Kitap Nedir? 

Kenarından birleştirilerek dışına kapak kapatılmış yani ciltlenmiş kağıt topluluğu olan kitap, üzeri baskılı sayfaların bir araya gelmesi ile oluşan okumalık metin topluluğudur. Edebiyat, felsefe, bilim ve sanat kitapları olmak üzere birçok çeşidi olan kitaplar artık günümüzde elektronik ortamlarda da yazılabiliyor. Bu eserlere e-kitap deniliyor. Eskiden kağıt yerine kil tablet ve palmiye yaprağı bile kullanarak kitap yazılıyordu. Böylece ciltlenmiş kitabın sayfaları bu malzemelerden oluşuyordu fakat hiçbiri günümüzde kullanılan kağıt ya da parşömen kadar dayanıklı ve kullanışlı olmamıştır. 

Kitap Önerileri Ve Odaklanarak Kitap Okuma 

Odaklanma problemi, özellikle kitap okurken birçok kişide zaman zaman karşılaşılan bir durumdur. Bir şeyler okumak için oturmak ya da sürekli aynı yere bakmak can sıkıcı bir durum gibi görünse de ilgi alanına uyan ve güzel yazılmış kitap çeşitleri seçmek okumayı kolaylaştırabilir. 

10 dakika oku 2 dk mola ver şeklinde kitap okumak hem gözlerin yorulmasını engeller hem de kitap okumayı eğlenceli hale getirebilir. Sessiz, rahat ve güvenli bir ortamda kitap okumak da en doğru ortam seçimidir. Kitap ve kahvenin güzel bir ikili olduğunu bilir. Kitap ve müzik de sıklıkla tercih edilir. Arka fonda çalacak klasik müzik eşliğinde okunacak sanat kitapları daha çok zevk verebilir. 

Sanat tarihi, görsel sanatların tarihsel evrimini dikkatle inceleyen bilim dalıdır. Sanat tarihi, sanat kitapları okunarak da öğrenilebilir. Sanata ve sanatçıya ilgisi olan herkesin okuması gereken sanat kitapları, kitap önerileri aşağıda verilmiştir.

 • Sanat101 
 • Umberto Arte ile sanat
 • Andy Warhol felsefesi
 • Sanatın tüm öyküsü
 • 20. yüzyıl batı sanatında akımlar
 • Ortaçağ estetiğinde sanat ve güzellik 

Kitap Fiyatları Neye Göre Belirlenir? 

Yayıncılık piyasasında para verilerek çoğu kitap türü bastırılabilir. Fakat basılan her kitap türü okunur mu ya da çok tekrar baskı yapılır mı? Önemli olan bu kriterlerdir. Sanat kitapları, sinema kitapları, sahne sanatları kitapları, korku ve gerilim romanları, aşk hikayelerinin başrolde olduğu aşk romanları en çok tercih edilen ve sıklıkla tekrar basıma giren kitap çeşitleridir. Kitap fiyatları çok satılması ile indirime uğrayabilir. Kitap fiyatları, yayınevi ve satıcı ile birlikte yazar arasında karar verildikten sonra belirlenir. 

Sanat Kitapları Alanında Mutlaka Okunması Gereken Kitap Önerileri

Yeni başlayanların mutlaka okuması gereken ve sade dili ile yormayan sanat kitapları çeşitlerinden bazıları şunlardır; 

 • Sanatçıların Hayat Hikayeleri: İlk sanat tarihçisi olarak anılan Giorgi Vasari kitabıdır. Rönesans sanatçıların hikayeleri ve eserleri ile ilgili bilgiler anlatılıyor. 
 • Sanatın Öyküsü: İlk mağara resminde başlayan sanatın günümüzdeki haline gelene kadarki aşamalarını anlatıyor. 
 • Görme Biçimleri: 1926’da dünyaya gelen John Berger, görme ile ilgili pratiklere taze bir bakış açısı sunmak için bu kitabı yazıyor.
 • İslam Sanatı Ve Mimarlığı: Çok geniş bir coğrafyada eser vermiş İslam uygarlığının hat sanatı, tezhip, seramik ve dokuma gibi sanat türlerini anlatıyor.

Duygu, düşünce ve imgeleri çok sesli olarak anlatma sanatı olan müzik alanında da çok sayıda eser verilmiştir. Fonetik sanatlar içerisinde yer alan müzik sanatı hakkında da alanında başyapıt olarak görülen kitap çeşitleri elbette vardır. 

Müzik kitapları çeşitlerinde de kitap önerileri aşağıda verilmiştir.

Unutulmamalı ki kitap, insanı dolduran yazılı sanattır. En parlak yapıtlar olarak görülen müzik kitapları, sanat tarihini geçmişten günümüze öğreten sanat kitapları, o anı yaşıyormuşçasına hissettiren sinema kitapları ve daha birçok kitap önerileri için aZall’ı ziyaret edebilir, kitap-dergi ve yayınlar kategorisinde bulunan onlarca çeşit içinden zevkinize uygun kitapları seçebilirsiniz.

Kazancınız 8%
Promosyon
140.00 TL 128.24 TL
Kazancınız 8%
Promosyon
132.00 TL 120.91 TL
Kazancınız 8%
Promosyon
132.00 TL 120.91 TL
Kazancınız 8%
Promosyon
980.00 TL 897.68 TL
Kazancınız 8%
Promosyon
280.00 TL 225.70 TL
Kazancınız 8%
Promosyon
350.00 TL 282.13 TL
Kazancınız 6%
Promosyon
225.00 TL 210.60 TL
Kazancınız 8%
Promosyon
410.00 TL 330.49 TL
Kazancınız 6%
Promosyon
25.00 TL 23.40 TL
Kazancınız 6%
Promosyon
13.90 TL 13.01 TL
Kazancınız 8%
Promosyon
82.00 TL 75.11 TL
Kazancınız 8%
Promosyon
72.00 TL 65.95 TL
Kazancınız 8%
Promosyon
330.00 TL 266.01 TL
Kazancınız 8%
Promosyon
420.00 TL 338.55 TL
Kazancınız 6%
Promosyon
95.00 TL 88.92 TL
Daha fazla göster
Marka
  Tümünü göster (15)
Mağaza
  Tümünü göster (8)
Fiyat

 – 

 • 13.01
 • 1189.88