Maske ve Peeling 

Vücudunuzun en görünür yeri olan yüzünüz, adeta sizi, iletişim kurduğunuz insanlara anlatan bir kompozisyon gibidir. Her gün çeşitli etkilere maruz kalan yüzünüzün, rutin bir bakım ile doğallığı ve güzel görünümünü koruyabilirsiniz. Cilt yapınıza uygun ve kaliteli ürünler ile yaptığınız bakım, sizi ferahlatacak ve size güzel, doğal bir görünüm kazandıracaktır. 

Cilt bakımında kullanılan cilt bakım ürünleri seçimi önem arz etmektedir. Bu seçimde mutlaka kullanacağınızın ürünün içeriğini ve kendi cilt yapınızı bilmelisiniz. Rastgele kullanılacak ürünler size faydadan çok zarar verecektir. Bilinçli bir şekilde yapılacak olan yüz bakımı faydasını en kısa sürede gösterecek ve istediğiniz sağlıklı görünüme kavuşacaksınız. 

Kil Maskesi 

Yüzünüzde yaşadığınız sorunları gidermek için kullanabileceğiniz cilt maskesi birçok çeşitlilik göstermektedir. Bu ürünlerden en kolay kullanıma sahip ve doğallık barındıran ürün kil maskesi, rahatlıkla ve güvenle yüzünüze uygulayabileceğiniz ürünler arasındadır. İçeriğini tamamen doğal bileşenlerden oluşturan kil maskesi, kullanılmaya başlandıktan sonra yüzünüzde yaşadığınız cilt problemlerini hızlı bir şekilde giderir ve rutin kullanımda parlak, doğal ve canlı bir cilt sahibi olmanıza yardımcı olur. 

Beyaz Kil Maskesi 

Her gün birçok etkiye maruz kalan yüzünüz temizlenmeye ihtiyaç duyar. Her ne kadar yüzünüzü her gün yıkayıp nemlendirseniz de belli aralıklarla rutin bir şekilde derinlemesine temizliğe ihtiyaç duyar. Cilt temizleme ürünlerinden olan beyaz kil maskesi uygulandığı andan itibaren yüzünüzü derinlemesine temizler ve sağlıklı kalmasına yardımcı olur. 

İklim değişimleri dahi yüzünüzü etkileyen birçok faktör vardır. Günlük sıcaklık değişimleri bile yüzünüzün zarar görmesine neden olur. Rutin şekilde yüzünüze uygulayacağınız beyaz kil maskesi, tüm bu dış faktörlerden etkilenip zarar gören yüzünüzü temizlemekle kalmayıp güzel bir görünüm kazanmasına yardımcı olacaktır. 

Sivilce Maskesi 

Sivilce, büyük bir cilt problemidir. Ergenlik döneminde pik noktasına ulaşan sivilce problemi, müdahale edilmediği sürece kalıcı zararlara neden olabilir. Günlük yiyip içtiğiniz şeyler dahi sivilce oluşumuna neden olabiliyorken, hormon değişimleri de buna sebep olabilir. Bu olumsuz durumlar için üretilen sivilce maskesi, sivilce oluştuktan sonra yüzünüze uygulandığında sivilce sorununu çözecek ve olumsuz kalıcı etkilerini de engelleyecektir. İçeriğini ve kalitesini bildiğiniz bir maske ile istenmeyen durumlardan rahatlıkla korunabilirsiniz. 

Kuru Ciltler İçin Maske 

Cilt bakımı yapılacağında ve kullanılacak ürünler seçileceği zaman mutlaka bilmeniz gereken şey cilt yapınızdır. Cilt yapınızı bilmeden kullanacağınız ürünler faydadan çok zarar verebilir ve istenmeyen birçok sonuca neden olabilir. Kuru bir cilde sahipseniz kuru ciltler için maske seçimi yapmalısınız. Aksi takdirde kullanacağınız maske size zarar verecektir. 

Peeling 

Temiz, doğal ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak için peeling maske, uygulanacak en iyi yöntemlerden biridir. Genellikle doğal ürünlerden elde edilen bu bakım ürünleri, rutin halde kullanılırsa inanılmaz büyük etkiler ile cildinizi kendisine getirecektir.  

Peeling ürünleri belirli aralıklarla kullanıldığında etkisini en üst seviyede gösterecektir. Sadece kadınlar için değil, erkek cilt bakımı uygulamalarında da kullanılan peeling, hem doğal bileşenleri hem de kolay kullanım şekli ile cilt bakımında en ideal yöntemdir. Sitemizden kolaylıkla ulaşıp, uygun fiyatlara sahip olabileceğiniz en iyi peeling maskesi çeşitleri şunlardır; 

 • Garnier yüz temizleme peelingi 
 • Loreal Paris saf kil peeling maskesi 
 • Diamond peeling 

Maske ve Peeling Hakkında Merak Edilenler  

Kil Maskesi Çeşitleri Nelerdir? 

Kolaylıkla ulaşabileceğiniz kil maskeleri birçok çeşidi ile cildinizin en iyi arkadaşıdır. Doğru kullanıldığı takdirle çok yararlı olacak olan kil maskesi çeşitleri şunlardır; 

 • Yeşil Kil 
 • Beyaz Kil 
 • Sarı Kil 
 • Mavi Kil 
 • Kaolin Kili 
 • Volkanik Kil 
 • Pembe Kil 
 • Bentonit Kili 

Kil Maskesi Nasıl Etkili Kullanılır? 

Cilt bakım ürünleri cildinize uygun olduğu ve doğru şekilde kullanıldığı sürece etkilidir. Peki, kil maskesi nasıl kullanılır? 

 • Kullanmadan önce mutlaka çalkalayıp bileşenlerin birbirine karışması sağlanmalıdır. 
 • Eğer kuru bir cilde sahipseniz nemlendirici mist ile karıştırarak kullanabilirsiniz. 
 • Uyumadan önce sivilce olan yere uygulayıp sabah kalktığınızda yüzünüzü yıkayabilirsiniz. 
 • Kil maskesi sonrası bir süre bekleyip yüzünüzü ılık suyla yıkayıp hemen nemlendirmelisiniz. 

Kil Maskesi Ne İşe Yarar? 

Cildinizde bulunan sorunları ortadan kaldırmanın yanında derinlemesine bir temizlik sağlar. 

Kağıt Maske Ne İşe Yarar? 

İki temel işlevi olan kağıt maske, en çok kullanılan ürünler arasındadır. Cildin ihtiyaç duyduğu besinleri sağlamanın yanında cilde nem de kazandırarak koruma sağlayan kağıt maske düzenli kullanıldığı takdirde parlak, doğal ce sağlıklı bir cilde sahip olmanıza yardımcı olacaktır. 

Kağıt Maskeler Kaç Dakika Bekletilmelidir? 

Kağıt maske uygulamasında ideal süre on beş ile yirmi dakika civarındadır. Yarım saatten fazla bekletilen maskeler istenmeyen sonuçlara neden olabilir. Maske, tamamen kurumadan yüzden çıkarılmalıdır ve maske, kuru haldeyken cildinizde tutmamalısınız. 

 

Daha fazla göster
Marka
Fiyat

 – 

 • 29.9
 • 414.9