Kadın Trençkot & Yağmurluk

YAĞMURLU HAVADA ŞIKLIK: TRENÇKOT

Trençkot, geçmişten günümüze birçok dönemde popüler bir giyim ürünü olmuştur. Genelde su geçirmez kumaştan üretilen trençkot modelleri, uzun veya kısa olabilir. Tesettür giyimde de yeri olan uzun trençkot satın alırken birkaç noktaya dikkat etmek gerekir. Renkleri, kalitesi, rahatlığı ve fiyatı gibi etkenlere dikkat edilmelidir. Her ne kadar heryerde satılsa da kaliteli ve konforlu trençkot tercihi yapmak önemlidir. Dolaplarda zamansız parçalara yer vermek isteyenlerin tercihi olan siyah, kahverengi, bej trençkot kadın modelleri içerisinden kısa trençkot çeşitleri kısa boylu kadınlar tarafından tercih edilebilir. Beli ince olup da ön plana çıkarmak isteyen kadınların tercihi ise belden kemerli trençkot olmalıdır. Günlük giyilecek kadın trençkot modelleri, daha çok aksesuar içerebilir. Düğmeli ve spor tarzda olan trençkot modelleri, her ortamda giyilebilir. Fakat daha resmi ortamlarda daha resmi ve şık gözükmek isteyenlerin tercihi uzun, koyu renkli ve kemerli modelde trençkot çeşitleri olmalıdır. Mevsim geçişlerinde bahar aylarında tercih edilen trençkot modelleri, soğuktan koruyan bir astara sahip ise soğuk havalarda da giyilebilir.

Kadın Trençkot Ve Yağmurluk Arasında Fark Var mı? 

Trençkot ve yağmurluk arasında en belirgin özellik iç astarın bulunup bulunmamasıdır. Su geçirmez özelliğe sahip trençkot modelleri genel olarak yağmurluk trençkot olarak adlandırılır. Genelde uzun kollu ve kapüşonlu olanyağmurluk modelleri, moda görünümünden ziyade pratik bir giysidir. Bayan trençkot ise kemerli ve derin cepli uzun ve kruvaze ince bir paltodur. Trençkot, su geçirmez kalın pamuklu gabardin kumaştan, deri veya poplin kumaştan yapılabilen bir ceket türüdür. Genellikle çıkarılabilen bir astar ile üretilir. Reglan kollu, ayak bileğinin 1 karış üstüne kadar uzun trençkot modelleri üretilebilen trençkot çeşitleri, kısa belden kemerli olarak keten kumaşlardan da üretilebilir. Geleneksel olarak, önü düğmeli kruvaze ve geniş yakaları olan, düğmeleri kapatan ceplere sahip olan trençkot modelleri, modaya uygun olarak her çeşitte ve her boyda üretilebilmektedir. Geleneksel gabardin trençkot kumaşları pamuk/viskon ya da polyester/viskon karışımı ipliklerden üretilen su geçirgenliği az olan kumaşlardır. 

Trençkot Ve Yağmurluk Nasıl Yıkanmalı? 

Tüm dış giyim ürünleri az da olsa deformasyona maruz kalır. Bu nedenle düşük sıcaklıkta, çok sıktırma yapılmadan, hassas bir şekilde yıkanabilir. Sürekli olarak kuru temizleme yapmak ya da yıkamak kumaşlara zarar verebilir. Bölgesel temizlik için beyaz sabun ve su tercih edilebilir. Sıvı deterjan kullanmak, trençkot ve yağmurluk çeşitlerinin daha uzun ömürlü olmasını sağlar. Modern dış giyim, genellikle makinede düşük derecede yıkanmayı tolere eder fakat kurutma makinesi için aynı şeyi söylemek pek mümkün değildir. Etiket üzerinde kurutma ve ütü için gerekli bilgiler okunmalı ve ürünlere ona göre işlem yapılmalıdır. %100 plastik ana maddeden yapılmış yağmurluk modelleri için ise makinede yıkamak yerine, duru suyun içerisine eklenen sirkede 15 dk bekletmek yağmurluk için yeterli olacaktır. İnatçı bir leke bulunuyorsa, o bölgeye karbonat döküp, sirkeli suda yıkamak daha uygun olacaktır. Makinede yıkamayı tercih etmeyenlerin tercihi olan kuru temizleme sayesinde, trençkot renk atmaz, salmaz, eskimez, genişlemez ve uzun ömürlü olur. Dış giyim ürünlerinden yağmurluk ve trençkot modellerinin onlarca çeşidine göz atmak ve satın almak için aZall’ı ziyaret edebilir, güvenilir ve konforlu alışverişin tadını çıkarabilirsiniz. Bahar aylarının gözde ürünlerinden olan yağmurluk trençkot seçimi sırasında aZall online sitesinde yer alan bilgilerden faydalanarak doğru seçimleri yapabilir, tarzınıza en uygun ürünleri seçebilirsiniz.

Kazancınız 10%
Promosyon
299.00 TL 269.10 TL
Kazancınız 22%
1,259.99 TL 979.99 TL
Kazancınız 20%
374.99 TL 299.99 TL
Kazancınız 22%
1,259.99 TL 979.99 TL
Kazancınız 22%
1,599.99 TL 1,249.99 TL
Daha fazla göster
Marka
    Tümünü göster (12)
Beden
    Tümünü göster (22)
Renk
    Tümünü göster (30)
Desen
cep
Kol Tipi
Kol Boyu
Ürün Tipi
Ürün Detayı
Fiyat

 – 

  • 26.94
  • 1349.99