Temizlik Ürünleri

Ofis Temizlik Ürünleri 

 

Temizlik insan yaşamında yapılması gereken önemli ihtiyaçtır. Kişisel temizliğin önemi kadar bulunduğumuz ortamın da temiz olması gerekir. Günümüzün büyük bir bölümünü geçirdiğimiz ofisimiz de evimiz kadar temiz olmalıdır. Özellikle son zamanlarda bulunduğumuz ortamların hijyenik olması sağlık açısından dikkat edilmesi gereken önemli bir konudur. Ofisimizin hijyenik olması bizim sağlığımız için, huzurlu olmamız için, daha düzenli ortamda çalışmamız için çok çok önemlidir. Ofisimizin camları, kapıları, yerleri, mobilyaları, mutfağı, tuvaleti, lavabosu hatta masası kirden, lekeden arınmış tertemiz olmalıdır. Bunun için de ofis temizlik ürünleri kullanılır. Ofis temizlik malzemeleri kullanılacak ortam ya da yüzey cinsine göre çeşitlilik gösterir. Ofiste kullanılan iş yeri temizlik malzemeleri doğru ve sık kullanılırsa çalışma ortamında hastalık oluşturan durumlar oluşmaz, çalışanlar daha huzurlu daha mutlu daha çalışkan olurlar. Doğru ve düzenli kullanılan genel temizlik malzemeleri hem zaman tasarrufu hem de maddi tasarruf sağlar. 

 

Genel Ofis Temizliği 

 

Genel ofis temizliği için kullanılan malzemeler piyasada fiyatı markası, etki durumu ve kullanılan yüzeye göre çok çeşitlidir. Mesela mutfak için kullanılan temizlik ürünü genelde yağ çözücü özellikte olurken, tuvalet lavabo için kullanılan temizlik ürünleri çoğunlukla kireç ve pas çözücü özellikte olur. Ahşap yer parkeleri olsun, masa ya da dolap yüzeyleri için leke çıkartıcı yüzey temizlik ürünleri kullanılır ama cam aynalarda cam sil gibi ürünler kullanılır. Cam ve aynalar için kapı kolları musluk başları için yüzey dezenfektanları da kullanılır. İş yeri hijyen ürünleri için de çamaşır suları en iyi dezenfektandır. Kişisel bakım olarak el hijyeni sosyal çevremiz ve kendi sağlığımız için en önemli faktördür. El dezenfektanları da el hijyeni için en önemli ürünlerdir. El hijyeni için lavabolarda katı ya da sıvı el sabunları kullanılırken, masa başında ıslak mendil, kolonya, el dezenfektanı sıvıları en çok kullanılan ürünlerdir. 
 

İş Yeri Temizlik Malzemeleri 

 

İş yeri temizlik malzemeleri başta deterjan çeşitleri olmak üzere temizlik bezleri, cam bezleri, süngerler, mikro fiber toz alma bezleri, kovalı mop seti, çöp poşetleri ve temizlik için kullanılan plastik eldivenlerdirOfis temizlik bezleri mikrofiber bezler başta olmak üzere, kullan at bezler, toz bezleri, yer bezleri, süngerler, dokulu bezler, banyo bezleri, mutfak bezleri, kurulama bezleri gibi çeşitlerden oluşur. Ofis temizlik bezleri kullanılan yere göre farklık gösterir. 
 

Ofis Temizlik Mopları 

 

Ofis temizlik mopları genellikle kovasıyla beraber set olarak satılır. Klasik mop, sprayli mop, teleskopik mop, tekerlekle temizlik mopumikrofiber mop gibi çeşitleri mevcuttur. Bu moplar büyük marketlerden, temizlik ürünleri satan yerlerden bulunur. Her geçen gün çeşitleri değişen mop setler temizlik yapmayı kolaylaştırır. Temizlik mopları ile genellikle yer yüzeyi silinir. Bazı mob çeşitleri ile de duvar, cam silinebilir. Temizlikte kolaylık sağlayan mopların yedek fırçaları ya da yedek aparatları bulunur. Ofis yedek mopları ile mob seti yenilenmiş olur ve uzun yıllar kullanılır. 
 

Çöp Kovaları 

 

Ofis temizlik malzemeleri arasında en çok kullanılan bir diğer ürün de çöp kovaları olarak listedeki yerini almaktadır. Genellikle ayak pedalı bulunan çöp kovalarına el teması yapmadan çöpler atılır. Çöp kovalarına çöp kovası büyüklüğüne göre çöp torbaları konulur. Çöp torbalarının büyüklüğü ve rengi farklı farklıdır. Genellikle ağzı büzgülü olan çöp torbaları ofisten çıkarken çöp kovasının içinden alınarak, sokaktaki çöp konteynerine atılır. Son yıllarda kokulu olarak üretilen çöp torbaları en çok tercih edilen çeşididir. 
Son yıllarda oda kokuları markaları ve çeşitleri fazlalaşmıştır. Jel oda kokusu, sprey oda kokusu, cam oda kokusu, şekilli jel oda kokuları, hava ferahlatıcı sprey oda kokuları ve çubuk oda kokuları çeşitleri vardır. Oda kokuları ofis kokuları olarak kullanılır. Oda kokuları odanın havasını tazeler, sigara ya da bazı ağır kokuları absorbe eder. Oda kokuları genelde çiçek kokuları, sabun kokuları, meyve kokuları gibi kokulardan oluşur. Bazı oda kokusu markalarının makinaları vardır. Bu oda kokuları belirli aralıklarla bulunduğu ortama koku salar, ofislerde genellikle bu oda kokusu makinaları kullanılır. 

 

Ofis Kokuları 

 

Ofis kokuları sayesinde çalıştığımız ortamın havası tazelenir, daha güzel ve temiz kokar. Mis gibi kokan bir ortamda çalışmak ofis çalışanları için çok pozitif bir etkidir. Genelde ofislerde herhangi bir köşeye asılan ya da yüksek bir dolabı üzerine yerleştirilen ofis koku makinaları zaman ayarı yapılarak istenilen zaman aralığında kokuyu fıslatır. 250 ml’lik sprey şişesinde olan kokular, 60 gün gibi uzun süre kullanılabilir. Bu koku makinalarının fıslattığı koku ayarı bile ayarlanabilir. Makina olmasa bile bu tip oda koku spreylerini ara ara sıkarak ortamın kokusunun tazelenmesini sağlayabiliriz. Birde bambu çubuklu şişelerde oda kokuları vardır. Bunlarda ofiste çok rahat kullanılan ortama tazelik, ferahlık veren ürünlerdir. Mesela limon ve portakal çiçeği gibi meyve aroma kokulu olanlar ofise tazelik, ferahlık veren bahar havası getirir. Ofiste kullanılan ofis kokuları ofis çalışanlarının ruhunu zihnini ve vücudunu sakinleştirir, huzur vererek daha üretken olmalarını sağlar. 

 

Ofis Temizlik Ürünleri Hakkında Sık Sorulan Sorular Nelerdir? 

 

Leke çıkartıcı ürünler kullanırken nelere dikkat edilmelidir? 

 

Leke çıkartıcı ürünler çok etkili bileşenlerden oluşur. Doğru ve bilinçli kullanılırsa yan etkilerini en aza indirmek mümkündür. Eldiven kullanarak gerekli olan bölgeye yeterli ölçüde kullanılırsa doğru kullanılmış olur. Özellikle alerjik bünyeli kişiler leke çıkartıcı ürünleri kullanırken daha da dikkatli olmalıdırlar. 

 

El dezenfektanlarının ele zararı var mıdır? 

 

El dezenfektanları çok fazla kullanılırsa cilde zarar verebilir. Bazı el dezenfektanında alkol oranı çok fazladır. Böyle olunca da ciltteki yağ azalır ve cilt kuruluğu oluşur. Ciltte kurulukla birlikte ciltte kızarıklık ve soyulmalar da oluşabilir. Ciltte alerjik reaksiyonlar oluşabilir. El dezenfektanları aşırı kullanılmamalıdır ve ele düzenli olarak nemlendirici uygulanmalıdır. Elbette temizlik malzemeleri kullanılırken, eldiven kullanımı ihmal edilmemelidir.  

 

Hangi özellikte ki el dezenfektanları kullanılmalıdır? 

 

Öncelikle Sağlık Bakanlığı onaylı ürünler tercih edilmelidir. Renksiz ve kokusuz el dezenfektanları tercih edilmelidir. Toksit madde etkisi olmayan ya da en az olan ürünler kullanılmalıdır. İçinde nemlendirici ilave edilmiş el dezenfektanları kullanılmalıdır. Eğer nemlendirici özelliği bulunmazsa daha sonra nemlendirici kremler kullanılmalıdır. Cildinde egzama, çatlak, açık yara, cilt kuruluğu gibi rahatsızlığı olan kişiler el dezenfektanı kullanmamalıdır. 

 

Oda kokularında en çok tercih edilen koku aromaları nelerdir? 

 

Çok çeşitli aromalar da oda kokuları vardır. Mentollü oda kokusu, mangolu turunçlu, lavanta, bahar çiçekleri, orman esintili, vanilya, yasemin, melisa, gül, sandal ağacı kokuları oda kokularından bazılarıdır. Her markanın çok çeşitli kokusunda oda kokuları mevcuttur. 

 

Genel ofis temizliği için ofiste olması gereken malzemeler nelerdir? 

 

Yüzey temizlik deterjanı, çamaşır suları, mutfak için yağ çözücüler, banyo için kireç ve pas çözücüler,  temizlik bezleri, temizlik süngerleri, temizlik kovaları, temizlik mopları, temizlik fırçaları, cam sileceği, süpürge, kir ve leke çıkartıcı ürünler, çöp kovaları ve çöp poşetleri, eldivenler, el sabunları, el dezenfektanları gibi çok çeşitli temizlik malzemeleri ofislerde kullanılır. 

 

Ofis temizlik malzemeleri nerede muhafaza edilmelidir? 

 

Temizlik malzemelerinin muhafaza edileceği yerler, kuru ve oda sıcaklığında olmalıdır. Yiyecek ve içecek türevi maddelerle aynı yerde muhafaza edilmemelidir. Çocukların erişebileceği noktalarda tutulmamalıdırlar.  

 

 

 

Pritt wd-40 Yağ Çözücü 40-200ml
Kazancınız 13%
Promosyon
82.00 TL 71.72 TL
Bambu 3'lü Kaşık Seti
Kazancınız 38%
39.90 TL 24.90 TL
Daha fazla göster
Marka
    Tümünü göster (8)
Fiyat

 – 

  • 13.68
  • 338.58