0 850 241 81 81 Türkiye'nin 81 İlindeyiz!

EŞSİZ MODELLER VE RENKLER İLE NEVRESİM TAKIMI 

Günün ortalama 8 saatini uykuda geçiren insanlar olarak rahat nevresim takımı üzerinde sağlıklı ve deliksiz bir uyku hepimizin tercihi. Uyku konforunu iyileştiren bazı detayların başında nevresim takımı ve yastık seçimi gelir. Seçilen nevresim takımı modeli ve kumaş türü istenilen konforu karşılarsa bebek gibi uyumak mümkün. Doğru seçilen tek kişilik nevresim takımı ile uyku keyfini ikiye katlamak elbette kaçınılmaz.

Çift kişilik nevresim takımı çok çeşitli ve birçok kalitede olabilir. Kaliteyi belirleyen başlıca durumlar, ürün imal edilirken kullanılan hammadde, ürün dokuma sıklığı ve boya kalitesidir. Nevresim takımı fiyatları da bu kalite standartlarına göre elbet değişir. Siz de aZall internet mağazasını ziyaret ederek en uygun nevresim takımı fiyatları seçeneklerinden yararlanabilirsiniz.

Nevresim Takımı Modellerinde Dokuma Sıklığı Neyi İfade Eder? 

Nevresim takımı dokuma sıklığı, santimetrekarede kullanılan tel sayısını ifade eder. Genellikle 52 tel ile 62 tel arasında kullanılır. Percale nevresim takımı ise, sık dokunmuş nevresim takımı modelidir. Santimetrekarede 70 telden 80 tele kadar olan ürün grubudur. 

Daha Kaliteli Nevresim Takımı Yüksek İplik Sayısına Mı Sahiptir? 

1000-1500 iplik sayısına sahip bile olsa kullanılan hammadde kaliteli değilse nevresim takımı kaliteli olmaz. Uzmanlara göre, 500 iplik sayısını geçen nevresim takımı sentetik bitişe sahip olduğu düşünülüyor. Bu sebeple nevresim takımı seçerken hammadde ve konfor göz önüne alınmalı, iplik sayısına pek de dikkat edilmemelidir. 

Nevresim Takımı Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli? 

 1. Hangi mevsim kullanılacağını göz önünde bulundurarak nevresim takımı tercihi yapılmalıdır. 

Tüm yıl kullanılacak nevresim takımı kumaş türünde jersey, mikro fiber ve renforce kumaş türleri tercih edilir. 

Yaz günleri için seçilen nevresim takımı kumaş türü ise gofre kumaş, saten ve perkal kumaş türleridir. 

Kışın kullanılması önerilen kumaş türleri ise; renforce kumaş gibi bir dokumaya sahip olan biber kumaşından nevresim takımı tercih edilebilir. Bunun yanı sıra flanel kumaş türü de tercih edilebilir. 

 1. Nevresim takımı seçilirken kumaş çeşidi göz önüne alınmalı ve nefes alabilen pamuklu kumaşlar tercih edilmelidir. 
 2. Yatak ölçüsüne dikkat edilmeli, küçük ya da büyük nevresim takımı kullanılmamalıdır. 
 3. Lastikli çarşaf kullanmak özellikle çift kişilik nevresim takımı seçiminde oldukça önemlidir. 
 4. Yatak odası ile uyumlu, zevkli bir nevresim takımı tercih edilmelidir. 

Nevresim Takımı Nasıl Yıkanmalı? 

Yeni alınan nevresim takımı kullanılmadan önce 1 kere mutlaka yıkanmalıdır. Böylelikle nevresim takımı üretilirken üzerine yapışan tozlar ve alıcılara daha güzel gelmesi için kullanılan kumaş koruyucular temizlenir. 

Kullanılacak deterjan önemlidir. Her 7-10 gün arasında değiştirilmesi gereken nevresim takımı üzerinde ter, vücut sıvıları ve ölü deri hücreleri bulunur. Bu sebeple hijyenik olması açısından en az 30 derecede yıkanması gerekir. Beyaz ya da açık renkli kumaşlardan üretilen nevresim takımı modelleri için ise derece 60’a kadar çıkarılabilir. 

Nevresim takımı makineiçerisine konulurken ters çevirerek konulmalıdır. Makineye koymadan önce nevresimleri katlayarak koymak formunu korumasına da yardımcı olur.

Nevresim takımı başka ürünler ile birlikte yıkanmamalıdır. İyi bir şekilde kurutulan nevresimler arzu edildiği takdirde, ütüde bulunan en yüksek sıcaklıkta ve buharlı şekilde ütülenebilir. 

Renklerinin ve modelinin sizde oluşturacağı pozitifliği hissedebileceğiniz, günün en az 8 saatini geçireceğiniz nevresim takımı modelleri için Azall’ı tercih edebilirsiniz. Seçtiğiniz nevresim takımı modelleri ile dekorasyon stilinizi ve tarzınızı daha güçlü yansıtabilirsiniz. Dilerseniz Azall internet sitesinde bulunan ev ve yaşam kategorisinden seçebileceğiniz nevresim takımı ile country, klasik ve modern tarzları siz de yakalayabilirsiniz.

Kazancınız 20%
1,050.00 TL 835.00 TL
Daha fazla göster
Marka (1)
  Tümünü göster (100)
Renk
  Tümünü göster (34)
Mağaza
Fiyat

 – 

 • 538
 • 3699.3