0 850 241 81 81 Türkiye'nin 81 İlindeyiz!

Havlu ve Bornoz

Bebekler İçin En Önemli İhtiyaçlar 

Annelik ve babalık belki de dünyadaki en güzel hislerden biridir. Çocuk sahibi olmak heyecanlı ve telaşlı bir süreçtir. Birçok insanın tattığı ve birçoklarının tatmak için can attığı bu duygu yanında bazı sorumlulukları da getirir. Bebekler için gerekli olan bazı malzemelerin alınması ve bunlar alınırken belli konulara dikkat edilmesi gerekir. En çok dikkat edilmesi gereken ve en önemli ihtiyaçlardan biri olan havlu ve bornozlardır. Yeni doğmuş bir bebeğin cildi hassas olacağından içeriğine ve kalitesine dikkat edilmesi gereklidir. Anne ve babalar çocukları için en iyisini isterler. Onları zararlı şeylerden koruyup en iyi olanaklarla büyütmek öncelikleri haline gelir. Bu yüzden bir bebeğin kullanacağı eşyaların alışverişini yaparken de fazlasıyla titiz ve dikkatli olunur. Bebek havlu bornoz takımları ve nasıl olması gerektiği bilgileri anne ve babalar için önemlidir. 

Bebek Havlusu ve Bornozu Nasıl Olmalı? 

Bebeklerin özellikle yeni doğanların cildi yetişkin bir insana göre çok daha hassas ve zararlı dış etkenlere karşı açıktır. Bu yüzden cildine temas edecek materyaller alınırken ve kullanılırken çok dikkatli ve özenli olunmalıdır. Dikkat edilecek en önemli husus havlunun yumuşak olmasıdır. Sert bir havlu bebeğin cildini tahriş edebilir. Bornozlar için de yine aynı şey geçerlidir. Yeni doğan bebek bornozu için en önemli kriterlerden biri kullanılan ipin kalitesidir. Kalitesiz bir ip zamanla ciltte tahrişlere ve kızarıklara yol açabilir. Bir diğer dikkat edilmesi gereken kural da renkleridir. Çok renkli havlu ve bornozlar kimyasal maddelerin fazla olması anlamına gelebilir. Daha sade ve az boya maddesi kullanılmış havlular bebeğin cilt sağlığı için çok daha uygun olacaktır.  

Bebek Havlusu ve Bornozu Modelleri 

Bebekler için çoğunlukla her şeyin en tatlı ve güzel görüneni tercih edilir. Özellikle çocuklarının gözlerine güzel görünmesini ve bunu sevmesini isteyen anne babalar çocuklar ve bebekler için özel tasarlanmış havluları seçerler. Bebeğin ilgisini çekecek bir havlu veya bornozlar onların banyo yapma alışkanlığını severek kazanmasına yardımcı olabilir. Bunu için havlu ve bornoz takımları en iyi seçeneklerdendir. Çoğunlukla havluların ve bornozların takım olması uyumlu olacağından güzel bir görüntü sağlar. Çeşitli şekiller ve motiflerin yer aldığı bornozların yanı sıra farklı modeller de vardır. Çocuk peştemal bornoz bunlardan biridir. Özellikle yazın kullanılabilecek olan bu model bornozun peştemal halidir ve çocuklarda rahatlıkla kullanılabilir. Bebek bornoz takımı erkek ve kızlar için ayrı seçenekler bulundurur ve her biri için çok güzel modeller vardır. 

Havlu ve Bornozlar İçin Doğru Kumaş Seçimi 

Bebeklerin havlu ve bornozlarının yumuşak ve cildi tahriş etmeyecek materyalde olması gereklidir. Bunun için çeşitli kumaş seçenekleri mevcuttur. Özellikle organik ve pamuk olmasına dikkat edilmelidir. Bornozlarda kullanılan bir kumaş türü müslindir. Müslin bebek bornozu yumuşak kumaşıyla bebeklerin cildine zarar vermez ve rahatlıkla kullanılabilir. %100 pamuktan olan müslin bornozları bebeklerin ve yeni doğanların cildine zarar vermez ve onların ciltlerine uygun olarak üretilmiştir. Bambu kumaşlar da tamamen pamuklu yapısıyla tercih edilenlerden biridir. Yumuşak ve cilde zarar vermeyecek şekilde üretilen bambu bebek bornoz ve havluları çeşitli modellerde olabilir.  Müslin ve bambu bebek havlu ve bornozları bir anne babanın ilk tercihleri arasında yer alabilir. Organik ve pamuklu yapısıyla bebeklerin ciltlerini korur. 

Bornoz ve Havlu Fiyatları 

Bebekler için yapılan alışverişler her ne kadar önemli olsa da bütçeyi zorladığı durumlar da olabilir. Fakat öncelik verilmesi gereken konular da vardır. Bebeğin ve özellikle yeni doğanların sağlığı için alınan eşyaların içeriklerine dikkat edilmesi gereklidir. Bebeğe verilen yemeğe ne kadar dikkat ediliyorsa kullanılacak olan havlu ve bornoza da o kadar dikkat edilmelidir. Çünkü bir bebek banyo yapıp temizlendikten sonra cildi en hassas halinde olacaktır. Bu cilde değen materyale dikkat edilmelidir. Birçok bütçeye göre seçenekler bulunmaktadır. Havlu bornoz fiyatları genellikle kullanılan malzemeye ve modeline göre değişiklik gösterir. Havlular ve bornozlar takım halinde satın alındığında daha uygun ve kampanyalı fiyatlarda bulunabilir. Bebek bornoz takımı ve havlu çeşitleri her bütçeye uygun seçeneklerde fiyatları mevcuttur. Takım halinde alındığında hem güzel ve uyumlu olur hem de daha hesaplı bir alışveriş yapılmış olunur. 

Bornoz ve Havlu Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler  

 • Kumaşın alerjik reaksiyonlara sebep olmayacak kalitede olmasına özen gösterilmelidir. 
 • Bebek bornoz ve havlu takımları alınırken önceliğin modele veya renge verilmemesi hatta gerekirse daha sade ve düz renklerin tercih edilmesi bebeğin cildi için daha iyi olacaktır. 
 • Beden konusu da önemlidir. Yeterli boyutta alınmazsa bebek iyi sarılamaz ve üşümesine sebep olunabilir. Çok büyük alınırsa da rahat kullanılmaz ve kazalara sebebiyet verebilir. Havlunun veya bornozun bebeği tam sardığından ve boyutunun uygun olduğundan emin olunması gereklidir.  
 • Çok fazla boncuk ve benzeri malzemelerin havluda kullanılması sakıncalıdır. Bebek havluya veya bornoza sarılırken bu tarz malzemeler bebeğin cildini çizebilir hatta gözü gibi tehlikeli olabilecek bölgelere gelebilir. Çocuklar da eğer koparırsa yutabilir veya burnuna kaçırabilir.  
 • Peştemal gibi ince ve yazlık kumaşların kışın veya soğukta kullanılması bebeğin sağlığı için pek uygun olmayabilir. 

Sık Sorulan Sorular 

Bebek bornozu ve havluları 2021 yılı fiyatları nelerdir? 

Bebek bornozlarının kumaşı ve modeline göre birçok fiyat seçeneği vardır. Bu fiyatlar ₺10’dan başlayarak kalitesine veya markasına bağlı olarak ₺500’ya kadar çıkabilmektedir. 

Bebek havlu ve bornozlarında en çok dikkat edilen özellikler nelerdir? 

Bebek havluları ve bornozları için en çok dikkat edilen özellik kumaşın yapısıdır. Organik olmasına ve sert olmamasına özen gösterilir. 

Bebek bornoz ve havlularında en iyi kumaş seçeneği hangisidir? 

Tüketicilerin tercih ettiği birçok seçenek olsa da en çok rağbet gören kumaş müslindir. Bebek müslin bornoz modelleri en sık tercih edilendir. 

Kazancınız 11%
550.00 TL 489.99 TL
Daha fazla göster
Marka
  Tümünü göster (15)
Beden
  Tümünü göster (31)
Set
  Tümünü göster (7)
Mağaza
  Tümünü göster (15)
Fiyat

 – 

 • 125.47
 • 1599.9