Dövüş Sporları

Dövüş Sporları Malzemeleri  

 

Dövüş sporları zihin ve bedeni rahatlatan, stresi azaltmaya yardımcı olan spor dallarıdır. Ancak dövüş sporlarına başlamadan önce dikkat edilmesi gereken birkaç nokta vardır. Bunlardan birisi de kullanacağınız ekipmanlardır. Dövüş sporlarından herhangi birine başlamadan önce mutlaka bu spor için ihtiyacınız olan gerekli ekipmanları temin etmeniz gerekir. Yeterli dövüş ekipmanları ile gerçekleştirilmeyen antrenmanlarda çeşitli sakatlıklar ve sağlık açısından tehdit oluşturacak durumlar ile karşı karşıya gelebilirsiniz. Dövüş ekipmanları denince akla ilk gelen boks eldiveni olacaktır. Boks eldivenleri, antrenmanlarınız sırasında en ağır darbelere karşı sizi koruyacak ve sert darbelere karşı olası acı hissi oluşumunu engelleyecektir. Boks eldivenlerinizi kendi bedeninize, elinizin büyüklüğüne uygun oranda tercih etmeniz önemlidir. Küçük eldivenler elinizi sıkabilir, büyük eldivenler ise elinize tam olmayacağı için antrenmanlarınıza engel oluşturabilir. Boks eldivenleri set halinde de satılır. Set halinde olan paketler de oldukça avantajlıdır. Sizin için en uygun olan eldiven türünü ve bedenini tercih edip dövüş antrenmanlarınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.  

 

Etkili Bir Dövüş Antrenmanı İçin İhtiyacınız Olan Ekipmanlar 

 

Ekipmanlar her türlü dövüş sporu için hayat kurtarıcıdır. Antrenmanlarınızı yaparken kendinizi birkaç küçük malzeme ile koruyabilir ve antrenmanınızı etkili bir şekilde bitirebilirsiniz. Ellerinizi, dirseklerinizi ve başınızı koruyacak ekipmanlar ile sporunuzu kusursuz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Örneğin kick boks ayak kaval koruyucu, ayak kemiğinizin sert darbelerden en az şekilde etkilenmesini sağlamak amacıyla tasarlanmıştır. Çocukların da oldukça eğlenceli bulduğu dövüş sporları için çocuklara özel malzemeler de üretilmektedir. Çocuk boks eldiveni, dövüş sporlarına yeni başlayacak çocuklar için tercih edilir. Boks kum torbası ise tek başınıza yapacağınız egzersizler için size adeta eşlik ederek bir spor arkadaşı olacaktır. Kafa darbeleri dişleriniz için problem yaratabilir. Bu gibi problemler için jel dişlik boks dişliği kullanmanız güvenliğini sağlayacak ve antrenmanlarınız sırasında daha rahat hamleler yapmanıza fırsat sunacaktır.  

  

Pencikbol Topu Modelleri  

 

Dövüş antrenmanları için çok iyi bir pratik yöntemi olan pencikbol topları dövüş dalında kendinizi geliştirmek için kullanabileceğiniz iyi bir alettir. Pencikbol topları kum torbalarının yerine ya da kum torbalarına muadil olarak kullanılır. Pek çok farklı türü vardır. İki askılı pencikbol topları pek çok kullanıcısı tarafından diğer pencikbol toplarına oranla daha güvenli bir alternatif olarak düşünülür. Buna benzer bir diğer model örnek verilecekse refleks topu en iyi örnek olacaktır. Pencikbol topu masa üstü modeli ise diğer modellere göre daha hafif antrenmanlar ve darbeler için uygundur. Lastikli refleks kafa topu ile egzersizlerinizi eğlenceli bir hale getirebilirsiniz. Küçük hareketler ve darbeler ile çok kolay bir şekilde kullanılan bu aleti çocuklar da rahatlıkla kullanabilir.  

 

Dövüş Sporları Ekipmanları Hakkında Merak Edilenler  

 

Boks Kum Torbası Nasıl Kullanılmalıdır?  

 

Dövüş ya da herhangi bir vücut egzersizine başlamadan önce mutlaka bedeni ısıtmak hareketleri daha iyi bir şekilde yapabilmeniz için önemlidir. Özellikle kum torbası kullanacağınız antrenmanlarınızın öncesinde çok daha iyi ısınmanız gerekir. Kum torbaları oldukça ağır olduğu için herhangi bir yanlış hareket sizi kötü bir duruma sürükleyebilir. Bu nedenle ise antrenmanlara uygun ekipmanlar kullanmak gerekir. Bandaj, eldiven, kick boks ayak kaval koruyucu ve dişlik boks kum torbası ile çalışacakların mutlaka kullanması gereken ekipmanlardır. Kick boks kaskı da şiddetli kafa darbelerinden korunmanızı sağlayacak ve hasar almanızı engelleyecek ekipmanlardan birisidir. Pek çok farklı kum torbası modeli vardır ve içi dolu zincirli kum torbası en çok tercih edilen modellerden birisidir. Herhangi bir kum torbasını kullanmadan önce mutlaka gerekli ekipmanları edinerek antrenmanlara başlamanız daha faydalı olacaktır.  

 

Koruyucu Ekipmanlar Dövüş Sporu İçin Gerekli Midir?  

 

Koruyucu ekipmanlar her spor dalı için önemli ve gereklidir. Dövüş sporları için ise koruyucu ekipmanlar olmazsa olmazdır. Birkaç farklı ve basit dövüş ekipmanları sizi herhangi bir spor kazasına karşı koruyacaktır. Dövüş antrenman malzemeleri arasından en çok tercih edilen ekipman ise boks eldivenleridir. Muay Thai ayak koruyucu ise son zamanlarda oldukça popüler olan bir diğer üründür. Bu gibi dövüş malzemelerine ulaşmak oldukça kolaydır. Aynı zamanda da oldukça uygun fiyatlı olan ekipmanlar bütçenizi zorlamaz. Bu ekipmanlar sayesinde spor rutininiz kolaylaşmış olur. Koruyucu ekipmanlar ile çalışmayan sporcuların çok ciddi sağlık sorunları geçirdiği dönemler olmuştur. Bu gibi sağlık sorunları ile karşı karşıya gelmemek için yapılacak en iyi şey dövüş ekipmanları kullanmak olacaktır 

 

Dövüş Sporlarında Kullanılacak Boks Eldiveni Nasıl Olmalıdır?  

 

Dövüş ekipmanları arasında en yaygın olarak kullanılan boks eldiveninin seçimi çok önemlidir. Antrenmanlarınız sırasında rahat olmak için mutlaka kendinize en uygun olan eldiveni tercih etmelisiniz. Eldiveninizi doğru seçtiğiniz taktirde antrenmanlarınızdaki farkı anlarsınız. Eskiden kullandığınız boks eldivenine oranla farkındalık ile satın aldığınız yeni boks eldiveniniz sayesinde antrenmanlarınıza çok daha mutlu ve motive olmuş bir ruh hali ile devam edeceksiniz. Her yaşa uygun ve farklı büyüklüklerde boks eldivenleri mevcuttur. Örneğin oldukça popüler olan çocuk boks eldiveni çocuklar için özel tasarlanmıştır ve çocukların hassasiyetini dikkate alınarak üretilmiştir. Eğer çocuğunuz herhangi bir dövüş sporu ile ilgileniyorsa çocuk boks eldiveni antrenmanları sırasında kullanması gereken bir ekipman olmalıdır.  

 

Dövüş Sporu Ekipmanları Ne Kadardır?  

 

Dövüş sporu ekipmanları her bütçeye uygundur. Bir spor dalı için özel tasarlanmış olan bu malzemelerin fiyatları sizi tedirgin etmesin. Çünkü fiyatlar piyasaya göre oldukça uygundur. Bünyesinde pek çok farklı malzemeyi barındıran dövüş ekipmanları kullanıcıların yorumlarını ve deneyimlerini baz alarak üretilmiştir. Dövüş ekipmanlarından birini denediğinizde rahatlığın farkını hissedeceksiniz. Ayrıca kaliteli ekipmanlar ile yaptığınız antrenmanlar çok daha etkili olacaktır. Dolayısıyla dövüş malzemeleri fiyatlarının karşılığını verir. Piyasada dövüş ekipmanlarının fiyatı 25 TL’den 900 TL’ye kadar değişir. Bu fiyat aralığına boks eldiveni ve kum torbası da dahildir. 

Dövüş Malzemelerini Nereden Bulabilirim?  

 

Günümüzde dövüş ekipmanları için pek çok alternatif vardır. İnternet ise herhangi bir dövüş ekipmanına sahip olmanız için en hızlı ve kolay yoldur. Aradığınız her türlü ekipmanı internet üzerinden temin etmek mümkündür. Oturduğunuz yerden çok basit bir şekilde atlama ipi bile satın alabilirsiniz. Ya da hiçbir spor mağazasında bulamadığınız ürünleri internet üzerinden kolaylıkla bulabilirsiniz. Dövüş sporlarına başlamak için bir türlü istediğiniz ekipmanlara ulaşamıyorsanız endişe etmenize gerek yok! Çünkü her türlü dövüş ekipmanı internet üzerinde mevcut! Ekipmanlarınızı almak için doğru yeri tercih ettiğiniz sürece hiçbir sorun yaşamazsınız. Hatta antrenmanlarınıza çok daha istekli bir şekilde devam edersiniz. Hemen ihtiyacınız olan ekipmanları belirleyin ve vakit kaybetmeden satın alın!  

Kazancınız 10%
Promosyon
199.00 TL 152.10 TL
Kazancınız 15%
Promosyon
249.00 TL 177.65 TL
Kazancınız 44%
455.00 TL 256.00 TL
Kazancınız 44%
455.00 TL 256.00 TL
Kazancınız 3%
185.00 TL 179.00 TL
Kazancınız 15%
Promosyon
249.00 TL 177.65 TL
Kazancınız 15%
Promosyon
249.00 TL 177.65 TL
Kazancınız 43%
350.00 TL 199.00 TL
Kazancınız 44%
455.00 TL 256.00 TL
Kazancınız 15%
315.00 TL 269.00 TL
Marka
Mağaza
Fiyat

 – 

  • 152.1
  • 1272.66