GÜL SUYU İLE CİLDİNİZİ PARLATIN 

Gül suyu vücudunuz için çok faydalı bir üründür. Özellikle düzgün bir kullanım rutinine oturttuğunuz zaman cildinize sağladığı faydaları kısa bir süre sonra görmeye başlayacaksınız. Özellikle yaz günlerinin de gelmesi ile ışıl ışıl bir cilt için gül suyu kullanmaya başlamak için çok geç değil! Bunun yanında çok daha farklı kullanım yerleri olan gül suyu için siz de birçok çeşit ve boyutlarda gül suyu için web sitemizi ziyaret etmelisiniz.

Gül Suyu Faydaları Ve Özellikleri

Birçok cilt bakımını bir arada sağladığı için gül suyu faydaları saymakla bitmez diyebiliriz.

Gül suyu tonik olarak kullanılabilir: Cildi sağlıklı ve parlak tutmak için sıklıkla temizleme ve nemlendirici cilt bakım rutini uygulamamız söylenir. Tonik kullanımı genellikle göz ardı edilir, ancak tonikr, temizleyicinin kaçırdığı yağları, kiri ve kalıntıları ciltten çıkardığı için cilt bakımında önemli bir adımdır. Bu sebep ile tonik kullanımı, hassas pH düzeyini koruyarak  cildinizin iyice temizlenmesine fayda sağlar ve hem nemlendiren hem de güzel kokan bir tonik olarak gül suyu kullanabilirsiniz.

Kompres olarak gül suyu; göz altı şişkinliği alerji, stres, göz yorgunluğu ve uykusuzluk gibi birçok nedenden kaynaklanabilir. Şişlik bir bakıma kişinin göz çevresinde sıvı birikimi olduğunu göstermektedir. Göz çevresindeki cilt çok ince bir deri tabakası olduğu için, şişlik ve morluk gibi sorunlar net bir şekilde görülür. Göz altı şişkinliği ile mücadele etmek için en kolay yol, göz altınıza soğuk kompres veya sprey uygulamaktır. Gül suyu da en doğal komprestir.

Gül suyu çeşitlerini makyaj temizleyici olarak da kullanın; makyaj temizleyiciler, güzellik çantalarımızda kalıcı olarak yer buldu. Ancak makyaj temizleyici ürünlerin çoğunda alkol ve kimyasal bulunması bir sorundur. Ayrıca, tüm makyaj çıkarıcılar hassas ciltler için uygun olmayabilir. Makyaj temizleyicisine doğal ve daha yumuşak bir alternatif olarak gül suyu kullanabilirsiniz! 

Gül Suyu Direkt Yüze Uygulanabilir Mi? 

Cilde ekstra doz nemlendirme eklemek için doğrudan gül suyu kullanabilir veya yüz maskenize, kreminize veya losyonunuza gül suyu karıştırabilirsiniz. Gül suyu cildin sağlıklı ve parlak görünmesini sağlamaktadır. Nemlendirici kreminize az miktarda gül suyu karıştırın ve ferahlatıcı bir his için yüzünüze uygulayın. Gül suyu yüz bakımı için oldukça faydalıdır. 

Gül Suyu Spreyi

Çantanızda bir adet gül suyu spreyi bulundurmanız, günlük hayatın koşuşturmasında yüzünüzde biriken teri ve kiri temizlemenize yardımcı olabilir. En iyi yanı, cilde nazik ve hatta nemlendirici olduğu için her mevsim kullanılabilir olmasıdır. Yüze veya terli cilde hızlı bir gül suyu spreyi anında ferahlatır ve yan etkiler veya ciltte kuruluk endişesi olmadan gerektiği kadar kullanılabilir. 

Gül Suyu Çeşitleri

Kullanım alanlarına göre birçok farklı gül suyu çeşitleri mevcuttur. 

  • Geleneksel gül suyu: Gül suyu birçok amaç için kullanılmıştır: cilt bakımı, tatlandırıcı, ilaç yapımı gibi alanlarda kullanılır.
  • Cilt bakımı için gül suyu: İçerisinde cilt bakımı için kullanıldığından dolayı bazı kimyasallar da barındırır. Bu yüzden sadece önerildiği alanlarda kullanılması uygundur.
  • Yemek için gül suyu: Bu amaçla satılan gül suyunun tamamı aslında gül suyu değildir, muhtemelen gül esansiyel yağı tekrar eklenmiştir.

Birçok farklı seçenek ve fiyat avantajları ile gül suyu alışverişinizi aZall web sitemizi ziyaret ederek yapabilirsiniz. Cildiniz için en iyisini bulabilirsiniz. Sizlere en az kendinize verdiğiniz kadar önem vermekteyiz ve bunun için kaliteli ve güvenli alışveriş imkanını sizlere sunmaktayız. Tek bır tıkla alışverişinizi rahatlıkla yapabilirsiniz.

Kazancınız 20%
49.00 TL 39.00 TL