KADIN CİLT BAKIM ÜRÜNLERİ 

Günümüzde kişilerin bakımlı görünmek istemeleri, kendilerini beğenmek istemeleri ve diğer kişiler tarafından da beğenilmek istemeleri cilt bakım ürünleri tercih edilmesine sebep olmaktadır. Cilt bakım ürünleri, cilt üzerinde çeşitli nedenlerden dolayı oluşan cilt sorunlarının düzeltilmesi ve olası sorunların engellenmesi amacı ile kullanılmaktadır. Cilt bakım ürünleri sadece kadınlar tarafından değil erkekler tarafından da kullanılmaktadır. Fakat kadın ve erkek cilt tiplerinin ihtiyaçları tamamen farklıdır. Her cilt tipinin farklı ihtiyaçlara sahip olması seçilecek ürünlerin de farklı olmasını sağlamaktadır. Basit bir nemlendirici kullanırken dahi, cilt tipi ve cilt ihtiyaçları göz önüne alınarak seçim yapılmalıdır. Kişilerin cilt bakımı sırasında ihtiyaç duyduğu temel ürünler bulunmaktadır. Bu ürünleri şu şekilde sıralamak mümkündür. 

Yüz Temizleme Fırçası

Cilt bakım ürünleri tarafından sağlanan cilt bakımı ve cilt sağlığı, kadınların daha özenli davrandığı konulardandır. Cilt bakımı konusunda dikkatli incelemeler yapan, doğru ve sağlıklı cilt bakım ürünleri tercihi yapan kadınların, ilk olarak ciltlerinin doğru bir şekilde temizlenmesini sağlamaları gerekmektedir. Bu konuda yüz temizleme fırçaları kullanılmak ve temizleme işleminin çok daha verimli yapılmasını sağlamaktadır. Yüz temizleme fırçası, cilt yapısının derinlemesine temizlenmesini, lekelerinden arınmasını ve daha yumuşak olmasını sağlamaktadır. Yüz temizleme fırçası, ıslak ya da kuru halde kullanılabilmektedir. Yüz temizleme fırçası cilde, kuru halde uygulanacaksa cilt mutlaka nemlendirici kremler ile nemlendirilmelidir. Fırça ıslak cilt üzerinde ise dairesel hareketlerle masaj yapar gibi gezdirilmeli, tek bir nokta üzerinde çok fazla durulmadan nazik dokunuşlar yapılmalıdır. 

Siyah Nokta Temizleme Fırçası

Siyah noktaya meyilli cilt yapısına sahip olan kişilerin, cilt gözeneklerini detaylı bir şekilde temizlemek amacı ile kullandığı araçlara siyah nokta temizleme fırçası adı verilmektedir. Silikon ya da sert plastik malzemeler kullanılarak üretilen siyah nokta temizleme fırçası, iki yüze sahiptir. Bu yüzlerden bir tanesi cilt üzerine masaj yapımı sırasında kullanılırken, diğer yüzde siyah noktaların dışarı çıkarılması ve gözeneklerin temizlenmesi sırasında kullanılmaktadır. Siyah nokta fırçası roll on yüz temizleme jeli ya da peeling ile bir arada kullanıldığında elde edilen etkinin artmasını sağlamaktadır. 

Cilt Bakım Yağı

Cilt bakım yağı, insan cildinin ihtiyaç duyduğu tüm besin ve nemin dışarıdan karşılanmasını sağlayan mucizevi bir üründür. Cilt bakım ürünleri arasında en sık tercih edilen ürünler arasında ilk sıralarda yer alan cilt bakım yağlarının sayısız çeşidi bulunmaktadır. Kişiler cilt yapılarına, yaşlarına ve cilt ihtiyaçlarına uygun yağı seçmeye özen göstermeli ve olası problemlerin ortaya çıkmasını önlemelidir. Cilt bakım yağı, cilt yapısının çok daha aydınlık ve parlak görünmesini sağlamaktadır. Fakat cilt bakım yağı cilde uygulanmadan önce ya da sonra cilt nemlendirici ile nemlendirilmelidir. 

Tonik 

Kişiler sağlıklı ve bakımlı bir cilt yapısına sahip olmak için çeşitli cilt bakım ürünleri kullanmaktadır. Tonikte, sıklıkla tercih edilmekte olan cilt bakım ürünleri arasında yer almaktadır. Cilt temizliğini sağlamak amacı ile üretilen bir losyon olan tonik, cildi derinlemesine arınma özelliğine sahiptir. Gün boyunca dış etkenlere maruz kalan cilt yapısı tonik sayesinde dezenfekte edilmekte ve temizlenmektedir. Tonik seçimi sırasında kişiler cilt yapısına uygun ürünleri tercih etmeli ve özellikle kuru cilt yapısına sahip olan kişiler, nemlendirici etkili tonikleri satın almalıdır. 

Vücut Kesesi 

Özellikle hamam ya da banyoların vazgeçilmez ürünlerinden biri olan vücut kesesi, cilt içinde oldukça faydalıdır. Kan dolaşımının hızlanmasını ve vücudun ölü derilerden arınmasını sağlayan vücut kesesi, kontrollü bir şekilde yapıldığında fayda elde edilmesini sağlamaktadır. Çok sık yapılan kese işlemi cilt üzerinde deforme, siyah nokta ve sivilce oluşumlarına neden olmaktadır. 

 

Kazancınız 8%
250.00 TL 229.00 TL
Kazancınız 6%
715.48 TL 670.98 TL
Kazancınız 6%
690.73 TL 648.98 TL
Kazancınız 12%
500.00 TL 439.00 TL
Kazancınız 10%
Promosyon
126.80 TL 88.44 TL
Daha fazla göster
Marka
    Tümünü göster (56)
Cinsiyet
Ürün Miktarı
Mağaza
    Tümünü göster (32)
Fiyat

 – 

  • 18.08
  • 670.98