Deodorant ve Roll-on Çeşitleri  

Medeniyet kurulduğundan beri insanlık toplu bir şekilde, sosyal olarak yaşamını sürdürmektedir. Her gün milyarlarca insan birbiriyle aynı ortamda bulunup yapması gereken işleri ile uğraşıyor. Toplu taşımalar, ortak alanlar, iş merkezleri, tiyatro, sinema, okul ve diğer ortak olarak kullanılan alanlarda insanlar bir arada bulunmakta. Bu toplu alanlarda hareket halinde olsun ya da hareket halinde olmasın insanlar dış etkenler nedeniyle terliyor. Dışarı salınan bu ağır koku hemen hemen her insanı rahatsız eder ve ter kokan biri içinde bu durum hiç de hoş olmayan sonuçlar doğurur. 

Deodorant sektörünün gelişmişliğine bağlı olarak birçok koltuk altı deodorant çeşidi bulunmaktadır. Yalnızca bu şekilde olmayıp farklı kullanım şekline sahip olan deodorantlar günlük hayatımızın vazgeçilmez gerekliliklerinden biridir. Gün içinde ter kokusundan muzdarip olmamak için yanınızda mutlaka deodorant taşımalısınız. Düzenli olarak deodorant kullanmak hem sizi ferah hissettirecektir hem de çevrenizdekileri ter kokusuna maruz bırakmadan sizinle daha iyi ve rahat iletişim halinde olmalarını sağlayacaktır 

En Popüler Deodorant Markaları 

 • Nivea 
 • Axe 
 • Garnier 
 • Yves Rocher 
 • Dove 
 • Rexona 

Nivea 

Cilt ve vücut bakım ürünleri üreten firma, 1882 yılında Almanya’da kurulmuştur. Kurulduğu ilk dönemlerden bugüne kadar kalitesini ve her daim güncelliğini koruyan firma, cilt ve bakım konusunda dünyanın en önde gelen firmalarından biri olmuştur. 

Deodorant sektöründe adından sıkça bahsettiren Nivea, fazla seçenek ve her bütçeye uygun deodorant fiyatları ile tüm kullanıcılarına kaliteli ürünler temin etmektedir. Nivea deodorant çeşitleri hem kalitesi hem uygun fiyatları hem de kolay ulaşılır olmaları ile kullanıcıların memnuniyetini kazanmıştır. 

Axe  

1983 yılında Fransa’da kurulan şirket öncelikle hizmet serüvenine erkek ürünleri üreterek başlamasına rağmen; 2012 yılında, kadınlar içinde ürünler üretmeye başlamıştır. Şirket; parfüm, deodorant, şampuan, traş kremi ve duş jeli üretmektedir. 

Deodorant konusunda oldukça iddialı olan firmanın ilk reklamlarında kadınları etkileme temalı konular seçilirken son dönemlerde ise kadınların dikkatini çekmek isteyen erkekler konu edinilmiştir. Deodorant parfüm ve diğer ürünlerinin pazarlarında büyük bir paya sahip olan Axe, rakipleriyle yarışmak adına bütçe dostu, kolay bulunabilen ve kaliteli ürünleri üretmeyi kendisine hedef edinmiştir. 

Rexona  

1908 tarihinde Avustralya’da kurulan şirket, Alice Sheffer tarafından yaratılmıştır. Deodorant ve antiperspirant üzerinde üretim yapan firma, geliştirdiği ürünler ile alanında en iyiler arasına girmeyi başarmıştır. Rexona deodorant sektöründe hatırı sayılır bir kullanıcı genişliğine sahip olmasının yanında tüm dünyada bilindik bir marka olarak gelişimini ve büyüklüğünü sürekli artırmaktadır.  

Kullanıcılarını, etkileyici kokulara ve performansa sahip deodorantlar ile mutlu eden firma, alanında en iyiler arasında bulunmayı kesinlikle hak etmektedir. 1980 yılında küresel bir güce sahip olmaya başlayan firma, 2015 yılında hep kullandığı formülünü değiştirip yeni tasarımlara sahip kutularda kullanıcılarına sunmaya başlamıştır. Rexona, hem erkek hem de kadınlar için deodorant, roll-on, sprey, aerosol, stick ve kremler üretmektedir. 

Garnier 

Fransa pasaportlu olan firma saç bakım ürünleri, saç boyaları, cilt bakım ürünleri ve vücut bakım ürünleri üretmektedir. Fransa’dan çıkıp tüm dünyada kullanıcılara ulaşan başka bir şirket olan Garnier, ürettiği deodorantlar sayesinde de adından sıkça bahsettirmektedir. Deodorant alanında da diğer ürünlerinde elde ettiği kaliteli unvanını koruyan firma, Garnier deodorant olarak dünya üzerinde en çok bilinen markalardan olabilme başarısını göstermiştir. 

Tüm dünyada hemen hemen her yerde satışı yapılacak kadar ünlü olan marka, sağladığı kaliteli ürünler ile kullanıcılarının kalbini kazanıp, kullanıcılarının kendilerini değerli hissetmeleri konusunda ki en iyi yardımcıları haline gelmiştir. 

Dove 

İngiltere menşeli olan Dove, dünya üzerinde hemen hemen her yerde bulunabilen ürünler üreten bir firmadır. Çok büyük üretim kapasitesine sahip olan şirket, birçok alanda üretim yapmaktadır. Bu ürünler şöyle sıralanabilir: 

 • Deodorant 
 • Sabun 
 • Sıvı sabun 
 • Duş jeli 
 • Vücut losyonları 
 • Vücut kremleri 
 • Şampuan 
 • Saç bakım kremleri 
 • El kremi 
 • Roll-on 
 • Sprey 
 • Losyon 

Bu çeşitli ürün yelpazesine rağmen her ürününde kullanışlı, her bütçeye uygun ve aynı zamanda hep aynı ve yüksek kalitede ürünler hizmete sunan şirketin en başarılı olduğu alanlardan biri de deodorant sektörüdür. Büyük bir tüketim hacmine sahip olan şirket, Dove deodorant çeşitleri olarak ürettiği ürünlerde en çok kullanılanlar listesinde başlarda gelmektedir. 

Yves Rocher 

Ürünlerini tamamen doğal hammaddelerden elde eden ve tüm dünyada doğal ürünler ile kozmetik sektöründe bulunan en başarılı şirketlerden olan Fransız menşeli şirket, Yves Rocher roll-on ürünlerinin yanında birçok alanda kişisel bakım ürünleri üretmektedir. 

Kişisel bakımında tamamen doğal ürünleri tercih eden kullanıcıların ilk aklına gelen markalardan olan şirket, büyük bir Pazar hacmine sahiptir. Tüm dünyada çeşitli ülkelerde kullanıma sunulan şirketin doğal deodorant ve roll-onları, ucuz fiyat ve kaliteli sonuçları ile tüm kullanıcılarının sevgisini kazanmıştır. 

Kadın Deodorant Çeşitleri 

Kişisel bakımına önem veren ve kişisel bakımını sürekli olarak öncelik haline getiren kadınların kullandıkları birçok ürün bulunmaktadır. Bu ürünlerin en başta gelenlerinden biri de deodorantlardır. Kadın deodorant markaları tarafından üretilen ürünler sayesinde, çok fazla seçenek sunulan bir pazar haline gelen deodorant sektörü, her geçen gün yenilenen ve geliştirilen ürünler ile devamlılığını sağlamaktadır. Her bütçeye uygun ve yüksek kalitede olan kadın deodorant çeşitleri sitemizde sizleri bekliyor! 

Erkek Deodorant Fiyatları 

Erkekler için üretilen deodorant çeşitleri muazzam bir genişlik göstermektedir. Birbirinden kaliteli ürünler üreten firmalar birbirleriyle kalitelerinin yanında ürünleri sundukları fiyatlarda da birbirleriyle yarışmakta. En güncel ve uygun erkek deodorant fiyatları sitemizde bulunuyor ve sadece bir tık uzağınızda. İstediğiniz deodorantı, sizi memnun edecek fiyatlar ile elde edebilmek için sitemize uğramanız yeterli. 

Deodorant ve Roll-on Hakkında Merak Edilenler  

Deodorant Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir? 

Deodorant seçimi hafife alınacak önemsiz bir konu değildir. Size en uygun deodorant seçimini yapmak için bilmeniz gereken bazı unsurlar vardır. Bu unsurlara dikkat edilerek yapılan deodorant seçimi hem cildiniz için hem de kokusu ile çevrenizdekileri mutlu edecektir. Deodorant seçiminde dikkat edilmesi gereken bazı unsurlar şunlardır: 

 • Tercih edilen deodorant ter bezlerini tıkamamalıdır. 
 • Yağlı cilde sahip bireyler pudralı deodorant seçiminde bulunmalıdır. 
 • Alerjik bir bünyeniz varsa mutlaka tercih edeceğiniz deodorantın içeriğini kontrol etmelisiniz. 
 • Kuru cilde sahip kişiler jel ve krem özelliği olan çeşitleri tercih etmelidir. 
 • Bitkisel içerikli olan deodorantların tercihi hem sizin hem de cildiniz için en ideal olan tercihtir. 

Deodorant ve Antiperspirant Arasında Fark Nedir? 

Antiperspirantlar pudralı içeriğe sahiplerdir. Terleme sonucu olan ıslaklığı azaltır ve uzun süre kötü kokulara karşı süper olur. Pudrasız deodorantlar ise bir süreliğine kötü kokuyu engellese de antiperspirantlar kadar etkili değildir. 

Deodorant Nasıl Uygulanır? 

Her gün mutlaka kullandığımız deodorantlar, hayatımızın en ayrılmaz parçalarından bir haline gelmiştir. Peki, dünya üzerinde milyarlarca kişinin kullandığı deodorantların doğru kullanım şekli nasıldır? 

 • Öncelikle kutuyu sallayıp bileşenlerin birbirine karışması sağlanmalıdır. 
 • Etkin kullanım için kutuyu koltuk altından en az 15 santim uzakta olacak şekilde konumlandırılmalıdır. 
 • Yaklaşık 2 saniyelik kısa bir püskürtme süresi ile kullanım sonlandırılmalıdır. 

Uçaklarda Kabin Bagajında Deodorant Taşınabilir Mi? 

Uçak yolculuğunda bazı güvenlik önlemleri nedeniyle kısıtlamalar uygulanmaktadır. Kişisel bakımına önem veren ve deodorant, parfüm gibi ürünler kullanan yolcuların kabin bagajlarında 100ml’den küçük olan deodorant ve parfüm şişelerini taşıyabilmesine izin verilmektedir. 

Deodorant Kıyafet Üzerinden Sıkılır Mı? 

Deodorantlar giysiler üzerinde leke bırakabileceğinden çıplak vücuda uygulanmalıdır. Roll-on ve stick deodorant çeşitleri de çıplak vücuda uygulanmalı ve giysiler ile belli bir süre temas ettirilmemelidir. 

Deodorant Kullandıktan Sonra Parfüm Kullanılır Mı? 

Kişisel temizliğin ve bakımın ayrılmaz parçası haline gelen ürünlerden en yaygın olanları parfümler ve deodorantlardır. Her ikisinin de farklı ihtiyaçları gidermesinden ötürü ikisi de bir arada rahatlıkla kullanılabilmektedir. Önemli olan her ikisinin de vücudun neresinde ve hangi dozda kullanılacağını bilmektir ve bu bilgi size avantaj sağlayacaktır. 

Deodorant Yüze Sıkılır Mı? 

İçerisinde birçok bileşen bulunduran deodorantların koltuk altından başka bir yerde kullanılmamasına özen gösterilmelidir. Özellikle gözleriniz için tehlikeli durumlar doğurabilecek olan deodorantlar, yüzünüzden ve özellikle gözlerinizden uzak bir seviyede kullanım durumuna getirilmelidir.  Bu olumsuz durumları yaşamamak için deodorantları yüzünüze sıkmamanız gerekmektedir. 

 

 

Kazancınız 23%
150.00 TL 115.00 TL
Kazancınız 10%
Promosyon
145.00 TL 121.50 TL
Kazancınız 6%
436.80 TL 410.54 TL
Kazancınız 94%
2,000.00 TL 124.90 TL
Kazancınız 15%
350.00 TL 299.00 TL
Kazancınız 6%
260.00 TL 244.30 TL
Kazancınız 45%
89.00 TL 49.00 TL
Kazancınız 7%
Promosyon
94.13 TL 80.54 TL
Kazancınız 50%
484.00 TL 244.00 TL
Kazancınız 42%
50.00 TL 29.00 TL
Kazancınız 49%
247.00 TL 127.00 TL
Kazancınız 10%
Promosyon
155.00 TL 130.50 TL
Kazancınız 45%
178.00 TL 98.00 TL
Kazancınız 20%
250.00 TL 200.00 TL
Daha fazla göster
Marka
  Tümünü göster (26)
Cinsiyet
Ürün İçeriği
Ürün Özelliği
Ürün Türü
Koku Çeşidi
Mağaza
  Tümünü göster (17)
Fiyat

 – 

 • 29
 • 618.23