2021 Makyaj Ürünleriyle Güzelliğinize Güzellik Katın 

Kadınlar var olan güzelliklerine güzellik katmak için, kendilerini daha iyi hissedebilmek için, bazen de profesyonel olarak yaptıkları mesleklerden dolayı makyaj yapmayı tercih ederler. Bakımlı ve kendilerini daha iyi hissetmek için yapılan makyaj, günümüzde sürekli kendini yenileyen bir yapıya sahiptir ve kozmetik ürünleri arasında önemli bir yerdedir. 

Makyaj Malzemeleri 

Makyaj malzemeleri, belki de sayılamayacak kadar fazladır ve cilt tiplerine göre, uygulanacak bölgelere göre farklılık göstermektedir. Cilt tipine göre seçilecek olan makyaj ürünlerinin kullanıcının yaşına uygun olması ayrı bir önem arz etmektedir. 

Makyaj ürünleri; yüz için olanlar, göz için olanlar, yanak ve dudak için olanlar, tırnaklar için olanlar diye kategorize edilirken bir yandan da alt kategorilerde makyaj seti, makyaj temizleyicileri ve makyaj fırça- aksesuarları kategorileri mevcuttur. 

Yüz İçin Olan Makyaj Malzemeleri 

Yüz için olan makyaj malzemeleri kısmında ürünlerimiz arasında fondöten, pudra, kapatıcı ve makyaj bazı yer almaktadır. Bu ürünler makyaja başlamadan önce hem cildinizin rengini eşitler hem de kapatmak istediğiniz kusurlarınız varsa eğer sivilce izleri olsun, geniş gözenek sorunlarınız olsun kusurlarınızı kapatmada sizlere yardımcı olur. Fondötenler birçok şekilde kendini göstermekte. Pudra, likit ve krem formları bulunmaktadır. Değişik formlarda kendini gösteren fondöten, herkesin bütçesine uygun şekilde vardır. Uygun fiyatlı fondöten markaları da herkesin bütçesine uygun olacak şekilde satışa sunulmaktadır. Bu markalar arasında MaybellineLorealRimmel London ve daha fazla makyaj markaları sayılabilir. 

Gözlerinizin Güzelliğini Ortaya Çıkartın  

Göz için olan makyaj malzemelerinde çeşitlilik çok fazladır. İyi bir göz makyajı her kadının bakışlarını daha da ışıltılı göstermek için başvurduğu yollardan biridir. Göz makyajı ürünleri arasında da maskara, eyeliner, göz farı, göz kalemi, kaş kalemi yer almaktadır. Bu ürünler arasında da uygun fiyatlı makyaj malzemeleri ve markaları bulunmaktadır.  

Dikkat Çekici ve Rengarenk Dudaklar İle Gecenin Gözdesi Siz Olun  

Dudaklar için üretilen makyaj malzemeleri arasında da rujlar, dudak parlatıcıları ve dudak kalemleri yerini almaktadır. Her kombine uyacak şekilde her renkten, tondan olan rujlar her bütçeye uygun olacak şekilde kullanıcılara sunulmuştur. En ucuz ruj fiyatları her kullanıcıya uygun şekilde sunulurken bunun yanında da kalıcılık açısından kullanışlılık sağlamaktadır. 

Her Konsepte Uygun Makyaj Setleri 

Doğru makyaj seçimi var olan güzelliği öne çıkarmak için her zaman kadınların tercihi olmakta ve bu özel ânlarda yanınızda bulunmasını istediğiniz bazı makyaj malzemeleri illa ki olacaktır. Bu yüzden her konsepte uygun olacak şekilde çeşitli markalar tarafından tasarlanan makyaj seti, değişik ve her türlü ortama uyum sağlamak amacıyla ihtiyaç duyulan tüm makyaj ürünlerinin bir araya getirildiği setler yapmaktadırlar. Üstelik en iyi kozmetik markaları bazen özel günleriniz için makyaj seti fiyatları kapsamında en ucuz makyaj seti alabilme olanağını da fiyatlarda indirim yaparak sizlere sunmaktadır. 

Makyaj Hakkında Sorulan Sık Sorular 

Makyaj Malzemeleri Nelerden Oluşur? 

Kozmetik markaları makyaj yapmayı seven kişilerin beklentileri her zaman değiştiği için her zaman kendilerini yenilemeye çalışırlar. Makyaj malzemeleri ten, göz, dudak ve kaş kategorileri olarak adlandırılırken her kategori de kendi içinde alt başlıklara ayrılmaktadır. Ten makyajında fondöten, kapatıcı ve pudra yer alır. Göz makyajında ise göz farı, göz kalemi, maskara ve daha birçok ürün bulunmaktadır. Dudak makyajı kategorisinde ise rujlar, dudak parlatıcıları ve dudak kalemleri bulunmakta. 

Makyaj Hangi Sırayla Yapılmalıdır? 

Öncelikle cildinizi nemlendirmeniz gerekir. Bu yüzden de cilt tipinize uygun nemlendirici kullanmalısınız. Daha sonrasında fondöten sürmeden önce makyaj bazı kullanmanız gerekir. Bu ilerleyen aşamalarda fondötenin teninizde rengi eşitleyebilmesi için önemlidir. Daha sonrasında da göz farını kullanabilirsiniz. Fondöten sırası da bu aşamada gerçekleşir. Ten renginize ve cilt tipinize uygun ürünü bulduktan sonra ten ürünleriyle makyajınıza devam edebilirsiniz. 

Porselen Makyaj Ne Demektir? 

Porselen makyaj isminden belli olduğu üzere porselen bebeklerin pürüzsüz ten görünümünün makyaja uygulanmış hâlidir. Porselen makyaj uygulanırken kapatıcılığı yüksek olan fondötenler tercih edilir. Yüz hatlarının daha belirgin ve daha aydınlık görünmesi için de aydınlatıcılardan ve kapatıcılardan yardım alınır. 

Günlük Makyaj Nasıl Yapılır? 

Günlük makyajda genellikle doğallık ve sadelik tercih edilir. Bu yüzden günlük makyaj tercihi her kadın için farklı olsa da yoğun göz farlarından ve dudak makyajları pek tercih edilmez. Onun yerine daha doğal görünüm veren fondötenler veya BB krem, allık, maskara tercih edilen makyaj malzemeleri arasındadır. 

Makyaj Ürünlerini Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir? 

İlk dikkat edilecek husus ihtiyaçlarınız doğrultusunda hareket etmeniz olacaktır. Bunun dışında eğer alerji gibi sağlık sorunlarınız mevcutsa alacağınız makyaj malzemelerinin içeriklerini öğrenmeniz sizin için faydalı olacaktır. Makyaj ürünleri kullanırken ürün talimatlarına uymanız ve makyajınızı temizlerken de kendinize uygun olacak makyaj temizleme ürünlerini seçmeniz cildinizi daha ışıltılı gösterecektir. 

Cilt Tipine Uygun Makyaj Malzemesi Seçimi Nasıl Olmalıdır? 

Cilt tipine uygun malzeme seçiminde tenimize sürdüğümüz fondöten, kapatıcı, BB ve CC krem gibi yüzün tamamına sürülen ve gün boyu yüzümüzde kalan ürünlerde cilt tipimizi bilmek her zaman daha iyi olacaktır. Kuru ciltler nemlendirici özelliği taşıyan ürünleri tercih etmesi gerekirken, yağlı ve karma ciltler, cildin gün içerisinde yağlanmasını önleyecek cilt ürünlerini tercih etmelidir. 

 

Kazancınız 74%
50.00 TL 13.16 TL
Kazancınız 48%
49.90 TL 25.90 TL
Kazancınız 10%
Promosyon
69.90 TL 62.91 TL
Kazancınız 35%
40.00 TL 25.90 TL
Kazancınız 10%
Promosyon
75.00 TL 67.50 TL
Kazancınız 10%
Promosyon
85.00 TL 71.10 TL
Kazancınız 10%
Promosyon
75.00 TL 67.50 TL
Kazancınız 10%
Promosyon
79.00 TL 71.10 TL
Kazancınız 10%
Promosyon
360.00 TL 301.50 TL
Kazancınız 10%
Promosyon
72.90 TL 65.61 TL
Daha fazla göster
Marka
    Tümünü göster (100)
Cinsiyet
Renk
    Tümünü göster (100)
Mağaza
    Tümünü göster (58)
Fiyat

 – 

  • 10.88
  • 1165