Islak Mendil ve Havlu

Islak Mendil ve Havlu 

 

Hızlı ve pratik bir temizlik çözümü olan ıslak mendilgün geçtikçe insanlar tarafından daha çok kullanılmaktadır. Ev, ofis, okul, araç içi gibi birçok alanda kullandığımız ıslak mendiller hem fiyat performans açısından hem de kullanım kolaylığı açısından sizlere güzel bir hizmet sunmaktadır. Islak mendil fiyatları tercih ettiğiniz markaya göre değişir. Her cep için bir ıslak mendil markası bulmak mümkündür. Fakat içeriğine baktığımızda kullanılan malzemelerden dolayı içimize sinen markayı tercih etmeli ve kullanmalıyız. 

 

Yeni doğan ıslak mendil, genellikle tek tek değil paket halinde satılmasıyla aile bütçesine katkıda bulunur. Bebeğiniz için kullandığınız en iyi ıslak mendil fazla kullanım sonucunda cildini tahriş edebilir, gözlerine zarar verebilir ve içinde alkol bulundurduğu için ileride astım problemi yaşamasına sebep olabilir. Bu yüzden kullanacağınız markaya bebeğinizin sağlığı için oldukça dikkat etmelisiniz. 

 

Islak Mendil ve Havlunun Bebek Bakımındaki Yeri 

 

Bebeğin doğumundan itibaren temizliğinde büyük bir yer kaplayan ıslak mendil ve havlular, annelerin zaman zaman çekinerek kullandığı temizlik ürünlerindendir. Uzmanlar tarafından onaylanan markaların kullanılması önerilir. Molfix Yenidoğan ıslak mendil gibi içerisinde bebeklere zarar verecek hiçbir maddenin bulunmadığı markalar tercih edilmeli ve kullanılmalıdır. Molfix ıslak mendil izotonik yapısı sayesinde bebeğinizin poposunun kızarmasına veya deri dökülmesine sebep olmaz. Bebeğinizin cilt sağlığı için kullanacağınız izotonik ıslak mendil içindeki izotonik su ile bebeğinizin cildini tahriş etmeyecek ve göz çevresinin zarar görmesini engelleyecektir. Bugün birçok ıslak mendil çeşidi bulunduğu için satın alırken içindekiler kısmını es geçmemeliyiz. 

 

Yenidoğan Bebekler İçin Kullanılan Islak Mendilin Özellikleri 

 

  • Bebeğinizin herhangi bir cilt problemi yaşamaması için mendili satın alırken içindekilere bakmalı ve alkol bulunmayanı tercih etmelisiniz. 
  • Islak mendilin pamuklu olması da bir diğer önemli maddedir. 
  • Islak mendilin pamuklu bir yapıda olması bebeğinizin cildini kızartmaz, pişik gibi durumlar yaşamamasını sağlar. 
  • Seçtiğiniz ıslak mendilin içerisinde paraben bulunmasına dikkat edin. İçerisinde koruyucu maddeler bulunduran paraben, bebeğiniz için en sağlıklı temizlik maddelerinden biridir. 

 

Bebeklerde Islak Mendil Kullanımı 

  

Sağlık bakanlığı tarafından onaylı ıslak mendil gün içerisinde annelerin bebeklerinin temizliği için en çok tercih ettiği ürünlerdendir. Pratik oluşu ve uygun fiyat seçenekleri ile ıslak mendiller bazen anneleri korkutabilir. Marketlerde ve eczanelerde birçok seçenek ile karşılaştığımızda bazen hangisi seçeceğimizi bilemeyebiliriz. İşte o zaman hemen her ıslak mendil markasının içindekilere bakılmalı ve en uygun marka ona göre seçilmelidir. İçerisinde alkol bulunmayan, pamuksu yapıya sahip hemen hemen her marka bebeğinize uygundur. En iyi ıslak mendil markaları ile sizlere sunduğumuz ürünleri gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.  

 

Islak Mendil Hakkında Merak Edilenler  

 

Bebek ıslak mendil kullanımında nelere dikkat edilmelidir? 

 

Islak mendiller anneler için her ne kadar kolay bir temizlik ürünü olsa da çok fazla kullanıldığı zaman bebekler için ciddi bir tehlike oluşturabilir. Alkollü ve alkolsüz olarak tercih edebileceğiniz ıslak mendil, bebeğinizin poposunda çatlak oluşmasına hatta ve hatta kabızlık yaşamasına bile sebep olabilir. Sitemizden temin edeceğiniz ıslak mendil çeşitlerini bebeğinizde güvenle kullanabilirsiniz.  

 

Bebekler için özel olarak üretilmiş ıslak mendillerin içinde ne bulunur? 

 

Yenidoğan bebeklerin cildi, yetişkinlerin cildine nazaran daha hassas ve ince yapıdadır. Bu yüzden ıslak mendil kullanımında onlar için özel üretilmiş mendilleri tercih etmelisiniz. Bu ürünlerin içinde ekstradan soya, badem yağı gibi kullanıldıktan sonra bebeklerin cildini kurutmayacak maddeler içerir. 

 

Sleepy natural yenidoğan ıslak mendil bebeğimin cilt problemleri yaşamasına sebep olabilir mi? 

 

Uzmanlar yeni doğan bebeklerin altının genellikle ıslak havlular ile silinmesinin doğru olduğunu savunmaktadır. Ancak ıslak havlu temin edemeyeceğiniz ya da bebeğinizin poposunu yıkayamayacağınız durumlarda ıslak mendile başvurmanız oldukça normaldir. Sleepy natural yenidoğan ıslak mendil pamuklu, yumuşak yapısı ile bebeğinizin cildini acıtmayacak, içerisinde bulundurduğu hijyenik maddeler ile en iyi temizlik hizmetini sunacaktır. 

 

Gün içerisinde ıslak mendili ne sıklıkla kullanmalıyız? 

 

Yenidoğan bebeğinizin cildine zarar vermemesi adına sadece alt değiştirme esnasında ıslak mendil kullanmanızda yarar olacaktır. Haricinde bebeğinizin cildi üzerinde güvenle kullanabilirsiniz. Mendili cilt üzerinde çok fazla baskı uygulamadan kullanmanız tavsiye edilir. Islak mendille dipten bir temizlik değil de üstten, yüzeysel yapacağınız temizlik bebeğiniz için yeterlidir. 

 

Marka
    Tümünü göster (18)
Yaprak Sayısı
Koku
Ürün Tipi
Fiyat

 – 

  • 7.99
  • 248.03