0 850 241 81 81 Türkiye'nin 81 İlindeyiz!

Kadın Güneş Gözlüğü


Kadın Güneş Gözlüğü Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Kadın Güneş gözlükleri asıl amacı rahatsız edici güneş ışınlarından korunmak olsa da kadınlar tarafından aynı zamanda bir aksesuar olarak da kullanılmaktadır. Özel üretilen camları sayesinde güneş ışığını azaltır ve gözlerin daha rahat görmesini sağlar. 

Kadın güneş gözlükleri farklı modellerde ve renklerde üretilmektedirler. Bu sayede herkes kendi beğenilerine göre güneş gözlüklerini seçebilir ve kullanabilirler. Farklı modellerin olması kadınların birden fazla güneş gözlüğüne sahip olabilmesini ve bu gözlükleri farklı kombinlerde kullanabilmesini sağlamaktadır. 

Spor kombinlerin üstüne plastik çerçeveli gözlükler daha klasik kombinlerin üstüne metal veya ahşap çerçeveli güneş gözlükleri kullanılabilir. Ayrıca kadın güneş gözlüklerinin üretildiği malzemenin kalitesi de çok önemlidir. Kaliteli güneş gözlüklerini uzun seneler boyunca kullanabilirsiniz. 

Gözleri bozuk olan kullanıcılar için numaralı camlı güneş gözlükleri de mevcuttur. Bu gözlükler genelde optisyenler tarafından müşteriye özel olarak tasarlanır ve müşterinin rahat şekilde güneş gözlüğünü kullanmasını sağlar. 

Kadın Güneş Gözlüğü Modelleri Nelerdir?

Kadın güneş gözlüğü modelleri içinde de özelleşmektedir. Renk kombinasyonları, burun destekleri, cam rengi, cam yapısı gibi bir sürü seçeneği bulunmaktadır bu sayede kadınların her kombine uygun güneş gözlüğü seçebilmesini sağlamaktadır. 

Kadın güneş gözlüğü modelleri aşağıda listelenmiştir.

 • Geometrik güneş gözlüğü: Geometrik şekillerde tasarlanmış cam ve çerçeveden oluşmaktadır. Uzun yüz yapısında daha çok tercih edilmektedir.
 • Dikdörtgen güneş gözlüğü: Dikdörtgen çerçeve ve camdan oluşan klasik modeldir.
 • Oval güneş gözlüğü: Oval güneş gözlükleri son zamanlarda moda olmuştur, kombinlerde tamamlayıcı parça olarak kullanılmaktadır
 • Cat eye güneş gözlüğü: Adı üstünde kedi gözü şeklinde çok şık ve estetik bir güneş gözlüğü modelidir.
 • Damla güneş gözlüğü: Klasik tarzda her tip kadında bir tane bulunan güneş gözlüğüdür.
 • Yuvarlak güneş gözlüğü: Yuvarlak yüzlü kadınlarda çok güzel duran, klasikleşmiş ama hala çok fazla tercih edilen tarzda güneş gözlüğüdür.

Kadın Güneş Gözlüğü Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Güneş gözlüğü yaz aylarının kurtarıcı parçasıdır. Hem koruyucu özelliğiyle işlevsel, hem de estetik özelliğiyle kombinlerde tamamlayıcı olarak kullanılmaktadır. Kadın güneş gözlüklerinin model yelpazesi çok geniştir. Bu kadar geniş bir havuza sahip ürünleri seçmek de bir o kadar kafa karıştırıcıdır. Aşağıda kadın güneş gözlüğü seçerken dikkat edilmesi gereken maddeler sıralanmıştır.

 • Güneş gözlüğünün camları UV ışınlarını bloke etmelidir. Güneş ışınları, insan gözlerinin algılayamayacağı şekilde radyasyon yayar. Seçilen güneş gözlüğü de gözleri bu zararlı ışınlardan korumalıdır.
 • Görme kalitesi iyi olmalıdır. Gözlük takıldığı zaman net görmelisiniz, bulanıklık veya detaylarda azalma olmamalıdır.
 • Camlarda çizik, kabarma veya eğrilik olup olmadığına dikkat edilmelidir.
 • Estetik bir görüntü için yüz tipine uygun gözlükler seçilmelidir.
 • Kişinin kendi zevk, stil ve renk tercihine göre seçim yapılmalıdır. 
 • Dayanıklı olmasına dikkat edilmelidir.

Kadın Güneş Gözlüğü Fiyatları Ne Kadar?

Kadın güneş gözlüğü fiyatları çok çeşitlilik göstermektedir. Kadın güneş gözlüğü fiyatları farklı farklı faktörlerle belirlenmektedir. Bu faktörler ürünlerin kalitesi, kullanılan malzeme, tasarım, marka ve işçilik gibi maddelerden oluşmaktadır.

Lüks markaların fiyatları daha yüksek olmaktadır. Bunun nedeni lüks markaların malzeme kalitesinin sabit olması,ürünlerin dayanıklı olması ve insanlar tarafından daha çok tercih edilen modeller üretmesinden kaynaklanmaktadır. 

Azall.com’dan her bütçeye uygun farklı kategorilerde ve modellerde sıralanmış ürünleri kolaylıkla satın alabilirsiniz.

Uygun Fiyatlı Kadın Güneş Gözlüğü Modelleri Nelerdir?

Uygun fiyatlı kadın güneş gözlüğü modelleriyle, yüksek fiyatlı güneş gözlüğü modelleri hemen hemen aynıdır. Fakat plastik çerçeveli güneş gözlüğü modelleri diğer kadın güneş gözlüğü modellerine kıyasla daha uygun fiyatlıdır. Buna göre aşağıda verilen güneş gözlüğü modelleri daha uygun fiyatlı olacaktır.

 • Plastik çerçeveli yuvarlak güneş gözlükleri
 • Plastik çerçeveli cateye güneş gözlükleri
 • Plastik çerçeveli dikdörtgen güneş gözlükleri

Ucuz ve Pahalı Kadın Güneş Gözlüğü Modelleri Arasındaki Farklar Neler?

Kadın güneş gözlüklerinin hitap ettiği kitle çok geniş olduğu için pahalı modellerin yanı sıra ucuz modeller de olması gerekmektedir. Birçok kesim de ucuz ve pahalı kadın güneş gözlükleri arasındaki farkları merak etmektedir.

Ucuz ve pahalı kadın güneş gözlüğü modelleri arasında bulunan farklar, gözlüklerin içerdiği özelliklerle ve gözlüklerin yapıldığı malzeme kalitesiyle belirlenmektedir. Pahalı modeller gözlerinizi zararlı UV ışınlarından daha çok korurken, ucuz modeller UV ışınlarını daha fazla geçirebilir. Ucuz modeller, pahalı modellere göre daha kalitesiz malzemelerden yapıldığı için kullanım ömürleri daha kısa olacaktır. 

Pahalı modellerin markaları, ucuz modellerin markalarından daha prestijlidir. Daha özel tasarımlara ve güneş gözlüğüne eklenen değerli taşlarla gözlüğün görünümünü güzelleştirmektedir. Bununla beraber güneş gözlüğünüzü kullanacağınız ortama veya kullanım ihtiyacınıza göre ucuz veya pahalı modeller arasından seçim yapmalısınız.

Kadın Güneş Gözlüğü Bakımı Nasıl Yapılır?

Kadın güneş gözlüklerinin kullanım ömürlerini arttırmak için düzenli olarak bakımlarını yapmanız gerekmektedir. Bu bakımları yapmak basit işlemler olsa bile faydaları çoktur. Güneş gözlüklerinin güzel ve yeni alınmış gibi gözükmesini sağlamak için bu basit adımlar yeterli olacaktır.

Güneş gözlüklerini kullandıktan sonra özel gözlük bezleriyle silip camların üzerinde kalan izlerden kurtulunabilir. Özel bezlerle silmek çok önemlidir çünkü silmek için kullandığınız diğer aletler camlarınızın çizilmesine sebep olabilir.

Güneş gözlüklerini saklamak için özel bir kutu kullanmak, gözlüğe gelebilecek darbelerden korur ve size ekstra gözlük masrafı çıkarmasını engeller.

Güneş gözlüklerine belirli zaman aralıklarda profesyonel optisyenlere götürüp bakım yaptırmak, gözlüklerin boyasında atmaları veya gözlük menteşelerindeki gevşemeleri önleyecektir.

Kadın Güneş Gözlüğü Nasıl Kombinlenir?

Kadın güneş gözlüklerinin kombinlenmesi kişinin kendi zevklerine, stiline ve ihtiyaçlarına göre değişkenlik göstermektedir. Fakat belli başlı ipuçlarını takip etmek kombinleri oluşturmakta yardımcı olacaktır. Aşağıda bu ipuçları listelenmiştir.

 • Vücut tipinizle ve yüz şeklinizle uyumlu olacak kadın güneş gözlüğü modelini seçmelisiniz. Örneğin yuvarlak bir yüz için dikdörtgen ve kalın çerçeveli güneş gözlüğü modeli tercih edilmelidir.
 • Kullanacağınız gözlüğün rengi, giydiğiniz giysilerle uyumlu olmalıdır. Örneğin beyaz tişörtle koyu renkli bir güneş gözlüğü daha güzel duracaktır. Aynı zamanda ten ve saç renginize göre de seçim yapmalasınız.
 • Güneş gözlükleri mevsimlere göre de tercih edilebilir. Kışın kullanacağınız gözlük modeli daha kalın çerçeveli ve koyu renkli, yazın kullanacağınız gözlük ise ince çerçeveli ve açık renkli olabilir.
 • Güneş gözlükleri aksesuarlarla birlikte kombinlenebilir. Örneğin güneş gözlüklerini kolye, küpe, saat veya bileklik gibi aksesuarlarla beraber kullanarak çok şık bir görünüm elde edebilirsiniz.
 • Spor giyinirken sade bir güneş gözlüğü seçebilir, daha şık giyinilen zamanlarda örneğin bir iş yemeğine giderken tercih edeceğiniz güneş gözlüğü daha iddialı ve dikkat çeken bir model olabilir.
Kazancınız 1%
1,423.00 TL 1,415.00 TL
Kazancınız 20%
995.00 TL 795.00 TL
Daha fazla göster
Marka
  Tümünü göster (100)
Çerçeve Formu
Cam Renk
  Tümünü göster (21)
Çerçeve Renk
  Tümünü göster (33)
Ekartman
  Tümünü göster (32)
Cam Materyali
Çerçeve Tipi
  Tümünü göster (12)
Mağaza
  Tümünü göster (18)
Fiyat

 – 

 • 48
 • 10065