Cep Telefonu

2021 Cep Telefonu Modelleri & Fiyatları

Cep telefonu fiyatları ve modelleri değişen teknoloji hayatında kendini güncelleyerek hayatımızda iletişim kurmak için önemli yere sahiptir ve her gün yenilenen özellikler dolayısıyla fiyatlarda dengeli bir şekilde ilerlememektedir. Akıllı telefon piyasası, her geçen gün birbiriyle rekabet içerisine girerken kullanıcıların beklentilerini göz önüne alarak her bütçeye uygun olacak modeller cep telefonu kampanyaları ile birlikte kullanıcılara sunulur. Hem yüksek ürün ve marka çeşitliliği hem de yapılan bu kampanyalar kullanıcılarda kafa karışıklığına sebep olur. Bu yüzden de bazı temel kategorilere bakarak ihtiyacınız olan cep telefonu modelini belirlemek sizin açınızdan daha iyi olacaktır.

Akıllı Telefon Modelleri Hem Fiyat Hem Performans Bakımından Benzersiz Seçenekler Sunuyor

Akıllı telefon modellerinde en çok tercih edilen ve yüksek kullanım oranına sahip olan Android işletim sistemine sahip telefonlar, çeşitlilik sayesinde her kullanıcıya uygun şekilde üretilir. Belirli aralıklarla güncellenen Android işletim sistemine sahip olan telefonlar yalnızca tek bir sürümle gelen ve güncelleme desteği bulunmayan telefonlar modelleriyle birlikte tüm güncellemeleri içinde barındıran telefon modellerini de içeriyor. Bu durumda akıllı telefonların fiyatlarına yansıyor. Tek bir stabil sürümle piyasaya sürülen akıllı telefon modelleri sürekli güncellenen modellere göre daha ucuz akıllı telefon seçiminde size yardımcı olabilir.

Cep Telefon Aksesuarı Alırken Hangi Hususlara Dikkat Edilmeli?

Cep telefonu aksesuarları herkesin kendine uygun modeli şekilde tasarlanmıştır. Deri tasarımlar, kol bantlı kılıf modelleri, cüzdan formunda olan modeller, silikon, kartvizitli, kapaklı ve daha sayılamayacak kadar modele sahip olan kılıf çeşitleri kullanıcılara sunulmaktadır.

Akıllı Telefon Kampanyaları ile Cazip Fırsatları Yakalayın

Fiyat ve performans açısından kullanıcılara cazip teklifler sunan Android telefon modelleri, her açıdan orta karar ürünleri tercih edenlere hitap ediyorlar. Fiyat ve performans açısından bu kategoride bulunan modeller özellikle akıllı telefon kampanyaları dönemlerinde her kullanıcının ilgisini çekecek şekilde cazip teklifler sunuyorlar. Orta segment ürünler, fiyat ve performans açısından kullanıcıların tercih listesinde yer alırken ürün çeşitliliği ve modeller arasında da kendini göstermekte.

En iyi telefon markaları, orta karar ürünler üreterek hem kendilerine yarar sağlıyor hem de her kullanıcının ilgisini çekmeyi başarıyor diyebiliriz. Orta segmentli ürünler üreten ve Türkiye’de telefon satışlarında gayet iyi bir mevkide yer alan Samsung marka cep telefon modelleri her segmentte olduğu gibi orta segmentte olan cep telefonu modelleri ideal bir şekilde piyasaya sürüyor. Samsung dışında Xiaomi, Huawei ve Nokia, General Mobile gibi markalar da bu segmentte olacak ürünlerini geniş bir yelpazeyle kullanıcılara sunuyor.

Akıllı Telefon Piyasasının Bir Diğer Yüzü: iPhone Cep Telefon Modelleri & Fiyatları

Android işletim sisteminin dışında olan İOS işletim sistemine sahip olan iPhone akıllı telefon modelleri piyasada rağbet gören en iyi telefonlar arasında yer almaktadır. Piyasa rağbet görmesinin detayları arasında iPhone telefon modellerinin her zaman kendini yenileyen yapısı, tasarımları ve donanımlarının kusursuz bir şekilde kullanıcıya sunulması yer alır.

Çıkardığı her seride özelliklerini yenileyen iPhone modeller, çentikli ve çentiksiz olmak üzere 2 farklı türe ayrılmakta. Ne yazık ki kendini yenileyen ve tasarımlarıyla dikkat çeken iPhone cep telefon modelleri ucuz telefon modelleri kategorisinde pek yer almamaktadır. Bu nedenle yapılan kampanyaları takip etmeniz veya kredi kartınız ile birlikte alacağınız telefona taksit yaptırma şansına sahip olabilirsiniz. Fakat taksitli telefon aldığınızda telefon fiyatlarında değişiklik olmaktadır.

Çentikli ve Çentiksiz iPhone Cep Telefon Modelleri

Çentiksiz, klasik anlayışa sahip olan iPhone 8 ve iPhone 8 Pro modelleri düz bir ekrana sahip olup klasik İOS deneyimini klasik iPhone modelleriyle devam ettirmek isteyen kullanıcıların alternatifleri arasında yer alır. Çentikli telefon modeli tercihlerinizde de karşınıza Plus seçeneği yerine Max, Pro gibi seçenekler çıkar. Yüz tanıma teknolojisi, çoklu kamera sistemi gibi ileri teknoloji özelliklerinin standart hâle geldiği iPhone X, daha büyük ekrana sahip olan iPhone XR ve daha çok özelliklere sahip olan X serisinde yer alan modeller ne yazık ki en ucuz akıllı telefon kategorisinde yer almamaktadırlar. Ancak indirim ve kampanyalarla birlikte iPhone cep telefonu modellerine sahip olabilirsiniz.

Tuşlu Telefon Modelleri & Fiyatları

Tuşlu telefon modelleri, cep telefonu modellerinin ilk çıkan zamanlarda olan serilerine benzer. Bu modeller akıllı telefon modellerini sevmeyenler ya da kullanamayanlar için özel bir şekilde tasarlanır, üretilir ve satışa sunulur. Tuşu cep telefon modellerinde sahip oldukları teknolojik donanımlara göre, renklere ve ekran büyüklüklerine göre telefon fiyatları değişiklik gösterir.

Tuşlu Telefon Modelleri Özellikleri

Tuşlu telefon modellerinin özellikleri akıllı telefon modellerine göre kısıtlı olsa da kullanıcılar için son derce fonksiyonel ve kullanışlıdır. Arama, mesaj gönderme gibi temel özellikleri yerine getirirken şarjının uzun süre gitmesi artı bir özelliktir. Tuşlu telefon fiyatları; kameralı olma, oyun yükleyebilme, ve bazı tuşlu telefonlarda dokunmatik olma özelliğinin bulunmasına göre değişir. Yine de bütçeye en uygun en ucuz telefon fiyatları tuşlu telefon modellerinde bulunmaktadır. Diğer yandan da bazı tuşlu telefon modellerinde dokunmatik özelliği de bulunması en ucuz telefon fiyatları dokunmatik tercihleri arasında olması durumunu kullanıcılara sunabilir.

Cep Telefonu Hakkında Sık Sorulan Sorular

Tuşlu Telefon Modelleri İle Bilgisayara Bağlanılır Mı?

Tuşlu telefonların hepsi bu özelliğe sahip değildir. Bilgisayara bağlanabilmesi için telefonun Bluetooth özelliğine sahip olması gereklidir. Bu yüzden satın alırken bu özelliğe dikkat etmeniz sizin yararınıza olacaktır.

Cep Telefonu Alırken Kredi Kartına Taksit Yapılıyor Mu?

1 Şubat 2014 tarihinden itibaren bireysel kredi kartlarına taksitli cep telefonu alma işlemi sona erdirildi. Fakat ticari kart sahipleri yani şirket sahibi kişiler taksit ile cep telefonu alabiliyorlar. Taksit sayıları da 3,6 ve 12 ay olmak üzere taksitlendiriliyor. Bireysel kredi kartlarına taksitlendirme işlemi yasaklanmış olsa da teknoloji firmalarının anlaşma sağladığı bankalar mevcuttur. Bankalar sayesinde faizli ya da faizsiz cep telefonu almak mümkündür.

Cep Telefonu Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Öncelikle bütçenizi belirlemelisiniz. Bütçeniz ortalama olarak 1500 civarı ise modellerde çeşitli seçenekler olacaktır. Telefonu ne için kullanacağınızı belirleyip modellerde seçim yapmanız sizin yararınıza olacaktır. Mesela oyun için kullanacaksanız güçlü bir işlemcisi olmasına dikkat etmelisiniz ki oyun esnasında kasma sorunları ile karşılaşmayın. Ekstra kriterlerinizi belirleyebilirsiniz. Ekran, ses, kamera gibi özelliklere dikkat edebilirsiniz. Kullanıcı yorumları da okumanız sizin yararınıza olacaktır.

Akıllı Telefonların Fiyatları Neye Göre Belirleniyor?

Akıllı telefonların fiyatlarının belirlenmesinde üç unsur bulunmakta. Bunlar da üreticiler, döviz kuru ve vergilerdir. Ülkemizde satışa sunulan akıllı telefon modellerinin neredeyse hepsi yurt dışından ithal ediliyor ve döviz kuru alacağınız cihazın fiyatını etkiliyor. Vergiler de alacağınız cihazın ithal edildiği fiyat üzerinden değerlendirildiği için telefon ne kadar pahalanırsa vergi de o kadar yükseliyor. Bu yüzden de alacağınız cihazlarda kampanyaları takip etmeniz sizin açınızdan daha iyi olacaktır.

Tuşlu Telefon Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Telefonun hangi amaçlar için kullanacağınızı belirleyip ona göre hareket etmeniz sizin yararınıza olur. En temel özellikler yani arama, mesaj gönderme gibi özellikler kullanılacaksa herhangi bir tuşlu telefon tercih edilebilir. Oyun oynama ve oyun yükleme özelliği her tuşlu telefonda yer almaz. Tuşu telefonlar genellikle bataryaları uzun süre dayandığından dolayı tercih edilir. Bu yüzden telefon alırken şarjının ne kadar sürede dolduğuna ve ne kadar süre dayandığına dikkat edebilirsiniz.

Cep Telefonu

Marka
    Tümünü göster (10)
Cep Telefonu Modeli
    Tümünü göster (7)
Renk
    Tümünü göster (11)
Bluetooth
Dahili Hafıza
Ekran Boyutu
    Tümünü göster (7)
Fiyat

 – 

  • 1899
  • 21989