Etkileyici ve Çarpıcı Parfüm Çeşitleri  

Güzel ve etkileyici bir şekilde kokmak, bir insanın en doğal isteğidir. Kokunun gücü hem etrafınızdakileri etkilerken hem de sizin özgüven kazanmanızı, rahatlamanızı ve mutlu olmanızı sağlar. Parfüm, asırlardır insanın her daim sahip olduğu, hep yanında taşıdığı bir gereksinim olmuştur. Sadece kötü kokuları bastırıp gidermek için değil aynı zamanda sosyalleşmek için yapılan toplanmalarda ve herhangi bir gün insan içine karışacağınızda dahi parfüm kullanmak başlıca gereksinimlerdendir. Gelişen sektör ile birlikte parfümlerin ulaşılılırlığı çok kolay bir hal haline gelmiş ve her bütçeye uygun birçok parfüm bulunabilmektedir. Giderek artan talep ile birlikte parfüm markaları, kullanıcılarına binlerce seçenek sunarak her tarza ve zevke uygun parfüm üretmektedirler. Hemen hemen her insanın kullandığı ve kullanana özel hisler yaşatan parfüm ne kadar zaman geçerse geçsin asla kullanılırlığını kaybetmeyecek ürünler arasındadır. 

Parfüm Çeşitleri 

Gezegen üzerinde en çok kullanılan eşyalardan olan parfümler, kullanıcıların zevklerine, tercihlerine ve tarzlarına göre birçok farklılık göstermektedir. İnanılmaz derecede çeşitlilik barından parfüm sektörü giderek büyümekte ve çeşitlilik özelliğini sürdürmektedir. 

Parfümler, temelde ferah, şekerli, ağır veya hafif kokulu olmak üzere şekillenmişlerdir. Bu temel baz alınarak üretilen parfüm çeşitleri tercihe göre üretilerek parfüm kullanıcılarının her talebini karşılayacak bir düzeye ulaşmıştır. Erkek parfümleri daha ağır kokulara sahipken kadın parfümleri ise daha hafif kokular temel alınarak üretilmektedir. Bu çeşitlilik tüm parfüm kullanıcıları memnun edecek seviyededir ve gün geçtikçe daha da çeşitlenmektedir. 

Parfüm Konusunda En Başarılı Markalar 

Parfüm söz konusu olduğu zaman binlerce çeşit markanın binlerce farklı parfümünden söz etmek hiç de yanlış olmaz. Alanında uzman markalar, her daim kullanıcılarına istekleri doğrultusunda en iyiyi sunabilmek için birbirleriyle yarışıyorlar. Kimi marka ürünlerini uç miktarda ki fiyatlar ile kullanıma sunarken kimi markalarda tüm bütçelere uygun parfüm seçeneklerini kullanıcılarına sunuyor. En tanınmış ve en başarılı parfüm markalarından bazıları şöyledir: 

 • Zara 
 • Avon 
 • Calvin Klein 
 • Yves Rocher 
 • Lacoste  

Zara 

Birçok ürünün üretiminde başarılı bir geçmişe sahip olan Zara, parfüm konusunda da üzerine konuşmayı hak edecek bir başarı derecesine sahip. Kullanıcılarının isteklerine göre şekillenen ürün çeşitliliğine sahip parfümler, hemen hemen her kesim tarafından kullanılabilmek için uygun fiyatlara sahipken ulaşılabilmesi de çok kolay.  

Zara parfüm, kullanıcılarının beğenisi kazanmakla kalmayıp her kullanıcısının kendisini özel hissedeceği, değerli kılacağı ve özgüvenini yerine getireceği parfümleri üreterek markasının kalitesini ve başarısını gözler önüne sermekle kalmayıp bu üretkenliğine her zaman aynı hız ve kalitede devam etmektedir. 

Avon 

Kozmetik dünyasında kendisine kocaman bir yer açan Avon, bütçe dostu olması ve aynı zamanda her ürününde aynı kaliteyi sunması ile büyük bir kozmetik devi olarak devamlılığını sağlamaktadır. Kozmetik ürünlerinin hemen hemen hepsini üreten ve kullanıcılarının hizmetine sunan marka, parfüm konusunda da iddialı olmaktan geri kalmıyor. Bu durumuyla dünya üzerinde en çok kullanılan markalardan biri olan Avon, sizler için her isteğinizi karşılayacak Avon parfüm seçenekleri ile her daim kullanıcılarının yanında olmaya devam ediyor. 

Şirket, en iyi ürünlerini Avon kadın parfüm alanında sunsa da erkek parfüm üretiminde de gayet başarılır. Kalitesinden asla taviz vermeyen marka, kullanıcıları için de bütçe dostu olma özelliği ile kullanım oranın her daim en üst seviyelerde tutarak başarılı bir marka olarak serüvenine devam ediyor. 

Calvin Klein 

1942 yılında kurulan marka, üretim yaptığı her alandan adından sıkça bahsedilmesine neden olacak başarılı ürünler üretmeye devam ediyor. Kurulduğu ilk günden bugüne kadar marka kalitesinden taviz vermeyen Calvin Klein sektörde en başarılı markalardan biridir. Kıyafet, saat, mücevher alanında üretim yapan markanın, Calvin Klein parfüm olarak sunduğu parfüm çeşitleri de kullananlarda tatmin duygusunu giderecek kadar başarılıdır. 

Yves Rocher  

1959 tarihinde Fransız Yves Rocher tarafından kurulan şirket, kuruluşundan itibaren büyümeye devam ederek günümüzde kozmetik sektöründe adı geçen en büyük şirketlerden biri haline gelmiştir. Ürünlerinde koruyucu kimyasallar kullanmayan marka, bu özelliği ile de doğal ürünler kullanmak isteyen kişilerin bir numaralı tercihlerindendir. 

Birçok ürünün üretimini yapan marka, Yves Rovher parfüm olarak da dünya üzerinde en çok kullanılan parfümleri üreten firmalardan biridir. Doğal yollardan üretimi kendisine temel belirleyen marka doğal yollardan elde ettiği ve koruyucu içermeyen parfüm çeşitleri ile tüketicinin her talebini karşılamakta da gayet başarılı olmanın yanında her geçen gün daha da büyümektedir. 

Lacoste 

1933 yılında Fransa’da kurulan şirket, ikonikleşmiş hale gelen timsah sembolü ile tüm dünya üzerinde en çok bilinen şirketlerdendir. Başarısını özgünlüğüne ve kalitesine borçlu olan şirket kıyafet, aksesuar üretiminin yanı sıra parfüm üretimiyle de kalitesinden söz ettirmiştir. 

Lacoste parfüm, sunduğu seçenekleri ve hoş kokular barındıran ürünleri ile parfüm alanında kendisine büyük bir yer bulmuştur. Kullanıcılarının her ne isteği olursa olsun bunu başarıyla yerine getiren firma, ürettiği ürünler ile birçok insanın kalbinde yer etmiştir.   

En Güzel Erkek Parfümleri 

Erkeklerin kullanımına sunulmuş ve birbirinden güzel kokulu binlerce parfüm çeşidi bulunmaktadır. En iyi erkek parfümleri konusunda birçok farklı liste ya da sıralama yapılabilir. Bu konuda sizin istekleriniz ve parfümden beklediğiniz şeyler önem arz etmekte. Dileğiniz ne olursa olsun her isteği karşılayabilecek uygun fiyatlarda bulunan parfüm çeşitlerini sitemizde kolaylıkla bulabilirsiniz. 

Parfüm konusunda seçiminizi yapabilmek önce ne istediğinizi, nelerden hoşlandığınızı ve kendinize neyin yakıştığını bildiğiniz sürece kendiniz için en iyi seçimi yapacağınızdan şüpheniz olmasın! 

Etkileyicilikte Sınır Tanımayan Kadın Parfümleri 

Gezegenimizin zarafet sembolü kadınlar… Her halleriyle güzel ve alımlı olan kadınlar minik dokunuşlar ve harika kokular ile çekiciliklerini artırmakta ve güzelliklerine güzellik katmaktadırlar. Özellikle, iyi seçilmiş bir parfüm etrafta olan insanları etkileyecek ve sizi, herkesten bir adım öne çıkaracaktır. Unutmayın! En güzel kadın parfümleri diye bir şey yoktur, en güzel olan sizsiniz!  Güzelliğinize güzellik katacak parfüm çeşitlerini sitemizden kolaylıkla bulup, uygun fiyat seçenekleriyle sahip olabilirsiniz. 

Parfüm Kategorisi Hakkında Merak Edilenler  

Parfüm Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir? 

 • İlk olarak parfüm seçerken parfümü bileğinize sıkın ve bir süre bekledikten sonra koklayıp hoşunuza gidip gitmediğini test etmelisiniz. 
 • Sabırlı olup teninize en uygun olduğunu düşündüğünüz parfümü bulana kadar vazgeçmemelisiniz. 
 • Parfüm seçimizi bol vakte sahip olduğunuz bir gün yapmalısınız. Çünkü parfüm seçimi aceleye gelecek bir konu değildir. 
 • Parfüm seçimi yaparken test ettiğiniz parfümlerin içeriğini kontrol etmelisiniz. 

Parfüm Nereye Uygulamalıdır? 

Isı koku aromalarını yaymaya yardımcı bir etki sağladığı için parfümleri kan basıncının yüksek olduğu ve sıcak olan bölgelerinize uygulamalısınız. Parfüm için en uygun yerler şöyle sıralanabilir: 

 • Vücudun nabız noktaları 
 • Boğazın tabanı 
 • Bileklerin içi 
 • Dirseklerin içi 
 • Dizlerin arkası 

Parfüm Notaları Neyi İfade Ediyor? 

Esanslardan oluşan parfümlerin her birinin kalıcılık süreleri vardır ve hepsi birbirinden farklıdır. Nota, parfümlerin kalıcılık sürelerini gösteren bir parametredir. 

Parfümde Üst Nota Ne Anlam İfade Eder? 

Çoğu kaynakta bu nota birkaç dakikalık etki bıraktığı için önemsenmeyen notadır. Fakat etkisi kısa sürmesine rağmen ilk anda koklamanın etkisiyle üst nota, kişiliğinizin parfüm yardımıyla tanıtılması için önem arz etmektedir. 

Parfümde Orta ve Alt Nota Nedir? 

Orta nota, parfümün gerçek kokusunu ortaya koyar. Alt notanın kaybolmasından sonra ortaya çıkar ve parfümün gerçek etkisini ortaya çıkarır. Alt nota ise parfümün kalıcılığını temsil etmektedir. 

 

Kazancınız 11%
4,000.00 TL 3,549.90 TL
Kazancınız 36%
3,650.00 TL 2,320.90 TL
Kazancınız 43%
700.00 TL 401.90 TL
Kazancınız 28%
1,000.00 TL 715.90 TL
Kazancınız 32%
2,650.00 TL 1,791.90 TL
Kazancınız 35%
1,300.00 TL 850.19 TL
Kazancınız 7%
Promosyon
200.00 TL 142.20 TL
Kazancınız 27%
3,250.00 TL 2,386.90 TL
Daha fazla göster
Marka
  Tümünü göster (100)
Cinsiyet
Ürün Özelliği
Koku Çeşidi
Mağaza
  Tümünü göster (24)
Fiyat

 – 

 • 22.91
 • 3549.9