RUJ, BİR MAKYAJ MALZEMESİ DEĞİL, YAŞAMIN PARÇASI

Ruj, neredeyse 2 asırdır kadınların en önemli makyaj malzemelerinin başında gelir. İlk kullanılmaya başlandığı 1800’lü yılların sonundan itibaren, dudağı hava şartlarından korumaktan ziyade, güzelliğe güzellik kattığı için hızla kullanımı yaygınlaşan ürünlerden biridir ruj. Saray soylularının dudaklarını korumak için kullandığı ama 20’nci yüzyıla yaklaşırken, ilk kez Paris’te ticari olarak satışa sunulan ruj, aradan geçen yıllarda artık neredeyse her kadının çantasında kendine yer bulan bir ürün halini aldı. Yıllar geçtikçe kullanımı kolaylaşan; mat renklerden parlatıcı ruj çeşitlerine kadar binlerce farklı modeli bulunabilen ve bir tüketim malzemesine dönüşen ruj, saraylardan çıkıp tüm insanlığın ortak bir malı haline gelmiştir

Ruj, Kadınlar İçin Bir Başucu Ürünü

Günümüzde artık her yerde ulaşılabilir hale gelen ruj, bir kadın için olmazsa olmaz makyaj malzemelerinin başında gelir. Sokağa çıkmadan hafif bir dudak renklendirmesi yapılabildiği gibi, özel bir davete katılırken seçilen gösterişli bir renk ya da parlatıcı ruj kadınların en yakın dostlarından biridir. Hayatın içine bu kadar girmiş bir ürünü seçerken de dikkat etmek gerekir. Her kullanıma uygun bir ruj bulunabilirken, aldığınız ürünün yumuşak dokulu olmasına ve kolay sürülebilmesine dikkat edin.

Ruj Sürerken Nelere Dikkat Etmeli?

Profesyoneller ruj sürmeye başlamadan önce dudakları mutlaka renklendirir. Bu, tavsiye edilen yöntemlerin ilkiyken, ikinci en önemli konu ise dudakların çerçevelenmesidir. Bunun için rujla aynı renk bir dudak kalemi tercih edilmelidir. Çerçevenin düzgün yapıldığından emin olduktan sonra ruj sürmeye dudak içinden başlayarak dışarı doğru devam edilmelidir. Alt ve üst dudağa aynı miktarda ruj sürülmelidir ve eski klasik yöntemle alt üst dudak birleştirilerek ruj yayılımı yapılmamalıdır. Ruju sürdükten sonra fazlasını bir peçeteyi iki dudağınızın arasına koyup hafifçe bastırarak almanız, dağılma riskini de azaltır.

Hangi Ortamda Hangi Ruj Kullanılmalı?

Hangi ortamda, hangi ruju kullanacağınız da önemlidir. Makyaj masasının, çantaların başköşesinde kendine ye bulan ruj her ortam için farklı tercih edilebilir. Ofis ortamı gibi işlerde çalışıyorsanız, daha uçuk tonlardaki bir ruju tercih edebilecekken, partiye ya da davete katılırken, parlatıcı ruj kullanabilirsiniz. Böyle ortamlarda, parlak ve belki de kırmızı bir ruj, şıklığınıza ve güzelliğinize olumlu etkiler sağlayabilir. Örneğin Golden Rose ruj kırmızı tonları, sadece özel ortamlarda değil, spor bir tişört ve kot pantolonla kombin yapıldığı zamanlarda da farklılık yaratabilir.

Ruj Seti, Kadınların İşini Kolaylaştırıyor

Ruj seti, birçok kadın için kurtarıcı nitelikte olabilir. İyi seçilmiş bir ruj seti ile nerede kullanmak istenildiğine bağlı olarak farklı rujlar bir arada bulunur. Pek çok kadının seçim yapmasını kolaylaştıran ve her seferinde farklı bir renk seçmek isteyenlere önemli bir kolaylık sağlayan ruj seti seçimi de önemlidir. Çok farklı renk ve tonda ruj seti bulunabilirken, seçimin cilt tonuna göre yapılması çok önemlidir. Bu konuda Golden Rose ruj setleri, hem çantanıza sığabilecek modelleri, hem de makyaj masasında kullanılabilecek çok çeşitli modelleri mevcuttur.

Bazı kadınlar dudaklarının ince olmasından dert yakınır ve dudaklarının daha dolgulu olmasını ister. Bu gibi durumlar için de doğru ruj seçimi ve uygulaması da önemlidir. Dudakları olduğundan daha dolgun göstermek için bir takım formüller bulunur. Dudak şeklinizi belirledikten sonra doğru ruj sürme teknikleri ile sadece makyajla dolgun dudaklara sahip olunabilir. Golden Rose Ruj, çok farklı seçenekleriyle bu imkanı da sağlayan ürünler sunar. Her zevke ve beğeniye uygun ruj çeşitleri, ruj seti ve Golden Rose Ruj markalı ürünler için aZall internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Daha fazla göster
Marka
    Tümünü göster (19)
Renk
    Tümünü göster (29)
Fiyat

 – 

  • 15.73
  • 190