MAKYAJ

Fondöten gibi makyaj malzemeleri ciltte yer alan kusurları örterek daha pürüzsüz ve daha hoş bir cilt edilmesini sağlayan ürünlerdir. Günümüzde kadınlar tarafından sıklıkla kullanılan bu ürünler, erkekler tarafından da kullanılabilir. Fondöten genellikle makyajın ilk adımında kullanılır.

Makyaj malzemeleri cildin alanlarına göre farklı kategorilere ayrılmıştır. Örneğin göz için ayrı alın için ayrı makyaj malzemeleri kullanılır. Ayrıca makyaj malzemesi satın alırken cilt tipi gibi çeşitli unsurları göz önünde bulundurmak gerekecektir. Günümüzde en iyi fondöten arayışında olan pek çok kişinin ilk tercihi Farmasi fondöten olmuştur. 

Fondöten Ne İşe Yarar?

Fondöten, kelime anlamı olarak boya zemini ve astar demektir. Makyajın geri kalanı için eşit temel oluşturmak adına kullanılan bu ürün, yüzün tamamına uygulanabilir. İçerisinde yer alan formül ve maddeler sayesinde cilt tonunuzu eşitleyerek sivilce ve siyah noktaları görünmez kılar. Ayrıca bu ürün sayesinde çok kolay bir şekilde makyaj yapabilir ve dilediğiniz görünümü elde edebilirsiniz.

En iyi fondöten seçimini yapmak için cilt tipinizi ve renk tonunuzu belirlemeniz gerekecektir. Bu değişkenlerden yola çıkarak uzmanlardan yardım alabilir ve sizler için en uygun olan fondöteni belirleyebilirsiniz. Fondöten alırken cilt sağlığınızı koruyabilmek için kaliteli markaları tercih etmeyi unutmamalısınız. Örneğin Farmasi Vfx Pro fondöten sizler için iyi bir seçim olabilir.

Fondöten Çeşitleri 

Günümüzde birçok fondöten çeşidine rastlamak mümkündür. Bu ürünler krem şeklinde satışa sunulabildiği gibi köpük şeklinde de satışa sunulabilir. Krem şeklinde olanları doğrudan yüze uygulanabilmektedir. Ayrıca bu ürünler ışıltılı ve mat bitişli olarak iki gruba ayrılır. Sizler amacınıza uygun olan en iyi ürünü tercih edebilirsiniz.

Kapatıcı fondöten olarak da bildiğimiz bu ürünler, cildinizde yer alan kusurları sorunsuz bir şekilde kapatacaktır. Ancak herhangi bir sorun yaşamamak adına ten renginize uygun olan ürünü tercih etmeniz gerekir. Aksi takdirde yüz ile boyun bölgesinde renk farklılıkları meydana gelebilir. Bu da sizlerin istemeyeceği bir durumdur.

Kontör seti ise adeta makyaj hilesi yapmanıza imkân sağlayan bir üründür. Bu ürün sayesinde yüzünüzün belirli bölgelerini aydınlatıp belirli bölgelerini gölgelendirerek keskin yüz hatlarına sahip olmanız mümkündür. Bu ürüne örnek olarak Nascita Bronzy Glow fondöten ve kontur seti gösterilebilir.

Cilt Tipine Göre Fondöten Seçimi

Fondöten seçimi yaparken cilt tipinize uygun olan bir ürünü tercih etmeniz gerekecektir. Aksi takdirde üründen alacağınız verim ciddi ölçüde düşecektir. Örneğin kuru bir cilde sahipseniz, kuru ciltler için fondöten satın alarak cilt problemlerinizi kusursuz bir şekilde örtebilirsiniz.

Yağlı ciltler için fondöten ise yağlı bir cilde sahip olan kişiler için özel olarak üretilen ürünlerdir. Bu ürünler cildin yağ tabakası ile birleştiğinde kusursuz görünümden ödün vermez ve kolayca dağılmaz. Bu da yağlı cilde sahip olan kişileri bu ürünlere yönlendirir. Maybelline New York Super Stay Active Wear fondöten bu ürüne örnek olarak gösterilebilir.

Fondöten Fiyatları

Fondöten fiyatları pek çok değişkene bağlı olarak farklılık gösterdiği için net bir fiyat bilgisi vermek mümkün değildir. Fondöten fiyatları kaliteye, cilt tipine, boyutuna ve renk tonuna bağlı olarak değişkenlik gösterir. Ancak bu ürünleri satın alırken sırf ucuz diye kalitesiz olanlarını tercih etmeniz önerilmez. Kalitesiz makyaj malzemeleri cildinize zarar vererek çeşitli sorunların ortaya çıkmasına neden olabilir.

Sizler de uygun fiyatlarla fondöten ve kontör seti satın almak istiyorsanız, aZall web sitesini ziyaret ederek ürünlere göz atabilirsiniz. Sepete eklediğiniz tüm ürünler kısa süre içerisinde kargoya verilmekte ve tarafınıza gönderilmektedir.

 

Kazancınız 51%
200.00 TL 98.58 TL
Kazancınız 10%
Promosyon
185.00 TL 166.50 TL
Kazancınız 10%
Promosyon
176.50 TL 158.85 TL
Kazancınız 10%
Promosyon
80.00 TL 72.00 TL
Kazancınız 10%
Promosyon
289.48 TL 247.10 TL
Kazancınız 10%
Promosyon
228.23 TL 191.98 TL
Kazancınız 20%
250.00 TL 199.00 TL
Kazancınız 10%
Promosyon
690.00 TL 621.00 TL
Kazancınız 10%
Promosyon
89.90 TL 80.91 TL
Kazancınız 22%
450.00 TL 350.00 TL
Kazancınız 51%
200.00 TL 97.64 TL
Kazancınız 7%
Promosyon
249.90 TL 201.72 TL
Kazancınız 10%
Promosyon
700.00 TL 630.00 TL
Kazancınız 10%
Promosyon
247.00 TL 222.30 TL
Kazancınız 10%
Promosyon
480.33 TL 418.87 TL
Daha fazla göster
Marka
    Tümünü göster (31)
Cinsiyet
Renk
Görünüm
Mağaza
    Tümünü göster (14)
Fiyat

 – 

  • 43
  • 951