Parfüm & Deodorant

Parfüm& Deodorant- Tarzınızı Kokunuzla Öne Çıkarın 

Parfüm ve deodorant ürünleri cinsiyet fark etmeksizin gündelik hayatta tercih edilen kişisel bakım ürünleri arasında kendini göstermektedir. İki kategoriyi birbirinden ayıran farklılıklar tabii ki mevcuttur. Parfüm markaları, günlük hayatın olmazsa olmazlarından olan parfümleri üretirken her ortama uygunluk sağlayacak şekilde kokuları kullanıcılara sunmaktadır. Deodorantlar ise gün içerisinde cinsiyet gözetmeksizin herkesin yanında bulundurduğu ve bazı parfüm ve yapay kokulardan rahatsız olanlar için kokusuz ve terlemeyi önleyen deodorant modelleri mevcuttur. Hoş kokulu parfüm ve deodorant çeşitleri ile siz de en yoğun anlarınızda dahi dikkat çekici kokmayı sürdürebilirsiniz.  

Kadın Parfüm& Deodorant Ürünleri 

Kadın kişisel bakım ürünleri arasında önemli yere sahip olan kadın parfümleri, herkesin zevkine uygun şekilde kokular üretilmeye çalışılmıştır. Parfüm seçimi yapılırken önemli olan ilk nokta teninizle uyumlu olanı seçmeniz gerektiğidir. Çünkü birçok farklı koku bulunmakta ve her koku da aslında farklı kişilerle özdeşleşir. Bu yüzden size uygun olan parfüm kokusunu bulduğunuzda uzun bir süre parfüm kokunuzu değiştirmemenizi sizlere önerebilirsiniz. O koku sizinle bütünleşeceği için girdiğiniz ortamda sizin geldiğiniz ortama girmeden önce kokunuzdan anlaşılabilir. 

Girdiğiniz Ortama Göre Parfüm Ayrımı 

Bayan parfüm çeşitleri tenden tene farklılık gösterdiği gibi girilen ortamlarda da aynı parfümü kullanmayı tercih etmenizi önermiyoruz. Her ortamın kendine göre bir farklılığı olduğundan dolayı günlük olarak kullandığınız bir parfümle özel bir yemeğe giderken kullanacağınız parfüm kokusu girilen ortamda kokunuzla sizi ön plana çıkaracaktır. Özel bir yemeğe gittiğinizde sizi ön plana çıkaracak kokuları tercih ederken iş ortamındayken biraz daha hafif olan kokuları kullanmayı tercih edebilirsiniz.  

Parfümlerin Kendi İçerisinde Olan Grupları 

Parfümler kendi içerisinde bazı gruplara ayrılmaktadır. Bunlar sırasıyla: 

•Parfüm(öz): Normal bir parfüm olarak nitelendiren bu grup, diğer gruplara göre daha kalıcıdır. Nabız noktaları esas alınarak üretilen kokular tüm vücuda uygulanabilir ve kalıcılıkları 1 gün sürmektedir. Kaliteli parfümler genelde bu grupta yer almaktadır. 

Eau de Parfum: Bu parfüm çeşidi parfüm öz grubuna yakınlığıyla ilgileri çekmektedir. Kalıcılığı parfüm özüne göre biraz daha kısa süreli olsa da fiyat açısından belki de bütçenize daha uygun olacağı için tercih edebilirsiniz. 

Eau de Toilette: Bu parfüm çeşidinin diğerlerine göre kokusu daha hafiftir ve kalıcılık konusunda pek iyi sonuçlar vermeyebilir. Cilde sıkılması tercih edilmez ve kokusu genellikle yarım gün sürebilir. 

Kadın Deodorant Çeşitleri  

Kadın parfüm ve deodorant aynı kategori içinde sayılsa da deodorantın parfümden ayrılan yönleri bulunmaktadır. Kadınlara özel tasarlanmış olan deodorant modelleri hem güzel kokmanızı sağlarken hem de terlemenizi önleyici yapıya sahiptirler. Koku açısından ferah, çiçeksi tercihlerini sunarken günlük hayatta belki de çantanızın bir köşesinde her zaman bulunacaktır. Sadece koku açısından parfümler kadar ağır koku tercihleri pek bulunmayabilir. Fakat parfüm markaları, en iyi kişisel bakım ürünleri arasında deodorantı da saydıkları için her taraftan bakmaya çalışıp deodorant tercihlerini arttırmaktadır. Deodorantların sprey, roll on ve stick versiyonları bulunmaktadır. Hangisini kullanacağınız ise sizin tercihinize kalmıştır. 

Erkek Parfüm Çeşitleri  

Farklı kokulardan oluşan erkek parfüm, günlük hayatın koşuşturması için kadınların nasıl tercihleri arasında ilk sıralarda yer alıyorsa erkek kişisel bakım ürünleri arasında başta yer almaktadır. Her parfüm esasnları bakımından farklılık gösterirken girilen ortamda koku ile dikkat çekmek erkeklerin de tercihleri arasındadır.  

Parfümlerinizin Kalıcılığıyla Bir Adım Önde Olun 

Erkek parfüm modellerinde de kadın parfümlerinde olduğu gibi kalıcılıklarına göre bir gruplandırma durumu mevcuttur. En iyi erkek parfümü markaları, tasarladıkları şişe tasarımlarıyla öne çıkarken bunun yanında da kalıcılığa dikkat etmektedir. Bu yüzden de genellikle parfüm ürünlerinde parfüm(öz) veya Eau de Parfum (EDP) gibi seçenekleri tercih etmektedirler. Parfüm(öz) grubunda kalıcılık daha uzun süreliyken EDP grubu da Parfüm(öz) grubuyla yarışacak derecede kalıcılık olanağı sunmaktadır. Eau de Toilette(EDT) grubundaki parfüm kokuları ise 2-4 arası kalıcılığa sahip olduğu için daha çok günlük kullanımlarda ve spor zamanlarınızda tercih edilebilecek grupta yer almaktadır. 

Çeşitli Özlerle Formüle Edilen Erkek Parfümleri 

Farklı boyutlarda ve ölçülerde olan parfümler farklı özleriyle birlikte sizin ayrılmaz bir parçanız hâline gelecektir. Sevdiğiniz kokuyu tercih ederken boyut olarak yüksek ml seçenekleri seçmeniz sizin yararınıza olacaktır. Farklı özlerde tasarlanmış olan parfüm kokuları ile kendinizi iyi hissetmenizi sağlarken bir adım önde olmanızı da sağlayacaktır. Odunsu, baharatlı, ferah veya meyveli koku notalarına sahip olan parfüm modelleri her tarzınıza göre size uyum sağlayacaktır. Odunsu ve baharatlı kokular biraz daha karizmatik tarzı desteklerken çiçeksi ve ferah kokular daha enerjik tarzın destekleyicisi olacaktır. Ucuz erkek parfümü markaları da kaliteli parfüm markalarıyla özler bakımından artık aynı yönde ilerlemektedir. O yüzden hangi tarafı seçeceğiniz sizin tercihinize kalmıştır.  

Parfüm& Deodorant Sık Sorulan Sorular 

Parfümlerin orijinal olup olmadığını nasıl anlarız? 

Cinsiyet farkı gözetmeksizin her kişisel bakım ürününde yapılan replika olayı parfümlerde de kendini göstermektedir. Replika parfüm üreticileri parfüm modellerini her yönden taklit etmektedir. O yüzden en güvenli yol güvenilir bir parfüm markası tercih etmeniz ve güvenilir yerlerden parfümünüzü temin etmek olacaktır.  

Parfüm Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir? 

Dikkat edilmesi gereken ilk husus, teninize uygun bir parfüm kokusu seçmek olacaktır. Bunun yanında da seçtiğiniz kokuların tarzınıza eşlik etmesi de sizin için önemli olacaktır. Parfümlerin içerdikleri özler ve kalıcılık durumlarına da dikkat edilmelidir. Kadın parfüm ve deodorant çeşitleri arasında esans bakımından ortak bir nokta yakalamanız daha etkili bir konuya sahip olmanızı sağlayacaktır.  

Deodorant Sprey Nasıl Kullanılır? 

Deodorant spreyleri, temiz ve kuru cilde kullanılır. Sprey şişesi kullanılmadan önce çalkalanır, çıplak tene uygulanır ve uygulanırken yaklaşık on beş santimetre mesafe olmasına dikkat edilmeli. 

Parfümleri Saklama Koşulları Nasıl Olmalıdır? 

Parfümünüzün ilk aldığınız günlerdeki gibi kokmasını sağlamak için parfüm şişenizi dik olarak orijinal parfüm kutusu içinde saklamanız sizin yararınıza olacaktır. Bir diğer önemli husus ise parfümünüz direkt olarak ışığa maruz kalırsa eğer bu da parfümünüzün kokusunun değişmesine yol açacaktır. Bu yüzden parfümünüzü orijinal kutusunda, dolapta veya çekmecelerde saklamaya dikkat edip doğrudan ışık alan yerlerden muhafaza etmelisiniz. 

Parfüm Fiyatları Neden Farklılık Gösterir? 

Günümüz piyasasında çok farklı tarzda, kokuda ve tipte parfümler bulunmaktadır. Bu unsurlar parfüm fiyatlarının farklı olmasında etkili olan unsurlardır. Orijinal parfümler, diğer parfümlere göre fiyat olarak daha yüksek olurlar. 2021 parfüm fiyatları da diğer dönemlere göre aynı unsurları baz alarak fiyat değerlendirmesi yapmıştır. 

Kazancınız 7%
Promosyon
153.63 TL 118.82 TL
Kazancınız 11%
45.00 TL 40.00 TL
Kazancınız 20%
199.90 TL 159.92 TL
Kazancınız 57%
550.00 TL 239.00 TL
Kazancınız 57%
550.00 TL 239.00 TL
Kazancınız 20%
250.00 TL 199.00 TL
Kazancınız 10%
Promosyon
155.00 TL 130.50 TL
Kazancınız 10%
Promosyon
320.00 TL 269.10 TL
Kazancınız 59%
590.00 TL 239.00 TL
Kazancınız 5%
Promosyon
328.90 TL 312.45 TL
Kazancınız 23%
150.00 TL 115.00 TL
Kazancınız 5%
Promosyon
299.00 TL 284.05 TL
Kazancınız 10%
Promosyon
125.00 TL 112.50 TL
Kazancınız 10%
Promosyon
320.00 TL 269.10 TL
Kazancınız 15%
350.00 TL 299.00 TL
Kazancınız 9%
550.00 TL 499.00 TL
Daha fazla göster
Marka
    Tümünü göster (100)
Cinsiyet
Ürün İçeriği
Ürün Özelliği
Ürün Türü
Ürün Miktarı
Koku Çeşidi
Mağaza
    Tümünü göster (33)
Fiyat

 – 

  • 22.91
  • 3047.9