Kadınların En Çok Önem Verdiği Saç Bakımı Deneyimleri

Kadınların en çok önem verdiği şey elbette saçlarıdır. Bundan dolayı da farklı ve çeşitli saç bakım ürünleri kullanmaktadırlar. Bu ürünler saçlar için iyi gibi gözükse de bazen kötü sonuçlar doğurabiliyorlar. O halde saç bakım kremi ya da saç maskesi kullanımında dikkat etmemiz gereken hususlar vardır. Saç deyince aklımıza öncelikle şampuan gelmektedir, Şampuan tercihi saçınıza ne kadar uygun olursa saçlardaki yağlanma ve kepeklenme o kadar azalacaktır. Saçların dökülmemesi ve hacminin azalmaması için de saç maskesi yapmak oldukça faydalıdır. Özellikle boyalı saçlara sahip olanların saç bakım kremi de kullanması gerekmektedir. Bu sayede saçlarınıza daha iyi şekilde koruyabilirsiniz. Saç bakımında önemli olan bir diğer husus ise saçların nemsiz kalması durumudur. Eğer saçlarınız nemsiz kalırsa kırılmalar meydana gelir ve saçlarınız gün geçtikçe yıpranır.

Saç Maskesi Ne İşe Yarar?

Saçın nemsiz kalması demek saçın dökülmesi, yıpranması, canlılığını yitirmesi, çabuk kuruması ve matlaşması gibi sebepler meydana getirir. Bunun önüne geçebilmek adına saçınıza saç maskesi yapmak uygun olacaktır. Saç maskesi saçlara yüksek oranda nem takviyesi yaparak saçınızın ihtiyacı olan nemi karşılamaktadır. Genelde bu saç maskelerini haftada bir ya da iki kere düzenli bir şekilde kullanmanız tavsiye edilir. Bir saç bakım kremi olan saç maskesi nem yüklemesi haricinde besleyici, onarıcı, boya koruyucu gibi özelliklere de sahiptir. Saçlarınızda vücudumuz gibi kurur. Kuru saçların saç bakım kremi ile eski canlılığına getirilmesi gerekir. Kuru saçlar da mat ve zayıf bir görünüm oluşturur. Saç maskeleri bu durumlarda kullanılarak o kuruluğu ve mat görünümü ortadan kaldırır.

Fön Makinesi ve Düzleştirici Kullanımı

 

Kuru saç ve zayıflamış saçların başlıca nedenlerinden biri de fön makinesi ve düzleştirici aletleridir. Yüksek ısı saçın nemini almaktadır. Bu sebeple ısıtılmış bu fön makinesi gibi aletlerin kullanımını en aza indirmemiz gerekir. Fön makinesinin ısı ayarını düşük ısıya ve tam üflemeye ayarlarsanız saçınıza en az hasarı vermiş olacaksınız. Bir diğer saç şekillendirici ise saç maşası olarak karşımıza çıkar. Bunlar yerine saç şekillendirici fırça tercih edebilirsiniz. Bu sayede saçlarınızı koruyarak dökülmesine ve yıpranmasını önlemiş olursunuz. Saçlarınıza şekil vermede saç jölesi kullanabilirsiniz. Saç jölesi sayesinde uzun süre saçlarınız aynı şekilde kalacaktır. Saçınızı tararken yıpratmamak için ise kolay tarama spreyi kullanabilirsiniz. Kolay saç tarama spreyi özellikle kız çocuklarının saçlarını tararken canlarının acımaması için gerekli bir üründür.

 

 

 

 

Saç Bakım Kremleri Ne İşe Yarar?

Gün boyu saçlarımız toz, kir ve dumana maruz kalmaktadır. Bu gibi etkenler de saçlarımızın nemsiz kalmasına neden olur. Saç neminin azalmasıyla birlikte birçok saç problemleri ortaya çıkar. Bu problemleri ortadan kaldırmak için ise düzenli bir şekilde saç bakım kremi ve saç maskesi kullanmak gerekmektedir. Saç bakım kremi seçimi oldukça önemlidir. Öncelikle saçınızın neye ihtiyacı olduğunu bilmeniz gerekir. Daha sonra saçınız ne durumda ve nasıl işlem görmesi gerektiğini bilmeniz de önemlidir. Örneğin; saçınız boyalı ise renk koruyucu krem kullanmalısınız. Saç maskesi saçlarınıza yoğun bir bakım ve onarım sağlar. Saç bakım kremleri ve saç maskesi eğer ki saçınız çok fazla yıpranmış ya da işlem görmemiş ise sıklıkla kullanılmamalıdır. Saçlarınız bakıma ihtiyaç duyarsa bu ürünleri kullanmanız saç sağlığınız açısından daha da önemlidir. Saç bakım kremi ve saç maskelerini haftada bir ya da iki kere kullanmanız tavsiye edilir. Birçok saç bakım kremi, saç maskesi ve şampuan ürünlerini azall.com’dan temin edebilirsiniz.

 

Kazancınız 10%
Promosyon
97.00 TL 87.30 TL
Kazancınız 8%
Promosyon
119.90 TL 87.31 TL
Kazancınız 10%
Promosyon
219.90 TL 197.91 TL
Kazancınız 8%
Promosyon
139.90 TL 101.11 TL
Kazancınız 10%
Promosyon
105.00 TL 89.10 TL
Kazancınız 8%
Promosyon
98.90 TL 73.51 TL
Kazancınız 10%
Promosyon
217.90 TL 196.11 TL
Kazancınız 10%
Promosyon
95.00 TL 76.50 TL
Kazancınız 10%
Promosyon
126.09 TL 100.05 TL
Daha fazla göster
Marka
    Tümünü göster (100)
Cinsiyet
    Tümünü göster (6)
Ürün Miktarı
Mağaza
    Tümünü göster (88)
Fiyat

 – 

  • 8.63
  • 569860