Şampuan Çeşitleri  

Sizi mutlu hissettiren, güzelliğinize güzellik katan ve nasıl göründüğünüzü büyük ölçüde etkileyen saçlarınız, en çok bakım isteyen ve sahip olduğunuz en güzel şeydir. Her insanda farklılık gösteren saç tipleri, kendilerine has özellikleriyle özel ürünler ve özel bakımlar ister. 

Her saç şekline göre özel üretilen şampuan çeşitleri ile saçlarınıza ahenk ve doğallık katabilirsiniz. Saç özelliklerini ve saçınızın ihtiyaçlarını bilerek yapılan doğru şampuan tercihi etkisini ilk yıkamadan itibaren göstermeye başlayacaktır. Saçlarınızın güzelliği, sağlığı ve temizliği için önem arz eden şampuanlar, binlerce seçeneğin içinden doğru bir şekilde seçilmelidir. 

Saç özelliklerinize ve tipine uymayan yanlış şampuanlar beklediğiniz etkiyi gerçekleştiremez. Bu yüzden sağlıklı ve güzel saçlara sahip olmanız için saçlarınızın tipini ve kullandığınız şampuanın içeriğini mutlaka bilmelisiniz. 

En Çok Kullanılan Şampuan Çeşitleri 

Saç bakımında kullanılan şampuanlar, binlerce seçenek ile birlikte tüketiciler için sunulmaktadır. Pazarda büyük paya sahip olan ve kalitesini ilk yıkamadan itibaren belli eden şampuan çeşitleri ve uygun şampuan fiyatları ile birlikte sitemizde sizlere sunulmaktadır. Bu markalardan bazıları şunlardır; 

 • Elidor  
 • Gliss 
 • Elsev 
 • Clear 
 • Pantene 

Elidor Şampuan 

Her saçın kendi özelliklerine göre üretilen ve her ürününde aynı kaliteyi koruyan Elidor Şampuan çeşitleri sitemizde mevcuttur. Saç tipinize uygun ve doğru şekilde tercihleriniz ışığında Elidor ürünleri sizi ve saçlarınızı mutlu etmek için doğru marka olmaya yıllardır devam ediyor. Uygun fiyat ve değişmeyen kalite ile Elidor saç bakım ürünleri, müşteri memnuniyeti ve sağlıklı saçları kendisine baz alarak dünden bugüne hep sizinle olmaya devam ediyor. 

Gliss Şampuan 

Bütçe dostu fiyatları ve sunduğu kalite ile sizlere güzel saçlar vadeden Gliss şampuan çeşitleri, yıllardır yanınızda. Saç bakımında önde gelen isimlerden olan marka, şampuan çeşitliliği ile sizler için güzel bir deneyim sunuyor. Düzenli ve doğru şekilde kullanıldığı zaman muhteşem sonuçlar veren ürünlerin bulunabilirlik seviyesi de çok yüksek. Uzmanlarca detaylı ve uzun süreli testler sonrası üretilen Gliss ürünleri, tüm dünyada kullanım oranı ile bu pazarda ismini, yıllardır en tepelere yazdırıyor. 

Elsev Şampuan 

Bir başka şampuan markası olan firma, Elsev Şampuan çeşitleri ile birlikte rakiplerinden asla geri kalmıyor. Sunduğu ürünler sayesinde saçlarına önem ve değer veren birçok insanı mutlu eden Elsev, yıllardır kalitesinden ödün vermiyor. Ürün çeşitliliği ve her üründe sunduğu kalite ile ilk anda göze çarpan sonuçlar veren marka, saç bakımı konusunda uzman seviyede bulunuyor. Siz, saçına önem veren bireyler olarak sitemizden kolaylıkla Elsev saç bakım ürünlerine ulaşabilirsiniz! 

Clear 

Her geçen gün kendisinden daha sık bahsettiren marka, üretim hacmi ve tercih edilirliği ile göze çarpıyor. Yıllardır kullanıcılarını saç bakımı konusunda memnun bırakan marka, kalitesi, bütçe dostu oluşu ve reklam yüzleriyle adından fazlaca bahsettiriyor. Clear şampuan çeşitleri, doğru kullanıldığı zaman hemen etkisini göstermesi ile birlikte şampuan dünyasının yıldızlarından. Hemen hemen her yerde ulaşabileceğiniz bu ürünler, siz ve saçlarınız için doğru tercih olacaktır. 

Pantene 

Saç bakım ürünlerinde zirve noktada bulunan marka, kurulduğu ilk andan itibaren kalitesinden ödün vermeden üretimlerine devam ediyor. Birçok bakım ürünü üreten firma, her ürününde aynı kaliteyi koruyarak, uzmanların da bir numaralı önerisi konumunda bulunuyor. Pantene şampuan türleri, her saç şekline ve türüne uygun olarak kullanıma sunulurken her ürününde de kullanıcıyı memnun etmekten geri kalmıyor. Şampuanlar yanında saç kremleri de üreten firma, saçınızın tüm ihtiyaçlarını en kolay ve iyi bir şekilde karşılayabilen ürünleri ile sizleri sitemizde bekliyor! 

Kuru Saçlar İçin Şampuan 

Her saç kendine has özellikler taşır. Saç bakımında en önemli nokta saçınızın ihtiyaçlarını ve özelliklerini bilmenizdir. Saçınızın ihtiyaçlarını karşılamak için yapacağınız seçimlerde mutlaka saçınız konusunda her bilgiye hakim olmalısınız. Kuru saçlar için şampuan tercihinde bulunurken, kullanacağınız ürünün içeriğine bakmalısınız. Yanlış bir tercihte bulunursanız saçlarınızın ihtiyacı karşılanmayacağı gibi saçlarınız daha kötü bir hale gelebilir.  

Saç Dökülmesine Karşı Şampuan 

Her saç tipinde görülen bu sorun, gerçekten baş ağrıtan cinsten! Eğer, sizde bu sorunu yaşıyorsanız önleminizi almalısınız. Bu sorunu bir an önce ve kökten halletmek için kullanabileceğiniz ürünlerden biri de içeriğiyle birlikte saç dökülmesine karşı şampuan çeşitleridir. Sitemizde kolaylıkla bulabileceğiniz bu ürünler, sorununuz karşısında süze ve saçlarınıza güç verecektir. Düzenli ve doğru şekilde kullanmaya başladığınız zaman bu ürünler, saçlarınıza hak ettiği güzelliği ve sağlığı geri kazandıracaktır. 

Şampuanlar Hakkında Merak Edilenler  

Şampuan Seçiminde Dikkat Edilmesi Gereken Şeyler Nelerdir? 

Saçlarınıza iyi gelmesi ve ihtiyaçlarını karşılaması için birçok şampuan türü vardır. Her saç tipine ve özelliklerine göre ayrı ayrı üretilen bu ürünler, sizlere doğal, parlak ve sağlıklı saçlar vadediyorlar. Peki, şampuan seçiminde dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? 

 • Bol köpük yaratan şampuanlardan uzak durulmalıdır. 
 • Şampuan içeriğinde paraben olmamasına dikkat edilmelidir. 
 • Tercih edilecek şampuanın pH seviyesi dikkate alınmalıdır. 
 • Hepsinden önemlisi de sahip olunan saçın özellikleri ve ihtiyaçlarına göre tercihlerde bulunmaktır. 

Hem Şampuan Hem De Krem Özelliği Taşıyan Şampuanlarda Krem Özelliğini Ne Sağlar? 

Her iki özelliği de bünyesinde barındıran şampuan türlerinde krem özelliğini kullanılan Dimethiconol maddesi sağlar. Bu maddeyi bileşenleri arasında bulunduran şampuan türleri hem şampuan hem de krem özellikleri taşır. 

Şampuanın Son Kullanma Tarihi Var Mıdır? 

Kullandığımız hemen hemen tüm ürünlerin bir son kullanma tarihleri vardır. İçerdikleri bileşenler nedeniyle kimi ürün uzun süre kullanılabiliyorken kimi ürünler de kısa sürede tüketilmelidir. Şampuanların da son tüketim tarihi vardır ve bu süre iki ila üç yıl arasındadır. 

Kuru Şampuan Nedir? 

Kuru şampuanpudralı yapısıyla derinizde bulunan yağı emerek saçınızı temizleyen saç bakım ürünüdür. Genellikle yağlı saçlara sahip insanların kullandığı kuru şampuan türleri gün geçtikçe artmakta ve herkesçe kullanılmaktadır. 

Kuru Şampuan Nasıl Kullanılır? 

 • Öncelikle saçlar taranmalıdır. 
 • Saçlar birbirinden ayrılmalı ve diplerine on beş santim uzaklıktan püskürtülmelidir. 
 • Saçta bulunan yağın emilmesi için dört ila beş dakika beklenmelidir. 
 • Belirli bir süre beklendikten sonra saçlar öne atılarak elle iyice yedirilmelidir. 
 • Bu işlemlerden sonra saçlar temizlenecek ve eski hacmini kazanacaktır. 

Saçlar Neden Fazla Yağlanır? 

Sebepleri çok değişken olsa da yağlı saçlar başlı başına bir sorundur. Saçlarda bulunan yağ belirli bir miktara kadar saçları canlı ve parlak gösterse de fazla üretiminden ötürü sizlere zor anlar yaşatabilir.  

Genetik, hormonal faktörler, yaşanılan çevre ve gün içerisinde sinir, strese kadar saçların aşırı yağlanmasına neden olan faktörler vardır. Yağlı saçlardan kurtulmak için önce bir uzmana başvurup daha sonra önerilen ürünleri kullanmalısınız. 

 

 

 

 

Kazancınız 10%
Promosyon
89.00 TL 80.10 TL
Kazancınız 7%
Promosyon
96.75 TL 82.78 TL
Kazancınız 10%
Promosyon
104.00 TL 93.60 TL
Kazancınız 10%
Promosyon
104.90 TL 94.41 TL
Kazancınız 7%
Promosyon
77.88 TL 66.63 TL
Kazancınız 10%
Promosyon
97.00 TL 87.30 TL
Kazancınız 35%
150.00 TL 97.00 TL
Kazancınız 7%
Promosyon
87.38 TL 74.75 TL
Kazancınız 7%
Promosyon
81.75 TL 69.95 TL
Kazancınız 7%
Promosyon
81.75 TL 69.95 TL
Kazancınız 10%
Promosyon
129.00 TL 116.10 TL
Kazancınız 7%
Promosyon
77.88 TL 66.63 TL
Kazancınız 10%
Promosyon
129.00 TL 116.10 TL
Kazancınız 7%
Promosyon
65.37 TL 55.93 TL
Kazancınız 7%
Promosyon
65.37 TL 55.93 TL
Kazancınız 7%
Promosyon
81.75 TL 69.95 TL
Kazancınız 28%
89.90 TL 64.90 TL
Kazancınız 7%
Promosyon
65.50 TL 56.04 TL
Kazancınız 7%
Promosyon
101.63 TL 86.95 TL
Daha fazla göster
Marka
  Tümünü göster (178)
Ürün Özelliği
  Tümünü göster (10)
Saç Tipi
  Tümünü göster (12)
Ürün Miktarı
Fiyat

 – 

 • 13.86
 • 1388.28