Saç Boyası  

Saç boyaları, uzunca bir süredir insanlar tarafından çeşitli sebeplerden ötürü kullanılmaktadır. Tarihi çok eskiye dayanan saç boyasıkadın erkek fark etmeksizin insanlık tarihi boyunca hep kullanılan bir ürün olarak renkleriyle göz alan saçlar meydana getirmiştir. İster saçta oluşan beyazlıkları gidermek isterse de sahip olmak istenilen saç rengine giden en kısa olan saç boyaları gün geçtikçe renk çeşidini artırmaktadır. Kozmetik pazarında büyük bir paya sahip olan saç boyaları, çok büyük markaların üretimi ile birlikte gün geçtikçe daha fazla kullanıcıya ulaşıyor. Her daim çevrenizde görebileceğiniz renkli ve göz alıcı saçların mimarı olan saç boyalarını siz de istediğiniz şekilde kullanabilirsiniz. 

Saç Boyası Çeşitleri  

Birçok kullanıcının tercih ettiği saç boyası çeşitleri, gün geçtikçe daha da artmaktadır. Gelişen teknoloji ve talepler sebebiyle gelişim gösteren bu pazar, siz kullanıcılar için her çeşit ürünü sizlere sunuyor. Saç yapınız ve size uygun olacak renk seçimleri ile saç boyaları size daha göz kamaştırıcı saçlar ve muhteşem bir tarz katacaktır. Bilinçli seçimler ile birlikte bambaşka bir kişiye dönüşebilirsiniz fakat aksi takdirde ise istenmeyen sonuçlar ile karşılaşabilirsiniz. Bu yüzden saç boyası seçimlerinde bilinçli davranmak elzem konulardandır. Uygun saç boyası fiyatları ve çeşitleri sitemizde mevcut olup sizlere beklemekte! 

Kaliteli Saç Boyası Markaları 

Artan talep üzerine dünya üzerinde birçok firma saç boyası üretmektedir. En değerli hazineniz olan saçlarınız en güzelini ve en kalitelisini hak eder. Bu yüzden bunca seçenek varken saç boyası tercihinde bilinçli davranmalısınız. Bilinçsiz yapılacak seçimler size istenmeyen sonuçlar ve memnuniyetsizlikten başka bir şey vadetmez. Kalite ürünler ile birlikte siz kullanıcıların saç sağlığını ve güzelliğini düşünen markalar da var. Uygun fiyatlar ile sitemizden ulaşabileceğiniz saç boyası markaları ve çeşitleri, güzelliğinize güzellik katıp size başka bir hava katacaktır. Tercih edebileceğiniz bazı saç boyası markaları şunlardır; 

 • Loreal Paris Saç Boyası 
 • Garnier Saç Boyası 
 • Koleston Saç Boyası 
 • Schwarzkopf Saç Boyası 

Gri Saç Boyası 

Hemen hemen her renkte saç boyası üretimi mevcuttur. Bunlardan birisi de gri saç boyası… Her rengin farklı bir havası varken gri, bu renkler arasında en asillerindendir. Saçınıza uygulayacağınız gri renk boyalar sizi bambaşka birine dönüştürmekle kalmayıp size farklı bir hava katacaktır. 

Tarzınız ile bulunduğunuz ortamlarda bir paratoner gibi tüm dikkatleri üzerinize çekip güzelliğiniz ile herkesi etkileyeceksiniz. Size yakışacağını ve sizi mutlu edeceğini düşündüğünüz bu renk saçlara sahip olmak istiyorsanız bir an önce denemelisiniz.  

Mavi Saç Boyası 

Konu estetik olduğu zaman bahsedilebilecek en güzel renklerden biri de mavidir. Mavi saç boyası ile gökyüzü gibi derin ve asil saç rengine kavuşabilirsiniz. Görenlerin gözlerini sizden ve saçlarınızdan alamayacak hale gelmesine sebep olabilecek mavi saçlar, sizi herkesten farklı kılacaktır. Saç renginize uygun kıyafet tercihleri ile tarzınızdan sıkça bahsedilecek ve gökyüzü gibi güzel ve derin görüneceksiniz.  

Sprey Saç Boyası 

Saçınıza uygulayabileceğiniz boyalar krem şeklinde olabiliyorken aynı zamanda da sprey halde bulunabilir. Kullanımı daha basit olan sprey saç boyası, çok emek harcamadan parlak, rengarenk ve tarzınızı tamamlayan saçlara sahip olmanıza yardımcı olacaktır. 

Saç Boyaları Hakkında Merak Edilenler  

Saç Boyasının Son Kullanma Tarihi Var Mıdır? 

Genellikle saç boyalarının son kullanma tarihleri belirtilmez. Fakat uzmanlar en fazla 3 yıl raf ömrüne sahip olduğunu belirttiği saç boyaları, uzunca bir süre bekletilip kullanılırsa vadettiği rengi saçlarınıza geçirmeyebilir ve saç renginiz değişmez. Bu yüzden üretim tarihinden itibaren 3 yıl geçmiş boyaları kullanmamak sizin faydanıza olacaktır. 

Boyama İşlemi Öncesinde Nelere Dikkat Edilmelidir? 

Boyama işlemi eğer doğru ve bilinçli bir şekilde yapılırsa istediğiniz sonuçları verir. Bu işlemi yapmadan önce bilmeniz gereken ve dikkat edilmesi gereken bazı şeyler vardır. Kısaca, dikkat edilmesi gereken şeyleri şöyle sıralayabiliriz; 

 • Saç yapısı bilinmeli ve kişiye uygun olacak renk türleri seçilmelidir. 
 • Kullanılacak boyanın içeriği ve kullanım şekli hakkında bilgi sahibi olunmalıdır. 
 • Kullanım talimatı mutlaka okunmalıdır. 
 • Bir alerjiye sahip olunup olunmadığı kesinlikle bilinmelidir. 
 • Kullanılacak ürüne ve renk skalasına dikkat edilmelidir. 

Sprey Saç Boyası Nasıl Kullanılır? 

Geçici etkiye sahip sprey saç boyaları kullanımının kolaylığı ile dikkat çeken ürünlerdendir. Birçok renk skalasına sahip olan bu ürünlerin kullanılmasında dikkat edilmesi gereken şeyler vardır. Ürünün kullanımında talimatlara uygun işlemler ile istediğiniz sonuçlara ulaşabilirsiniz. Bu talimatlar şöyledir; 

 • İşlemden önce mutlaka saçların temiz olması gerekir. 
 • Saçlar yıkandıktan sonra iyice kurutulmalıdır. 
 • Saçlar belirli bir şekilde birbirinden ayrıldıktan sonra güzelce taranmalıdır. 
 • Sprey çalkalanıp doksan derecelik bir açı ile saçlara otuz santim mesafeden uygulanmalıdır. 
 • Ürünleri kullanırken eldiven kullanılmalı ve gözlerden uzak tutulmalıdır. 

Hamileyken Saç Boyası Kullanmak Sağlıklı Mıdır? 

Hamilelik süreci boyunca saç boyası asla kullanılmamalıdır. Çünkü insan vücudu emicilik özelliği ile dışsal ürünleri de içerisine alır ve kullanılan saç boyasında bulunacak olan zararlı bileşenler, hamilelik esnasında kullanılırsa bebeğe geçebilir ve istenmeyen sonuçlara neden olabilir. 

Doğal Saç Boyası Nasıl Anlaşılır? 

Ürünün doğal olup olmadığını kutusu üzerinde belirtilen sertifikalardan anlayabilirsiniz ve doğal saç boyaları saçınızın rengini açmaz. Renk açma işlemini sadece kimyasal bileşenler sağlayabilir. Doğal saç boyalarının kalıcı bir haftadır ve saçınızın kendi doğal rengini ortaya çıkarır.  

Saç Boyaları Saça Zarar Verir Mi? 

Saç boyasının bileşenlerinde birçok kimyasal madde bulunmaktadır. Hatta bu zararlı bileşenlere sahip saç boyama ürünleri çok fazla kullanıldığı zaman kansere bile sebep olabilecek kadar zararlıdır. Araştırmalara göre çok sık kimyasal bileşenli boyalar kullanan insanlarda lenfoma kanseri riski artmaktadır. Cilt tipine uygun olmayan boyalar kullanıldığı zaman cilde de zarar veren boyalar mutlaka ama mutlaka bilinçli ve doğru bir şekilde kullanılmalıdır.  

Kazancınız 7%
Promosyon
92.87 TL 79.46 TL
Kazancınız 7%
Promosyon
92.87 TL 79.46 TL
Kazancınız 7%
Promosyon
92.87 TL 79.46 TL
Kazancınız 7%
Promosyon
92.87 TL 79.46 TL
Kazancınız 10%
Promosyon
145.00 TL 130.50 TL
Kazancınız 10%
Promosyon
135.00 TL 121.50 TL
Kazancınız 7%
Promosyon
157.88 TL 135.08 TL
Kazancınız 7%
Promosyon
80.19 TL 68.61 TL
Kazancınız 7%
Promosyon
92.87 TL 79.46 TL
Kazancınız 10%
Promosyon
89.00 TL 80.10 TL
Kazancınız 5%
Promosyon
79.00 TL 20.90 TL
Kazancınız 6%
298.90 TL 279.90 TL
Kazancınız 5%
Promosyon
80.00 TL 57.00 TL
Kazancınız 5%
Promosyon
79.00 TL 62.70 TL
Daha fazla göster
Marka
  Tümünü göster (93)
Renk
  Tümünü göster (211)
Ürün Miktarı
Form
Özellik
Fiyat

 – 

 • 13.9
 • 342