, koş, basket, fitness gibi çeşitli alanlarda daha rahat hareket edebilmek, daha az enerji sarf ederek, daha az su kaybına uğrayarak hareket etmesini sağlar ve vücudun yorulma süresini uzatır böylelikle spor ve vücut gelişiminden daha fazla fayda sağlamaktadır.

Yaz şartlarında havanın sıcak ve nemli olması harcanan efor ile oluşan terlemede spor şortu olmasından dolayı bunu daha rahat bir şekilde rahatsız etmeden atılımını sağlar. Erkekler yaz mevsiminin getirdiği sıcaklıklar ile pantolon veya eşofman giyimini rahat hareket edemedikleri için ve sıcaklamalarına terlemelerine neden olduğu için genellikle şort erkek, erkek kapri pantolon, erkek şort, erkek diz altı kapri modelleri vb. giyim tarzlarını tercih etmektedirler.

Tercih etme nedenleri arasında sıcak yaz havalarında pantolon ve eşofmanların terden dolayı nemlenmesi bunun dış görünüşte hoş gözükmemesi ve rahatsız ediciliği gibi daha çok sıcaklaması ve vücudun daha çok su ve enerji kaybına yol açmasından dolayı şort giymeyi tercih etmektedirler.

Çocuk ve genç erkek grubu kısa erkek şortu, erkek şort, erkek şort pantolonları tercih etmektedir. Orta yaş erkek grubu erkek kapri, kapri pantolon gibi modelleri tercih etmektedir. Yaşlı erkek grubu erkek diz altı kapri şort, erkek diz altı kapri pantolon modellerini tercih etmektedir.

Erkek şortlarının kullanım alanları ve yerleri çeşitlilik göstermektedir. Yürüyüş yaparken spor yaparken, gezerken, alışveriş yaparken gibi alanlarda kullanımı tercih etmektedirler. Sıcaklığın ve nemin daha yüksek olduğu bölgelerde, tatil bölgelerinde bu daha sık görülmektedir.

 

Şort Modelleri ve Tarzı

 

Erkek şortlarının kullanılmayacak alanlarda bulunmaktadır. Örneğin resmî kurumlarda ve iş ve çalışma alanlarında tercihler arasında bulunmamaktadır. Çeşitli kumaş yapılarından oluşan erkek şortu kullanım alanına göre de değişiklik göstermektedir.  

Örneğin arkadaşlar arasında bir akşam yemeğine giderken erkek kısa şort pantolonlar veya kot şortlar tercih edilmektedir. Bir yaz akşamı yürüyüşünde daha sportif yumuşak pamuk kumaşa sahip bir kısa şort erkek pantolonu tercih edilebilir.

Erkek şortlarında kapri şort erkek, diz altı şort veya kısa şort tercih edilmesindeki etkenler arasında vücut ve bacak yapısı da önemli etkenler arasında bulunmaktadır. Şort seçimini vücut tipinize göre seçmeyi istiyorsanız size tavsiyemiz şudur;

Erkek şort modelleri için bol kesim şortları eğer üst bacaklarınızın kalın olduğunu düşünüyorsanız tercih etmelisiniz. Bol kesim paçalara sahip ve aşırı kısa olmayan şortlar, kalın bacakları kamufle etmekte daha iyidir.

Çok ince bacaklara sahip olduğunuzu düşünerek rahatsızlık duyuyorsanız, dar kesimli vücuda oturan erkek kapri şort modellerini tercih etmelisiniz. Tabi ki de ve bizce giyimde rahatlığın yanı sıra kendini sevmekte önemlidir.

Hangi giyim tarzında rahat ediyorsanız öyle giymenizi öneririz. Erkek şort spor modellerinde rengin öneminden de bahsetmek gerekir örneğin beyaz, kırmızı, sarı ve benzeri renklerin ısıyı daha az geçireceği için rahat olmanızla birlikte erkek şortunuzu daha rahat ve daha kullanışlı bir hale getirmek mümkündür.

Erkek şort kapri seçiminizi Azall platformundan gerçekleştirerek alışverişinizi kolayca ve yüzlerce çeşit arasından gerçekleştirebilirsiniz. Azall sizler için çeşitli renk ve tasarımlardan oluşan şort ve erkek kapri modelleri için birçok markanın ürünü sunmaktadır.

 

Kazancınız 5%
Promosyon
749.00 TL 462.51 TL
Kazancınız 5%
Promosyon
589.00 TL 363.71 TL
Kazancınız 10%
Promosyon
399.00 TL 314.10 TL
Kazancınız 10%
Promosyon
520.00 TL 468.00 TL
Kazancınız 5%
Promosyon
899.90 TL 470.20 TL
Kazancınız 5%
Promosyon
549.00 TL 339.01 TL
Kazancınız 5%
Promosyon
995.90 TL 520.36 TL
Kazancınız 5%
Promosyon
549.00 TL 339.01 TL
Kazancınız 28%
179.00 TL 129.00 TL
Kazancınız 5%
Promosyon
307.92 TL 160.89 TL
Kazancınız 5%
Promosyon
384.92 TL 201.12 TL
Kazancınız 5%
Promosyon
246.00 TL 128.53 TL
Kazancınız 5%
Promosyon
679.00 TL 419.28 TL
Kazancınız 5%
Promosyon
749.00 TL 462.51 TL
Daha fazla göster
Marka
  Tümünü göster (23)
Beden
  Tümünü göster (39)
Renk
  Tümünü göster (54)
Desen
  Tümünü göster (9)
Ürün Tipi
Ürün Detayı
Bel Yüksekliği
Cep Tipi
Stil
Boy / Ölçü
Mağaza
  Tümünü göster (15)
Fiyat

 – 

 • 89.99
 • 649.99