Güvenli ve Kaliteli Mama Sandalyesi Modelleri

Mama sandalyesini bebeğiniz oturmaya başladığı zamandan ek gıdaya geçtiği süreçte yani beş altı ay itibari ile kullanma başlayabilirsiniz. Bebek mama sandalyesi anne için çok büyük kolaylık sağlar, bebek için ise konfor sağlar.
Bebeğin oturma şekline göre farklı açılarda ayarlanabilir özelliği ile bebeklerin beslenmesi oldukça rahat olur. Ayarlanabilir kemer bandı ile de bebeğiniz güvenli bir şekilde oturur. Güvenlik kemeri sayesinde bebeğin mama sandalyesinden kayıp düşmesi önlenir.

Mama sandalyesi genellikle bebek dik oturduğu zaman yani 10 aylık olduğu zamanlarda kullanılmaya başlanır. Mama sandalyesi kullanan ebeveynlerin çocukları daha mutlu daha özgür ve daha başarılı şekilde beslenme alışkanlığı kazanır.
Çocuk annesinin mama sandalyesinin tablasına koyduğu besinleri ilk önce eline alır, tanımaya çalışır ve ağzına götürerek yemeye çalışır. Hatta yiyecekleri zaman zaman döker ve saçına yüzüne sürerek kendince oyun da oynayarak keşfetmeye başlar. Daha sonraki zamanlarda yavaş yavaş çatal ve kaşık kullanarak beslenmesini kendi kendine yapar. Bu noktada farklı mama sandalyesi çeşitleri kullanım alanı bakımından işlevsellik sağlar.

2021 Mama Sandalyesi Modelleri

Mama sandalye modelleri her bütçeye uygun farklı model ve yapıdadır. Örneğin uzun süre kullanma düşüncesiyle alınan mama sandalyeleri genellikle koltuk rahatlığında büyük ve çok fonksiyoneldir. Bu mama sandalyelerinin önündeki tabla kısmı çıkartılarak yüksekliği de ayarlanarak çocuk koltuğu gibi kullanılmaktadır. Bu tip mama sandalyesi çocuk 36 aylık olana kadar kullanılabilir. Portatif mama sandalyeleri, sallanan mama sandalyeleri, ahşap mama sandalyeleri, salıncaklı mama sandalyeleri en çok tercih edilen mama sandalyesi modelleridir.

Portatif Mama Sandalyesi

Ev içi olduğu gibi ev dışında da beslenme ve farklı aktiviteler yaptırılırken çocuklara rahatlıkla kullanılan mama sandalyesi portatif mama sandalyesidir. Kolaylıkla katlanıp bir yerden bir yere taşınabilen mama sandalyeleri kolay temizlenen az yer kaplayan bu portatif mama sandalyeleri ebeveynlerin çok tercih ettiği modellerdir. Kaymayı önleyen ayak uçları sayesinde bahçe balkon gibi ortamlarda da kullanılmaktadır. Genellikle iki aşamalı oturumu olan bu mama sandalyesi çıkarılan ön tepsisi sayesinde koltuk gibi de kullanılabilir.

Sallanan Mama Sandalyesi

Sallanan mama sandalyeleri demonte bir ürün olarak satın alınır ve tıpkı bir puzzle birleştir gibi kılavuzda anlatıldığı doğrultuda birleştirilerek kurulur. Çivi vida ya da alet gerektirmeden kurulabilir. Kurulumu kolay ve keyiflidir. Genelde kayın ve gürgen gibi ahşap malzemeden üretilip, farklı renklere boyanmış bir üründür. Ürün boyasında sağlığa zararsız ağır metal içermeyen boya kullanılır. Farklı renk ve desenlerde yumuşacık minderi sayesinde oldukça konforlu oturum sağlanır. Maksimum 40 kg taşıma kapasitesiyle 2 ve 6 yaş arasındaki çocuklar kullanabilir. Önündeki tepsisi çıkartılarak çocuk odalarında sallanan sandalye görevi de görür.

Ahşap Mama Sandalyeleri

Ahşap mama sandalyeleri genellikle en sağlam en kaliteli malzeme olan 1. kalite gürgen ya da kayın ağacından imal edilmektedir. Klasik mobilya görüntüsünde olduğu için ayrıca gerçek ağaç malzemeden üretildiği için pek çok ebeveyn tarafından tercih edilen mama sandalyesi modelidir. Ayrıca geçmişten günümüze hiç modası geçmez çünkü şık bir görüntüye sahiptir. Katlanan yapısıyla da evde balkonda bahçede kullanılır. Oval kenar yapıları sayesinde çok konforludur, çocuklar için güvenli kullanım sağlar.

En Ucuz Mama Sandalyeleri

Mama sandalyeleri modellerinde esasında hem konforlu hem sağlıklı hem ergonomik hem ekonomik bir seçim olanı sunar sitemiz, sizlere. Aradığınız tüm mama sandalye çeşitlerini sitemizden bulabilirsiniz. Her bütçeye uygun mama sandalyeleri pek çok seçenekle sitemizde yer almaktadır. Mama sandalyesi fiyatları marka ve modele göre farklılık gösterir. Sitemizde yer alan çok tercih edilen mama sandalyelerinden bahsedeyim.

Chıcco Mama Sandalyesi

Ek gıdaya geçilen süreçte hem annenin hem de bebeğin beslenmesini kolaylaştıran Chicco mama sandalyeleri pek çok çeşidi ve farklı modelleri ile en çok tercih edilen mama sandalyesi markasıdır. Rahatlığa ve konfora çok önem veren Chicco markası bebeğin kendi kendine yemeğini yemesine imkân verir, erken yaşta sofra da ailesiyle yemek yeme alışkanlığını kazandırır.
Konforlu tasarımı ile bebeğiniz rahat güvenli bir şekilde oturarak yemeğini yer hatta sandalyenin önündeki tepsi üzerinde çeşitli aktiviteler, oyunlarda oynayabilir. Chicco mama sandalyesinin kılıfı da çıkarılıp yıkanabilir, tepsisi de çıkarılıp bulaşık makinasında yıkanabilir.
Chicco mama sandalyesinde bunan 5 nokta emniyet kemeri sayesinde çocuğunuz güvendedir. Katlanabilir olduğu için istenilen alana kolayca taşınır. Mama sandalyesinin boyu istenilen yüksekte ayarlanabilir.
Chicco portatif mama sandalyeleri pratik tasarımı ile çok tercih edilen bir modeldir. Genellikle evi küçük olan ebeveynler ya da sık seyahat eden ebeveynlerin tercih ettiği bu mama sandalyeleri oldukça konforlu ve sağlam yapıdadır.

Pilsan Mama Sandalyesi

Pilsan mama sandalyesi hafif ve sağlam materyallerin birleştirilmesiyle yapılmış bir üründür. Bu mama sandalyesi 6 aylık bebekten 36 aylık çocuğa kadar uzun süre rahatlıkla kullanılabilir. Çıkarılabilen ergonomik tepsinin üzerinde biberon ya da bardak koyma bölümü bulunmaktadır.
Üç noktalı emniyet kemeri sayesinde çocuğun mama sandalyesi üstünde güvenle oturması amaçlanmıştır. Pilsan mama sandalyesinin çocuk taşıma kapasitesi 40 kilogramdır. De monte olarak saklanabilir ya da başka bir mekâna götürülebilir. Kaygan zeminlerde güvenli duruş sağlamak için çapraz ayak bağlantı sistemi vardır. Hiçbir kanserojen madde içermeyip çocuk sağlığına uygun malzemeden üretilmiştir. Çeşitli renklerde tasarlanan pilsan mama sandalyeleri pek çok ebeveynin tercih ettiği markadır.

Kraft Mama Sandalyesi

Ek gıda ile beslenme zamanı gelmiş bebeklerin güvenli ve konforlu beslenmesi için bir yaşından itibaren kendi kendilerine beslenen çocuklar için tasarlanmıştır. Kraft mama sandalyeleri en çok tercih edilen markalar arasında yer alır.
Bebek sahibi ebeveynler için mama sandalyesi en önemli en çok kullanılan en kullanışlı bebek eşyasıdır. Kraft mama sandalyeleri kaliteli ve güvenilir olduğu için çok tercih edilen bir markadır. Oturma bölümü yumuşak malzemeden yapılmıştır ve bebekler için yatar pozisyona ayarlanabilen sırt ölümü ile rahat kullanım sağlamaktadır. Hatta bebekler çok rahat etiği için mama sandalyesinde uykuya dalar. Kolay katlanıp açıldığı için her ortama taşınıp kullanılabilir. Mama sandalyesinin önündeki tepsi çıkartılıp yıkanabilir, hatta bulaşık makinasında bile yıkanabilir.

Joie Mama Sandalyesi

Joie Mama Sandalyesi hareketli bebeklere sahip ebeveynlerin en çok tercih ettiği mama sandalyesidir. Sallanmayan sağlam yapısı ile ve geniş ayakları sayesinde asla devrilmeyen en kullanışlı mama sandalyesidir. Ön tarafında bulunan tekerlekleri sayesinde istenilen alana doğru rahatlıkla taşınabilir.
Mama sandalyesinin tepsisi üç bölümden oluşmaktadır. En üstteki saydam bölüm bulaşık makinasında rahatlıkla yıkanarak temizliği sağlanabilir. Mama sandalyesinin tepsisi bebeğin büyüklüğüne göre ayarlanır. Tepsi yerinden çıkarıldığından dolayı kolayca muhafaza edilebilir.

Joie marka mama sandalyesi oturma bölümü geriye doğru üç kademe yatırılabilir. Bu sayede birinci kademede dik oturamayan bebekler yatış pozisyonu ile çok rahat eder. Hatta zaman zaman bebekler mama sandalyesinde uyuyabilirler. Mama sandalyesinin emniyet kemeri beş noktadan bebeği kavrayarak güvenliğini sağlar.
En fazla 15 kilograma kadar olan bebekler kullanabilir. Avrupa standardına uyumlu olarak arka ayakları sabit olduğu için kesinlikle devrilmez. Mama sandalyesinin ana bölümleri ve oturum yeri uyumlu şekilde tasarlanır. Kız ve erkek bebekler için farklı renk ve desenlerde üretilmiştir. Joie mama sandalyeleri fiyatı uygun ve kalitesi yüksek bir mama sandalyesi markasıdır.

Stokke Mama Sandalyesi

6 aylık bebeklerden başlayarak 3 yaşına gelen çocuklar için tasarlanmış mama sandalyesi markasıdır. Kısa zamanda hiçbir alet gerektirmeden kurulumu yapılan bacakları ahşap, oturum kısmı plastik kaplamadan oluşmuştur. Kullanacak çocuğun bacak uzunluğuna göre ayak koyma yeri ayarlanabilir.
Stokke marka mama sandalyesi kolayca silinerek temizlenir, tepsisi bulaşık makinesinde yıkanabilir. Beş noktalı kemer sistemi sayesinde bebekler rahat ve konforlu oturur. Stokke mama sandalyesi hafif ve pratikliği sayesinde kolay taşınarak her ortamda kullanılabilir.
Tek bir hareketle katlanıp açılabilir ve çok az yer kaplar. Mama sandalyesinin tepsisi çıkartılarak arkaya takılır. Mama sandalyesinde oturum bölümü bebeklerin narin tenine zarar vermeyecek yumuşak malzemeden üretilmiştir ve üç pozisyonda kullanılmaktadır. Bu bölüm rahatlıkla silinerek temizlenebilir.

Mama Sandalyeleri Hakkında Sık Sorulan Sorular Mama sandalyesi alırken nelere dikkat edilmelidir?

• Emniyet kemeri var mı? Emniyet kemeri kolay kullanılıyor mu bebeğin can güvenliği için dikkat edilmesi gereken en önemli unsurdur.
• Mama sandalyesinin yükseklik ayarının olması gerekir.
• Mama sandalyesinin rahat temizlenebilir nitelikte olması gerekir.
• Katlanabilir ve kolay taşınabilir özelliğinin olması gerekir.
• Ayarlanabilir sırt desteği ve ayak koyma yerinin olması gerekir.
• Mama sandalyesinin tepsisinin çıkarılabilir, ayarlanabilir olması gerekir.

Mama sandalyesi kullanırken nelere dikkat edilmelidir?

• Mama sandalyesini TV karşısına koyarsanız çocuğunuz TV izlerken kontrolsüz beslenmeye alışır. Dolayısıyla çocuklara yemek alışkanlığını kazandırırken TV’u bir araç olarak kullanmamalısınız.
• Mama sandalyesinde yiyecek ve içecekler kırılmaz tabak ve bardağa konulursa çok güvenli olur.
• Farklı yiyecekleri farklı tabaklara koyarak çocuğunuzun değişik lezzetlerin farkına varması sağlayabilirsiniz.
• Mama sandalyesinde bebek oturtulduğu zaman emniyet kemeri hemen takılmalıdır.
• Mama sandalyesinin sırt pozisyonu bebeğin yaşına ve konforuna uygun olarak ayarlanmalıdır.
• Mama sandalyesi her kullanımdan sonra temizlenmelidir.
• Bebeğinize yemeğini yedirirken yiyeceğin adını ve rengini de söylerseniz bebeğin algısını da geliştirmeye yardımcı olur.

Bebek mama sandalyesi ne zamandan kullanılmaya başlanmalıdır?

Bebek mama sandalyeleri beş ya da altı ay itibari ile bebek ek gıdaya geçtiği zaman kullanılmaya başlanır. Bebekler bağımsız olarak beslenme alışkanlıklarını mama sandalyesi sayesinde çok rahat öğrenirler.
Mama sandalyesi fiyatları nelerdir?
Mama sandalyesi fiyatları tercih ettiğiniz marka ve modele göre değişiklik göstermek ile beraber sitemizden birçok modele uygun fiyatlarıyla ulaşabilirsiniz.

En çok tercih edilen mama sandalyesi markaları nelerdir?

Mama sandalyesi satın alınırken en çok tercih edilen markalar Chicco, Pilsan, Kraft, Stokke ve Joie marka mama sandalyeleridir. Bu markaların her türlü modeline sitemiz üzerinden temin edebilirsiniz.
İndirimli mama sandalyeleri nelerdir?
Sitemiz üzerindeki mama sandalyesi kategorisini inceleyerek indirimli mama sandalyeleri hakkında bilgi edinebilirsiniz. Detaylı incelemeyi yaparak en uygun fiyata en kaliteli mama sandalyesini satın alabilirsiniz.

Mama Sandalyesi Modelleri

Kazancınız 20%
152.88 TL 122.30 TL
Kazancınız 6%
570.82 TL 534.60 TL
Kazancınız 2%
410.17 TL 400.28 TL
Kazancınız 20%
152.88 TL 122.30 TL
Kazancınız 33%
440.00 TL 293.25 TL
Kazancınız 20%
152.88 TL 122.30 TL
Kazancınız 33%
440.00 TL 293.25 TL
Kazancınız 20%
152.88 TL 122.30 TL
Kazancınız 20%
152.88 TL 122.30 TL
Kazancınız 33%
150.00 TL 99.99 TL
Kazancınız 33%
440.00 TL 293.25 TL
Kazancınız 6%
570.82 TL 534.60 TL
Kazancınız 10%
6,827.50 TL 6,146.89 TL
Kazancınız 19%
879.05 TL 709.82 TL
Kazancınız 17%
1,658.40 TL 1,379.07 TL
Kazancınız 19%
879.05 TL 709.82 TL
Kazancınız 18%
4,338.00 TL 3,558.48 TL
Kazancınız 13%
209.70 TL 182.90 TL
Kazancınız 20%
96.15 TL 76.92 TL
Kazancınız 20%
152.88 TL 122.30 TL
Kazancınız 12%
475.20 TL 416.74 TL
Daha fazla göster
Marka
    Tümünü göster (11)
Taşıma Kapasitesi
Yaş Grubu
Fiyat

 – 

  • 76.92
  • 6146.9