SAÇLARIN SIRRI: ŞEKİLLENDİRME VE KADIN BAKIM ÜRÜNLERİ 

Her zaman özenli ve bakımlı görünmek isteyen kadınların sıklıkla tercih ettiği saç şekillendirme ve kadın bakım ürünleri seçerken dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Düzleştirmek için saç düzleştirici, dalgalı ama iddialı görünmek için saç tost maşası, kıvırcık ama düzenli ve muazzam görüntü için ise saç kıvırcıklaştırıcı saç maşası. Hepsinin amacı, sıcaklık derecesi ve kullanım şekli farklıdır. İnce bukleler elde etmek için ince uçlu, kalın ve daha doğal bukleler için ise kalın uçlu saç kıvırcıklaştırıcı saç maşası kullanmak gerekir. 

Dümdüz ve asil duran saçlar için tercih edilecek saç düzleştiricisi ve diğer saç şekillendiriciler yüksek ısıda uzun süre kullanıldığında saçları kırar ve yıpratır. Bu sebeple sadece saç kurutma makinesi kullanılsa dahi kullanım öncesi saç bakım ürünleri kullanılmalı. 

 

Saç Kurutma Makinesi ve Saç Şekillendiriciler Tercih Ederken Nelere Dikkat Edilmeli? 

Saç kurutma makinesi günlük hayatta en fazla kullanılan elektronik aletlerden biri. Bu sebeple doğru şekilde seçilmesi ve doğru kullanımı oldukça önemli. Yanlış ve kalitesiz seçilen saç kurutma makinesi saçlara ciddi zararlar verebilir. Saçları kısa vadede dökebilir, kırabilir ve hatta sağlıksız bir hale getirebilir. 

Saç kurutma makinesi seçiminde aşağıda verilenlere dikkat edilmelidir.

 • Watt gücüne dikkat edilmeli 
 • Saç kurutma makinesi ile fön makinesi arasındaki farklar bilinmeli 
 • Hafif ama güçlü ve kullanışlı olmalı
 • Farklı hız ve sıcaklık ayarına sahip olmalı 
 • Soğuk üflemeye sahip olmalı
 • Aparatları olmalı. Kıvırcık ve dalgalı saçlar yaparken kullanılabilir. 
 • İyon özelliğe sahip olanlar tercih sebebi. Kuruturken oluşan kabarmayı önler. 
 • Filtre kapağı kalitesi önemli. Kapak kaliteli ise uzun ömürlü kullanım sağlar. 
 • Bozulma ya da arıza sırasında servis ile irtibata geçilebilecek markalar tercih edilmeli. 

 

Saç Maşası ve Saç Tost Maşası Nasıl Kullanılır? 

Saç maşası ve saç tost maşası kullanmadan önce saçlar saç kurutma makinesiile iyice kurutulmalıdır. Çünkü ıslak saça yüksek sıcaklık uygulamak saçlar için travmatik olur. Kırılmalara ve hatta dökülmelere sebep olur. Saçları oldukça sağlıklı tutmak ve harika bukleler elde etmek doğru saç maşası kullanımı da oldukça önemlidir. Her gün kullanımı tavsiye edilmeyen yüksek ısı uygulayan bu ürünler öncesinde saçları korumak adına kullanılacak saç bakım yağları ve bakım ürünleri uzun dönemde görülecek hasarı en aza indirebilir. 

Doğru boyutta saç maşası kullanmak yapılan buklelerin uzun süre dayanmasını sağlar. Mümkünse en düşük sıcaklıkta hatta 180-200 derecelerde saç maşası kullanmak gerekir. Soğuduktan sonra taranıp günlük kullanım haline gelen bukleleri daha da sabit tutmak için sabitleştirici sprey kullanılabilir. 

Saç tost maşası kullanırken saçları çektirmeye gerek yoktur. Baskı uygulandığı takdirde gayet hoş görüntüye sahip olunabilir. 

 

Saç Maşası Modelleri 

Söz konusu saç maşası olduğunda saç yapısını iyi bilmek gerekir. Kalın telli saçlar için daha kalın maşalar kullanmak gerekir. Maşaların kalınlığı 9 mm ile 50 mm arasında değişir. İdeal olan saç maşası 19 mm, 32 mm, 38 mm olanlardır. İlk defa kullanılacaksa 25 mm ile başlamak iş görür. Her saç tipinde kolaylıkla kullanılabilen saç maşası, fırçalandıktan sonra doğal görünen bukleler elde etmek için idealdir. Uzun saç maşası kullanmak kıvrımların gevşemesine sebep olur. Daha doğal dalgalar istenirse kalın ve uzun saç maşası kullanılabilir. Yoğun dalga istemeyenler için idealdir.

Her kadın saçları göz alıcı olsun ister; şekillendirici kadın bakım ürünleri, saç maşası, saç düzleştirici, saç tost maşası, saç kurutma makinesi gibi ürünlerle göz kamaştırmak artık sizin elinizde. Her saç tipine uygun modeller aZall’la bir tık uzağınızda. Saç şekillendirici kategorisinde bulunan onlarca ürüne uygun fiyatlarla sahip olabilir, kapınıza kadar gelmesini sağlayabilirsiniz. Sağlıklı ve güzel saçlar için…

Raks Jade 1000 W Saç Kurutma Makinası, Renk : Lila
Kazancınız 8%
109.25 TL 100.51 TL
Mona Saç Kurutma Makinesi D_8698758221772
Kazancınız 25%
200.20 TL 150.50 TL
Lucia Saç Kurutma Makinesi Dn 7031
Kazancınız 17%
199.99 TL 165.65 TL
Sf1517 Pretty Pink Saç Düzleştirici
Kazancınız 11%
370.70 TL 330.30 TL
Raks Eva Otel Tipi 1600 W Saç Kurutma Makinesi, Renk : Beyaz
Kazancınız 5%
198.00 TL 188.10 TL
Professional Saç Düzleştirici Hk-542
Kazancınız 9%
150.00 TL 136.00 TL
Cvs DN 7410 Saç Tost Maşası, Renk : Kırmızı
Kazancınız 6%
132.00 TL 124.08 TL
DN 7011 Nilüfer Gold Saç Kurutma Makinesi, Renk : Beyaz
Kazancınız 11%
315.90 TL 279.90 TL
Dora Saç Kurutma Makinesi 1000w
Kazancınız 20%
150.50 TL 120.20 TL
Elisa Saç Kurutma Makinası, Renk : Beyaz
Kazancınız 22%
245.45 TL 190.90 TL
Daha fazla göster
Marka
  Tümünü göster (29)
Hız Ayarı
Fiyat

 – 

 • 94.81
 • 2499