0 850 241 81 81 Türkiye'nin 81 İlindeyiz!

Sunucu ve Aksesuarları

SUNUCU VE AKSESUARLARI

Sunucu adıyla dilimize geçen server, çevrimiçi verileri bilgisayar ağlarını kullanarak kullanıcıların erişimine sunan sistemlerdir. Sunucuların yalnızca fiziksel bir cihaz olduğunu düşünmek yanlış olacaktır. Sunucular aynı zamanda verileri saklayarak düzenler ve sonuç olarak kullanıcılara sunar. 

Server adını verdiğimiz sunucular 7/24 internete bağlı olarak çalışır. Her sunucunun kullanım amacına bağlı olarak farklı yazılımları ve özellikleri bulunur. Bu cihazların sorunsuz bir şekilde durmaksızın çalışabilmesi için ortamın uygun hale getirilmesi gerekir. Soğutma sistemleri ve jeneratörler ortamın uygun hale getirilebilmesi için sizlere yardımcı olacaktır.

Bir sunucu veya sunucu aksesuarı satın almadan önce amacınıza uygun olup olmadığını belirlemeniz gerekecektir. Eğer amacınıza uygun olmayan ürünleri satın alırsanız, isteklerinizin veya ihtiyaçlarınızın karşılanmaması gibi çeşitli sorunlar ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

Sunucular

Sunucu adı verilen cihazlar verilerin düzenlenmesini, saklanmasını ve son kullanıcıya ulaşmasını sağlar. Sunucular; web server, FTP server, Database server, Application server, Proxy server ve SMTP server olmak üzere çeşitli türlere sahiptir. Sizler amacınıza uygun olan sunucuyu satın alarak hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Server pro ürünler farklı özellikleri içerisinde barındırır. Örneğin Dell Pet40Tr1 T40 modeli başlangıç adına sizler için yeterli olabilir. Özellikler değiştikçe server fiyatları da değişir. Bu nedenle server satın almadan önce bütçenizi belirlemeli ve bütçeniz dahilinde en gelişmiş cihazı satın almalısınız.

Sunucu Aksesuarları

Sunucuları kurmak ve sorunsuz bir şekilde çalıştırmak için bazı araçlara ve aksesuarlara ihtiyacınız olacaktır. Örneğin vida pul, cıvatanın rahat bir şekilde gevşemesini sağlar ve hasar olasılığını düşürür. Formrack F220Vsp20 ürünü buna örnek olarak gösterilebilir. Bu ürünün bir diğer adı ise pul başlı vida olarak bilinir.

Sunucu aksesuarları arasında bir diğeri ise 6’lı priz olarak bilinir. Bu cihazlar için birden fazla priz gerekeceği için 6’lı priz satın alabilirsiniz. Bu prizlere soğutucular, monitörler veya diğer elemanlar takılarak güç akışı sağlanabilir. Elbi 6’lı grup priz bu ürün için en iyi örnektir.

Sunucu ve Aksesuar Seçimi Nasıl Olmalı?

Server satın alırken dikkat etmeniz gereken birtakım durumlar bulunur. Öncelikle satın alma amacınızı ve bütçenizi belirlemeniz gerekir. Amacınıza uygun olan özelliklerin bulunduğu serverları bütçeniz dahilinde satın aldığınızda kusursuz bir alışveriş yapmış olursunuz. Ayrıca sırf ucuz diye düşük özelliklere sahip olan bir ürünü satın almak ihtiyaçlarınızın karşılanamaması ile sonuçlanabilir.

Sunucunuz için araç veya aksesuar satın alırken doğru ürünleri tercih etmelisiniz. Örneğin keystone jack satın alacaksanız sunucunuz ile uyumlu olup olmadığına dikkat etmelisiniz. Duvar tipi kabinnet ise sunucu elemanlarının bir arada bulunmasını sağlayan ürünlerdir. Bu ürünler de elemanların kolaylıkla sığacağı ebatlarda satın alınmalıdır. 

Sunucu ve Aksesuar Fiyatları

Sunucu ve aksesuar fiyatları birbirinden farklıdır. Bu farklılığın nedeni her sunucu ve aksesuarın farklı özelliklere ve kaliteye sahip olmasından kaynaklanır. Bu nedenle sunucu ve aksesuar fiyatları hakkında net bir bilgi vermek ne yazık ki mümkün değildir. Ancak sunucu fiyatları ile alakalı bir ortalama değer verecek olursak, bu ürünlerin 14.000 TL’den başlayarak 50.000 TL’ye kadar çıktığını söyleyebiliriz.

Sunucu aksesuarları

ise genellikle sunuculara göre çok daha ucuzdur. Ancak bu ürünler de farklı değişkenlere bağlı olarak fiyatlandırıldığı için net bir fiyat bilgisi verilemez. Net fiyat alabilmek için öncelikle beklentilerinize ve amacınıza karar vermeniz gerekir.

Sizler de sunuculardan sfp modül ürünlerine kadar birçok kategorideki ürüne göz atmak ve uygun fiyatlarla satın almak istiyorsanız, aZall web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 

Marka
Mağaza
Fiyat

 – 

  • 28895
  • 86185.4