İçecek Ürünleri

Ofis İçecek Ürünleri 

Günümüzün büyük bir bölümünü çalışarak geçiririz. Ofisimizde çalışırken içecek tüketiriz. Çalışırken verdiğimiz molalarda, önemli toplantılarımız da, çalışma esnasında bile çayımız, kahvemizi yudumlarız. Kahvemizi çayımız yudumlarken hem dinleniriz, hem keyifleniriz, hem de molalarda iş arkadaşlarımızla sohbet eder, dertleşiriz. Ofiste içilen içecekler insanı gün ortasında rahatlatır, işe odaklanmasını sağlar. En çok tükettiğimiz içecek su ve sıcak içeceklerdir. Sıcak içecek olarak da çay ve kahve çeşitleri tüketiriz. Sıcak içecek çeşitleri demlik poşet çay, filtre kahve, granül kahve çeşitleri ofis için en çok satın alınan ofis içecek ürünleri türleridir. 

Siyah Çay Çeşitleri  

Çay bizim geleneksel içeceğimizdir, özelikle de siyah çay en çok tükettiğimiz çay türüdür. Açık çay, koyu çay, şekerli, şekersiz çay gibi kendi istediğimiz tat da çayın tadını ayarlayarak çayımızı içeriz. Demlik poşet çay ofislerde en çok kullanılan, en rahat hazırlanan çay çeşididir. Her bir demlik poşet ile üç çay bardağı çay elde edebiliriz. Siyah çay poşetini çaydanlığın ya da çay makinasının demlik kısmına koyarız. Üzerine kaynar suyu da koyarız. Ortalama 15-20 dakika kısık ateşte ya da düşük ayarda demlemeye bırakırız. İster çaydanlıkta ister, ister çay makinasında, ister çay kazanında demlensin demlenme süresi 20 dakikadır. Daha sonra demlenmiş çayımızı çay bardağına, çay kupasına ya da kağıt bardağa koyarız ve keyifle içeriz. Demlik poşet çayın en büyük rahatlığı çayı süzmek gerekmiyor. Çay süzme işlemi için hem enerji tasarrufu hem de zaman tasarrufu yaparız. Ülkemizde bütün çay markalarının demlik poşet çay çeşidi vardır.  

Siyah Çay Markaları  

Lipton Siyah Çay 

Lipton demlik poşet çay en çok tercih edilen çay markasıdır. Lipton çay markası dünyanın en bilinen en çok kullanılan çay markasıdır. Lipton demlik poşet 48‘li, 100‘lü, 200‘lü gibi sayıca poşet sayısı olarak farklılık gösteren paketlerle piyasadadır. Bunun yanı sıra Lipton demlik poşet çay markasının Lipton Doğu Karadeniz demlik poşet, Lipton Filiz demlik poşet, Lipton Earl GreyLipton Yellow LabelLipton Ekstra Dem gibi çeşitleri mevcuttur. Saydığımız Lipton marka çay çeşitlerinin sitemizden rahatlıkla satın alabilirsinizLipton demlik poşet çay kutularında zaman zaman çay bardağı, çay kupası, çay termosu gibi tüketicinin zevkle kullanabileceği hediyeler de bulunuyor. 

Çaykur Siyah Çay 

Ülkemizde üretilen yegane çay markası Çaykur markasıdır. Çaykur organik siyah çay sağlıklı ve kaliteli lezzetli çay içmek isteyen tiryakilerin ilk tercihidir. Çaykur organik siyah çay hiçbir katkı maddesi olmadan doğal şekilde Rize’de üretilmektedir. Buram buram çay kokusunu alacağınız, içmeye doyamayacağınız adeta tiryaki olacağınız bir yerli çay markasıdır. Lezzetli güzel demlemek için Çaykur siyah paket çayı demlerken doğal kaynak su tercih edilmelidir.  Çeşme suyu kireçli olduğundan dolayı içme suyu ile demleme yapmanız önerilmektedir. Kireçsiz içme suyunu da çok iyi kaynatılmalıdır. Sonra kaynayan su demliğe boşaltılır. Üzerine de çay içecek kişi adedince kaşıkla siyah toz çayımızdan koyulur. Bir kaşık çaydan üç çay bardağı çay çıkar. Çay miktarı buna göre ayarlanır. 20 dakika kaynamasını beklenir. Kaynayan çay süzerek bardağa koyulur ve servis edilir. Suyun kireçsiz olmasına ve iyi kaynayan sudan demlemeye dikkat edilmelidir. Demlenme süresi de beklenirse pırıl pırıl, buram buram kokan demlenmiş çay içmeye hazır olur. Ofiste molalarda mis gibi içilir.  

Doğuş Siyah Çay  

Doğuş Filiz Çay ülkemizin ilk özel çay markalarından biridir. Rizeli iki kardeşin 1985 yılında kurduğu çay firması 36 yıldır Türk halkına ve dünyaya çay üretir. Birçok çeşidi olan Doğuş çay ülkemizde özellikle Doğuş filiz çay çeşidiyle çay tiryakilerine çay keyfi yaşatır. Doğuş filiz çay markasının hiçbir alerjen etkisi bulunmamaktadır. İçimi kolay, yoğun ve tam kıvamında olan doğuş çay içinde hiçbir katkı maddesi barındırmaz. Bu yüzden içmeye doyamayacağınız bir çay çeşididir.  

 
Sallama Çay Çeşitleri  

Sallama çay da çok pratik bir çay çeşididir. Sallama çay her an her yerde sıcak su bulabileceğiniz her ortamda rahatça yapıp içeceğiniz çay çeşididir. Adından da anlaşılacağı gibi bir bardak ya da çay kupasının içine kaynar su koyulur, sallama çayın kağıt ambalajı çıkartılır. İpi uzatılarak kaynar suyun içine bırakılır. Bir kaç dakika içinde çayınız hazır hale gelir. Ülkemizde bütün çay markalarının sallama çay çeşidi mevcuttur. Büyük, küçük her markette sallama çay çeşitleri bulabiliriz. Alacağımız sallama çay fiyatı her markaya göre değişir. Pratik kullanımlı tek kişilik poşetler olduğu için fiyatı uygundur. 

Ofis Tüketim Malzemeleri  

Ofis tüketim malzemeleri olan içeceklerden sallama çaylar klasik çay ve bitki çayları olarak çok çeşitlilik gösterir. Sallama çay çeşitleri olan klasik çayları her daim içerken, enerjimiz düşünce ya da biraz hasta gibi olursak bitki çaylarını tercih ederiz. Klasik siyah çay bergamot aroması eklenerek, bergamot aromalı siyah çay çeşidi elde edilmiş ve çok beğenilen bir çay çeşidi olmuştur. Metabolizmayı hızlandıran, bağışıklık sistemini güçlendiren yeşil çay genelde kadınların içmek için ilk tercihidir. Nane, limon çayı, zencefil limon çayı, yan mersinli çay, erik tarçınlı çay, böğürtlenli çay, narlı çay değişik tatlardan hoşlananlar için güzel çaylardandır. Papatya bitki çayı, rezene bitki çayı, ada çayı, ıhlamur çayı gibi bitki çay çeşitleri vardır. Kokusu, lezzeti, kolay hazırlanışı ofis ortamında sallama çay tercih etmenin yegane sebeplerindendir. İster siyah çay isten bitki çayı olsun hangisini içmek isterseniz isteyelim hemen hazırlayabilirsiniz, yeter ki sıcak su hazır olsun. Sıcak suyun içine konan sallama çay iki dakika içinde hazır olur. 

Türk Kahvesi 

 
Ofislerde tercih edilen diğer içecek çeşidi de kahvedir. Türk kahvesi, Türk insanının her gün en az bir defa tercih ettiği türdür. Osmanlı İmparatorluğu döneminden bugüne uzanan bir Türk kültürüdür, Türk kahvesi. Tadı, köpüğü sunum şekli kendine has özellik taşıyan Türk kahvesi ofiste de kahve makinaları sayesinde çabuk yapılabilen kahve türüdür. Sıcak su ile fincanda karıştırarak, yapılan tek kişilik pratik Türk kahvesi paketleri de satılmaktadır.12 li paketlerde tek içimlik 6 gr’lık Türk kahvesi bulunur. Oldukça pratik hazırlanışı ile ofislerde çok tercih edilmektedir. 

 
Kahve Çeşitleri  

Kahve çeşitleri olan granül kahve, sıcak suda eritilerek içime hazır hale gelir. Ofiste tercih edilen kahve çeşitlerinden en çok tercih edilenidir. Klasik, sade granül kahve, şekersiz ama sütlü 2 si 1 arada ve de şekerli sütlü 3 ü 1 arada olarak tekli paket çeşitleri vardır. Sade olduğu kadar yumuşak içim, sert içim granül kahve çeşitlerinin yanında fındık aromalı, damla sakızlı granül kahve çeşitleri de vardır. Tek porsiyonluk granül kahve çeşitleri ofis de olduğu gibi çantanızda da cebinizde de her yere taşıyıp keyifle içebilirsiniz. Granül kahvelerin fiyatları markasına, çeşidine, gramına göre değişir.  
 

Filtre kahve, kahve tutkunlarının kahvaltıdan önce ve gün içinde içmeyi tercih ettikleri kahve türüdür. Her geçen günde gençlerin severek içtiği genellikle sade ve koyu içilen demlenip üzülerek içilen kahve türüdür. Çeşitli aromalarda filtre kahve çeşitleri vardır. Kahve çekirdeği öğütülmeden önce kavrulur. Kahve çekirdeklerine kadar çok kavrulursa o kadar kahvenin acılığı arttırılır. 

Ofis İçecek Ürünleri Hakkında Sık Sorulan Sorular 

 
Filtre kahve çeşitleri nelerdir? 
Farklı ülkelerin farklı lezzette kahveleri vardır. Bu çeşitler üretilen ülkenin ismiyle bilinir. Mesela Kolombiya kahvesi, Brezilya kahvesi, Etiyopya kahvesi, Endonezya kahvesi, Kenya kahvesi şeklinde isimlendirilebilirler. Kavrulmuş kahve çekirdekleri demle şekline göre öğütülür. French press 
kağıt filtre, filtre kahve makinası, moka pot yöntemleri ile ofis ortamında çok kolay hazırlanır. French press ve kahve makinası için orta kalınlıkta kahve öğütülür. 
 
Sallama çay fiyatları nasıldır? 
Sallama çay fiyatları markasına, çeşidine ve paketteki adedine göre çeşitlilik gösterir. Sallama çaylar 16, 25, 100 ve 500 lük paketlerde satılır.  

French Press ile filtre kahve nasıl yapılır? 

French press kabına öncelikle çok iyi kaynamış içme suyu konulur. Kaynatılan su ağzı açık durumda bir iki dakika bekletilir. Kahve suyunun ısısı 90 dereceye inince fincan başına 1,5 tatlı kaşığı kahve konulur. French pressin pistonu üstte kalarak 4 ya da 5 dakika bekletilir. Kahve demini aldığında French pressin pistonu yavaş yavaş aşağıya indirilir.  Süzülen kahve fincana konularak, içmeye hazır hale gelir, keyifle içilir. 

Ofiste içilen içeceklerin kalorisi yüksek midir? 
Ofiste içilen içeceklerden çay eğer şekersiz içiliyorsa kalorisi sıfırdır. İçine katılan şeker miktarına göre kalori değeri çoğalır. Klasik kaşık kahvenin kalorisi ise iki kaloridir. İçine katılan süt tozu ve şeker miktarına göre kalorisi değişir. Mesela 2 si 1 arada kahvenin 100gramı 23 kaloridir. Yani bir fincanı ortalama 45 kaloridir. 

Kahve çeşitlerinin saklama koşulları nasıldır? 

Kahve çeşidi hangisi olursa olsun muhakkak hava almayan karanlık ortamda muhafaza edilmelidir. Yeni çekilmiş filtre kahve ve Türk kahvesi 1 ile 3 ay arsında uygun ortamda tazeliğini korur. Çekirdek kahve 9 ile 12 ay kuru ve karanlık ortamda kapalı ambalajda muhafaza edilebilir. Granül kahve çeşitleri ise uzun yıllar kapalı pakette tazeliğini korur. 

 

 

 

 

Bu kategoride henüz bir ürün bulunmuyor