0 850 241 81 81 Türkiye'nin 81 İlindeyiz!

Pet Shop Köpek Bakım Ürünleri  

 

Köpekler yaşam boyu bize dost olan en sevecen canlıların başında gelmektedir. Onların enerjisi, arkadaş canlısı halleri iyi vakit geçirmemizi sağlarken bizi aynı zamanda rahatlatır ve etrafa pozitif enerji saçmamızı sağlar. Bakım konusunda yeri geldiğinde sahibini oldukça zorlayan bu hayvanlar, ciddi bir özen isterler. Bir köpek yavrusu sahiplenmeden önce araştırmanız gereken bazı konular vardır. Örneğin bunlardan bazıları köpek aksesuarları, köpek bakımı ve köpek mamalarıdır. Sahiplendiğiniz köpeğiniz hakkında çeşitli araştırmalar ve hazırlıklar yaptıktan sonra onu eğitebilir ve eğlenceli dakikaların tadına varabilirsiniz. 

 

Köpekler İçin Kuru Şampuan 

 

Köpekler için kuru şampuan birçok türe sahiptir. Sprey şeklinde olanı, pudra olarak kullanılanı ve en çok tercih edilen köpük şeklinde kullanılanları mevcuttur. Köpeğinizin kötü kokulardan arınması ve iyice temizlenmesi için haftada bir kez bu şampuan seçeneklerinden birini seçip kullanmanız gerekmektedir. Yıkanma esnasında şampuanın etkisi ile köpeğiniz çok fazla tüy dökebilir bu yüzden balkon, bahçe ya da banyo gibi temizlenmesi daha kolay olan açık bir alanda bu işlemi yapmanız tavsiye edilir. Kuru şampuanı köpeğinizin tüylerinde gezdirirken bir yandan da tarak yardımı ile tarayarak yıkanmasını sağlayabilirsiniz. 

 

Yaz aylarında köpeğinizi rahatça yıkayabilir hatta kendi kendine kurulanmasına izin verebilirsiniz. Fakat kış aylarında köpeğinizin yıkanması çok tavsiye edilen bir şey değildir. Genellikle köpek sahiplerinin yaptığı en büyük hatalardan biri, kış aylarında köpeklerini sıcak su ile yıkamalarıdır. Bu uzman veterinerler tarafından asla tavsiye edilen bir şey değildir. Köpeğinizi kış aylarında yıkamak yerine havaların yavaş yavaş ısındığı ilk bahar günlerinde yıkayabilirsiniz. Eğer köpeğiniz bu soğuk havalarda fazlasıyla pis ise ya da kokuyorsa onu kuru şampuan ile temizleyebilirsiniz. Böylece köpeğiniz su ile temas etmez ve hasta olmaz. 

 

Yavru köpek şampuanı seçimi de oldukça önemlidir. Yetişkin ve büyük köpeklerden daha hassas bir cilde sahip olan yavru köpekler, yavru köpek şampuan seçimini iyi yapmadığınız takdirde cildinde ya da solunum yollarında sıkıntı yaşayabilir. Yavru köpek sahipleri arasında en çok yapılan hatalardan biri de köpeği yıkarken bebek şampuanı kullanmaktır. Bebeklerin ve yavru köpeklerin cilt ph’ı birbiri ile aynı değildir. Bu yüzden yavru köpeğinizi yıkarken bebek şampuanı kullanmaktan kaçınmalısınız. 

 

Köpek Bakım Malzemeleri 

 

Köpek bakım malzemeleri köpek sahibi olan her ailede kesinlikle bulunması gereken ürünlerdendir. 

 

Köpek tarağı: Her cins köpek için geçerli olmasa da köpeklerin tüylerini taramaya özen göstermelisiniz. Köpeğinizin tüy yapısına göre petshop ya da marketlerden satın aldığınız tarak sık dişli ya da seyrek dişli gibi kendi içinde birçok çeşit bulundurur. Köpeğinizin tüy yapısına göre hangi köpek tarağı satın almanız gerektiğini veterinerinize sorabilir ve tarağı kullanmaya başlayabilirsiniz. Olası bir pire- kene durumunda elinizdeki tarak yerine ona uygun bir özel tarak satın almanız gerekmektedir. 

 

Köpek yatağı: Köpek yatağı seçimi köpeğinizin vücut sağlığı için oldukça önemlidir. Yaz aylarında terletmeyecek, kış aylarında ise üşütmeyecek bir kumaş ile tasarlanmış yatakları tercih etmelisiniz. Köpek yatağı satın alırken en önemli nokta yatağın yıkanabilir olmasıdır. Köpeğinizin hijyeni ve sağlığı için bu detay asla es geçilmemelidir. 50X40 boyutlarında satın alacağınız köpek yatağı, köpeğiniz büyüdükçe 60x80 ya da 80x100 ölçülerinde büyütülmelidir. Kendinden küçük bir yatakta yatması köpeğinizin vücudunu olumsuz yönde etkileyecektir. Bu yüzden yatağın köpeğin büyüyüşü ile sık sık değiştirilmelidir. 

 

Köpek gezdirme tasması: Köpek sahiplerinin en çok kullanacağı köpek bakım ürünlerinden biridir köpek tasması. Her köpeğin ırkına ve yaşına göre farklı bir türü seçilmelidir. Kısa gezdirme tasması, uzun gezdirme tasması ve yakın kontrol tasması olarak 3’e ayrılır. Sentetik malzemeden, yumuşak bir deri kullanarak tasarlanmış tasmalara yakın kontrol tasması denir. Genellikle büyük köpek sahiplerinin tercih ettiği bir türdür. Oldukça hafif ve insanı zorlamayan bir kullanıma sahiptir. Büyük köpeklerin ani hareketlerini engellemeye birebir bir tasma modelidir. Uzunluğu ortalama 3 metre olan ve genellikle deriden ya da zincirden yapılan tasmalara da kısa gezdirme tasması denir. Köpeğin yürüyüş, eğitim ya da av gibi eylemlerini yapma esnasında kullanılabilir. 

 

Uzunluğu 3 metre ile 10 metre arasında değişen tasmalara da uzun gezdirme tasması denir. Genellikle sentetik bir yapıya sahip olsa da deri olanları da mevcuttur. Köpeğe özgürlük alanı verirken aynı zamanda onu kontrol etmenizi de sağlar. Eğitim ve avcılık esnasında kullanılabilecek en verimli tasmaların başında gelmektedir. 

 

Köpek kulübesi: Köpek kulübesini satın alırken kışlar aylarındaki soğukluğu göz önüne almalısınız. Kışın köpeğinizi üşütmeyecek, yalıtımlı bir köpek kulübesi satın almalısınız. Köpek kulübesinin ahşabı kış hava şartlarına uygun olmalıdır. Yağmur, çamur, kar demeden köpeğinizi koruyabilecek bir yapıya sahip olmalıdır. Köpeğinizin içinde huzurlu, mutlu ve rahat hissedeceği bir kulübe seçmelisiniz. 

Tüy toplayıcı: Köpek tüy toplama eldiveni ya da tüy toplama rulosu olarak da geçer. Eldiveninizi elinize giyip köpeğinizin tüylerini toplarken aynı zamanda tüylerini de tarayabilirsiniz. Ruşo ile de koltuk ve kanepelerdeki tüyleri rahatlıkla toplayabilirsiniz. 

 

Köpek diş temizleyici: Köpeğinizin diş ağrısı çekmemesi, ağız kokusu yaşamaması ve ağzında yeterince diş temizliği yapılmadığı için yaralar çıkmaması için düzenli olarak dişlerini fırçalamanız gerekmektedir. Köpeğinizi haftada bir yıkamak ya da tüylerini fırçalamak gibi düzenli olarak dişlerini fırçalamalı ve gerekli ölçüde ağzını kontrol etmelisiniz. Her diş fırçalaması öncesinde dişlerinde sararma olup olmadığına bakmalı, dilini kontrol etmeli, nefesini koklamalı, eksik dişlerine bakmalı ve diş etlerinde kırmızılık olup olmadığına bakmalısınız. Köpeklerde diş temizliğinin en püf noktası köpeğinize uygun bir diş fırçası seçmenizdir. 

 

Diş fırçasını seçtikten sonra köpeğinizin midesini olumsuz yönde etkilemeyecek ve sindirimini bozmayacak bir diş macunu seçmelisiniz. İlk 3 ay içerisinde köpeğinizin dişlerini fırçalamaktan kaçınmalısınız. Çünkü yavru köpeğinizin dişleri yeni yeni geliştiği için erken yaşta diş fırçalamak onun canını yakabilir.   

 

Köpek çiti: Köpek çiti, her köpek sahibinin evinde bulundurması gereken başlıca bir üründür. Köpek çit modelleri arasında ev için ve bahçe için üretilenleri mevcuttur. Ev için üretilenleri daha küçük ve daha kibar bir yapıda iken bahçe için üretilenleri daha kaba ve uzundur. 

 

Köpeğinizi mahsur bırakıyormuşsunuz gibi gelse de aslında onlar için epey yararlı bir üründür. Köpeğinize özel bir alan ayırmış olmanızın yanı sıra tuvalet eğitimi için de oldukça önemli bir konumdadır. Çok hareketli olduğu için uyumakta zorluk çeken köpekler için birebir veteriner tarafından tavsiye edilen bir üründür. Çocuğunuzun ya da küçük bebeğinizin köpek ile daha iyi anlaşmasını, ona yavaş yavaş alışmasını sağlar. Misafirliğe gelen kişinin köpeği ile sizin köpeğinizin anlaşamama problemini çözer. Metal köpek oyun alanı tarzında olan bu çit, köpeğinizin ev içi yaşam alanı olması yanı sıra aslında onun için güzel bir oyun alanıdır da. 

 

Köpek çiş pedi: Köpeklere tuvalet eğitimi vermek belki de sahiplerin en çok zorlandıkları alanlardan biridir. Tuvalet eğitimi sırasında köpek çiş pedi kullanmak çok faydalı olacaktır. Sevimli dostumuz tuvalet eğitimini tamamlayana dek genellikle uyuduğu, yemek yediği ve oyun oynadığı alanlara tuvalet pedlerini yerleştirin. Her yemeğini yedikten sonra ya da uyku bastırdıktan sonra tuvalet ihtiyaçları gelse de bu sevimli dostlarımız bunu yerine getirmeyi ped istemezler. İşte tam bu sırada köpek çiş pedleri, sahibinin her gün birer birer azaltması ile köpeğinizin rahatlıkla tuvalet eğitimi almasını sağlayacaktır. 

 

En Sık Sorulan Sorular 

 

Köpek maması fiyatları nasıldır? 

 

Köpek maması fiyatları tercih ettiğiniz markaya göre değişiklik gösterir. Köpeğinizin sevdiği mama çeşidinden kuru veya yaş mama olması ya da marketlerin indirimlerine kadar birçok ayrıntıyı düşünürsek eğer köpek mamaları hakkında kesin bir fiyat aralığı söyleyemeyiz. 

 

Köpeğim için en uygun köpek mamasını nasıl bulabilirim? 

 

Bizler gibi köpekler de yemek seçerler. Aynı türe ait olan köpeklerde bile her köpeğin yemek isteyeceği mama farklıdır. En iyi yavru köpek maması köpeğinizin yerken mutlu hissettiği mamadır. Daha çok istemesinden ya da farklı bir çeşidini sunduğunuzda iştahlı bir şekilde yememesinden hangi mamayı daha çok tercih ettiğini anlayabilirsiniz. Proplan köpek maması, reflex köpek maması gibi markaları tercih edebilirsiniz. 

 

Köpek bakım malzemelerine nereden ulaşabilirim? 

 

Köpek malzemeleri için en uygun ürünlere en kaliteli markalara, sitemiz aracılığıyla ulaşabilirsiniz. Online alışveriş keyfini güvenle yaşarken, kendinizi ve evcil hayvanlarınızı uygun fiyatlarla mutlu etmenin yolu buradan geçiyor.  

 

Köpek şampuanları yavru köpekleri olumsuz etkiler mi? 

 

Köpek şampuanları inceleyerek satın almanız gereken ürünlerin başında gelmektedir. Bu yüzden yavru köpeğinizin gözlerini acıtmayacak, derisini tahriş etmeyecek ve çeşitli hastalıklara sebebiyet vermeyecek şampuanları seçmelisiniz. 

 

 

 

 

 

 

Kazancınız 10%
Promosyon
193.22 TL 118.07 TL
Kazancınız 15%
Promosyon
77.04 TL 65.48 TL
Kazancınız 10%
349.00 TL 312.50 TL
Kazancınız 21%
699.00 TL 549.90 TL
Daha fazla göster
Marka
    Tümünü göster (100)
Beden
    Tümünü göster (26)
Mağaza
    Tümünü göster (52)
Fiyat

 – 

  • 25.5
  • 3968