Erkek Ayakkabı

Erkek Ayakkabı

Ayakkabı insanların ayaklarının yerden teması keserek, ayakları zararlı ortamlardan ve kötü hava koşullarından koruyan en önemli giyim ürünüdür. Erkek ayakkabı modelleri iklime, giyilecek ortama model ve tarza göre çeşitlilik gösterir. Özellikle de son yıllarda ayakkabılar erkeklerin en önemli aksesuarlarından biri olarak kabul edilir. Son yıllarda sadece bakımına ve giyimine özen gösteren erkeklerin değil diğer tüm erkeklerin de kombinlerinde mutlaka özen gösterdiği bir parça olmuştur.

Erkek Ayakkabı Modelleri

Erkek ayakkabı modelleri gün geçtikçe daha fazla ilgi gördüğü için üretilen model, tasarım ve ürün sayısı da artmıştır. Sıcak iklimden soğuk iklime, her yıl değişen modaya, kullanılacak ortama göre, kişiye uygun erkek ayakkabı modelleri bulunur. Erkek ayakkabı modellerinden bazılar şunlardır: Günlük ayakkabı, spor ayakkabı, klasik ayakkabı, yazlık ayakkabı, kışlık ayakkabı, deri ayakkabı, suni deri ayakkabı gibi daha birçok erkek ayakkabı çeşidi vardır. Bu ayakkabı çeşitleri de kendi içinde çeşitlilik gösterir.

Erkek Spor Ayakkabıları

Mesela erkek spor ayakkabıları, basketbol ayakkabısı, koşu ayakkabısı, futbol ayakkabısı, voleybol ayakkabısı, yürüyüş ayakkabısı, salon içi ayakkabılar gibi yapılacak spor çeşidine ve kullanılacak zemine göre değişir. Erkek spor ayakkabıları farklı renklerde üretilir. Son yıllarda beyaz spor ayakkabı erkek kullanıcıların en çok tercih ettiği ayakkabıdır. Beyaz spor ayakkabı takım elbisenin altına, jean pantolon altına, günlük şortların atına ve eşofman altına giyilmektedir. Beyaz spor ayakkabılar en iyi erkek yazlık ayakkabı modelleridir. Fakat beyaz spor ayakkabılar günümüzde dört mevsim tercih edilir.

Erkek basketbol ayakkabısı için farklı markaların çeşitli modellerinde basketbol ayakkabı modelleri vardır. Her marka ve model basketbol ayakkabısını çok rahat bir şekilde sitemizden temin edebilirsiniz. Dünyaca ünlü markaların basketbol ayakkabısı modelleri farklı renk ve desen seçeneği ile kullanıma sunmaktadır. Her bütçeye uygun, rahat, kaliteli spor ayakkabılar yüzlerce çeşidiyle yaşlı, genç ve çocuk her yaş grubuna hitap etmektedir.

Erkek Koşu Ayakkabısı

Koşmak pek çok insanın her gün yaptığı bir spor türüdür. Rahat rahat koşmanın en önemli koşulu rahat bir koşu ayakkabısı giymektir. Bilinen ünlü markalarının her ortamda rahatça koşmayı sağladığı koşu ayakkabı modelleri tercih edilmelidir. Koşu ayakkabısı seçilirken en çok dikkat edilmesi gereken yer ayakkabının hafif olması ve ayağı tam kavrıyor olmasıdır. Genellikle koşu ayakkabıları polyester ve sentetik malzeme kullanılarak üretilmelidir.

Bağcıklı olması kullanıcı için oldukça avantajlıdır. Ayak sağlığı için terlemeye karşı nefes alan erkek koşu ayakkabıları tercih edilmelidir. Giyilmesi kolay olan bu ayakkabılar dikişsiz tasarıma sahip olmalıdır. Esnek dış tabana sahip olan koşu ayakkabıları denge kurma ve taban sabitliği ile rahat spor yapma olanağı sağlar.

Erkek Çocuklarda Spor Ayakkabı Kullanımı

Küçük erkek çocuklar için büyük bir rahatlık ve konfor sunan spor ayakkabılar ebeveynleri tarafından bebekliklerinden itibaren çok sık tercih edilir. Özellikle dünyaca ünlü markaların küçük çocuklara özel tasarladığı ayakkabıların yanı sıra, yetişkinlerin en sık tercih ettiği modellerin küçük çocuk versiyonları da bulunmakta ve büyük ilgi görmektedir.

Çocuğunuzun küçük yaşlardan itibaren ayak yapısındaki gelişimi en çok belirleyen unsurlardan biridir ayakkabı. Bu yüzden çocuğunuza seçeceğiniz ayakkabı yapısı itibari ile kaliteli ürünler ile tasarlanmış olmalıdır. Çocuğunuzun ayağını sıkıca kavraması da oldukça önemlidir. Ayağına büyük gelen ayakkabı ile rahat yürüyemeyen çocuk dengesini kolaylıkla kaybedebilir ve çeşitli kazalar yapabilir.
Çocuk ayakkabıları için bir diğer konu da ayakkabının nefes almasıdır. Yetişkin bir bireyin bile ayakkabı satın alırken en çok dikkat etmesi gereken konu ayakkabının nefes alıp almaması durumudur. Yetişkinlerin ayak sağlığı için bile oldukça önemli olan bu konu çocuklar için de tabi ki geçerlidir.

Erkek Günlük Ayakkabı Modelleri

Erkek günlük ayakkabı modelleri günlük kullanımda çok tercih edilmektedir. Bütün gün kullanıcının ayağında kalan ayakkabılar, yüzde yüz ortopedik iç taban dolgusu ve koku ve ter oluşmasına imkan vermeyen iç astar kullanılarak elde edilir. Yüzde yüz içi dışı gerçek deri malzemeden üretilen ayakkabılar asla ter ve koku oluşturmaz. Ortopedik yapıdaki pedli termo taban kullanılan bu tür ayakkabılar günlük kullanılan en iyi ve en çok tercih edilenidir. Farklı renk ve modellerde tasarlanan günlük erkek ayakkabılar kullanıcılara pek çok çeşit sunar.

Klasik Erkek Ayakkabı Modelleri

Erkek klasik ayakkabı modelleri kundura diye adlandırılıp esasında erkek modasının vazgeçilmez domino taşıdır. İçi dışı gerçek deri klasik erkek ayakkabıları bağcıklı, bağcıksız olarak da çeşitlilik gösterir. Özellikle oxford ayakkabı modeli kapalı bağcık yapısıyla daha şık bir görüntüdedir. Blazer ceket ve pantolonun altına olmazsa olmaz klasik ayakkabıyı tercih eden erkekler stillerini konuştururlar.
Bir diğer erkekler arasında en çok tercih edilen model, Derby modelidir. Yabancı ülkelerde Blücher ismi ile de bilinen bu ayakkabı oxford ayakkabı modeli ile oldukça benzerlik göstermektedir. Bağcık bitimi bölgesinin açık olması en çok tercih edilen özelliğidir. Erkek ayakkabı markaları tarafından en çok tercih edilen ve tasarlanan modeldir, oxford ayakkabı modeli.

İndirimli Erkek Ayakkabıları

Mokasen erkek ayakkabı modeli bir klasik olmasının yanında oldukça kullanışlı ve bir klasik erkek ayakkabı modeline göre epey rahat bir yapıya sahiptir. Bağcıksız yapısı sayesinde kolaylıkla giyilip çıkarılabilen bu ayakkabı erkeklerin bir numaralı tercihleri arasındadır. Genellikle püskül, toka ya da kemer gibi süslere de sahip olan bu ayakkabı sadece takım elbiselerin altına değil, son dönemde erkek modasında şortların altına bile giyildiği görülmektedir. Kaliteli ve tasarım ayakkabı bulmak git gide zorlaşırken sitemizde mokasenden, oxford ayakkabıya, erkek sneaker modelden, outdoor modele kadar her türlü indirimli erkek ayakkabıları ve daha fazlasına ulaşabilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular Ayakkabı seçerken nelere dikkat etmeliyiz?

Ayakkabı satın alırken görüntüsüne önem veren alıcılar esasında ayakkabının yapısının kullanılan malzemenin kalitesinin önemli olduğunu unutmamalıdırlar. Mesela satın alınacak ayakkabının içi ve dışı gerçek deri olmalı ortopedik iç taban dolgusu bulunmalıdır. Bu özellikte olursa ayak ayakkabıyı çok rahat kavrar rahat kullanılır. Ayrıca ayakkabı içinde ter ve koku oluşturmaz.
Ayak tabanının kalınlığı çok kalın ya da ya da çok ince olması ayak yapısını bozabilir.

Bu durum ayak bağ dokusunu zarar verir ve eklem ağrılarına neden olabilir. Ayakkabı satın alırken dikkat edilecek diğer bir unsurda ayağınızın en uzun parmağı ile ayakkabı arasında yarım santim boşluk olmasıdır. Bu boşluk sayesinde gün içinde şişen ayaklar ayakkabı içinde rahat eder. Ayaklar vücudun tüm yükünü taşıdığı için çok büyük ya da sıkan ayakkabı giymek ayakların anatomik yapısını bozar.
Eğer ayakkabıyı internet üzerinden satın alacaksanız güvenilir erkek ayakkabı siteleri ve mağazaları arasından en uygun fiyatları sizlere sunan sitemizden kaliteli alışveriş yapabilirsiniz.

Erkek spor ayakkabısı satın alırken 1 numara büyük mü alınmalıdır?

Son yıllarda uzmanlar tarafından spor ayakkabılarının normal numaradan tam bir numara büyük alınması gerektiği söylenmiştir. Ayağın spor yaparken ki hareketleri ve terden dolayı yapacağı ödemden ötürü bir numara büyük almak oldukça sağlık ve konfor oluşturur. Sitemizde en iyi erkek ayakkabı markaları ve tasarımları bulunmaktadır. Hemen hemen her markanın her modeline sitemizden ulaşabilir, dilerseniz bir numara büyük alıp ayağınızın spor yaparken daha sağlıklı olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaliteli spor ayakkabılar nasıl anlaşılır?

Bir spor ayakkabının kaliteli olup olmadığını anlamak için öncelikle bakacağınız nokta ayakkabının nefes alıp almamasıdır. Ayak sağlığı için asla es geçilmemesi gereken bir noktadır. Kaliteli malzemelerden üretilmiş, terleme ve koku yapmayan spor ayakkabıları marka ve model göz önünde bulundurulduğu zaman kaliteli olduğuna karar verilebilir.

Günlük koşu, yürüyüş, tenis, basketbol gibi birçok aktivitede sizinle beraber olacak bu ayakkabı oldukça kaliteli ve ayağınıza konfor sağlayabilecek bir yapıda olmalıdır. Bir spor ayakkabının kaliteli olup olmadığını anlamanın bir diğer yolu da ayakkabının hafif olmasıdır. Her ne kadar son yıllarda ağır ayakkabılar tercih ediliyor olsa da ayakkabının hafif olması her zaman kaliteli olduğunu göstermektedir.

Orijinal ayakkabıları nereden temin edebiliriz?

İnternet üzerinden online olarak ayakkabı alışverişi yapan her müşterinin tedirgin olduğu noktadır ürünün orijinallik seviyesi. İnternet üzerinden alışveriş yapmanın belki de siz müşterileri en çok zor duruma sokan da budur. İşte bu nokta da müşterinin yapması gereken tek şey doğru bir alışveriş sitesi tercih etmektir. Sitemiz doğruluk ve güvenirlik bakımından siz müşterilerine her türlü hizmeti sunmak için çalışmalarına aralıksız devam eder. En iyi erkek ayakkabı markaları ve daha birçok ürüne sitemizden ulaşabilirsiniz. Orijinal her türlü ayakkabı modelini sitemizden gönül rahatlığı ile satın alabilirsiniz.

Erkek Ayakkabı Modelleri

Kazancınız 57%
1,198.98 TL 511.65 TL
Kazancınız 57%
1,138.99 TL 485.73 TL
Kazancınız 49%
698.98 TL 359.49 TL
Kazancınız 57%
1,178.98 TL 503.32 TL
Kazancınız 10%
Promosyon
1,249.00 TL 1,034.10 TL
Kazancınız 50%
698.98 TL 349.99 TL
Kazancınız 57%
898.98 TL 386.65 TL
Kazancınız 8%
409.90 TL 377.11 TL
Kazancınız 7%
669.00 TL 619.00 TL
Kazancınız 8%
329.90 TL 303.51 TL
Kazancınız 8%
389.90 TL 358.71 TL
Kazancınız 8%
439.00 TL 403.88 TL
Kazancınız 8%
439.00 TL 403.88 TL
Kazancınız 10%
Promosyon
579.99 TL 476.89 TL
Kazancınız 10%
Promosyon
249.99 TL 197.89 TL
Kazancınız 8%
359.90 TL 331.11 TL
Kazancınız 7%
669.00 TL 619.00 TL
Kazancınız 8%
379.90 TL 349.51 TL
Kazancınız 8%
389.90 TL 358.71 TL
Daha fazla göster
Marka
    Tümünü göster (100)
Cinsiyet
Renk
    Tümünü göster (100)
Numara
    Tümünü göster (39)
Kullanım Alanı
Materyal
Mağaza
    Tümünü göster (33)
Fiyat

 – 

  • 39.99
  • 5462.5